Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

rena23

usmev :), to co som napisala Zuzke, je odpovedou aj pre Teba. Su taki, ktori nevedia ako na to, ale su aj taki, ktori nie su ochotni bojovat, a tych som zaradila do druhej kategorie.
A pokial ide o mna, tiez si sebou nie som ista, velmi sa bojim toho vysadzania, "co ak", bolo to peklo. Spolieham sa len na to, ze za posledne mesiace som sa nauzila bojovat proti uzkosti aj inak ako liekmi a snazim sa verit, ze si snad poradim aj bez nich. Vobec si nerobim iluzie, ze odteraz uz bude vsetko vporiadku.

tatiana26

RENA ja som prešla z kategórie 2 do kategórie 1... myslím, že to chce čas... zrazu som pochopila, že nestačí sa sťažovať a čakať na zázračný recept...dovtedy to bolo strašné... ale asi každý má svoj čas...niekomu to trvá možno roky kým to pochopí...

rena23

zuzanama, mas pravdu, ale ja som myslela tych, ktori sem pisali, ludia im radili, ako len vedeli a reakcia bola - nechcem, nemozem, neda sa... a je mi stale tak zle, chcem zazrak, ktory ma vylieci.
Myslim, ze v poslednej dobe sa to tu pohlo pozitivnym smerom a ludia sa skor motivuju a podporuju ako lutuju. Som tomu velmi rada. :-)

denca6789

ahojte. liecim sa z tejto choroby 5rokov. prve dva roky som bola na liekoch,dva roky uz lieky neberem. ano byva mi hrozne este stale,ale v tom ma rena pravdu,ze sa da byt aj bez liekov. myslim,ze kazdy z nas ma urcity ciel,isty zmysel zivota,ci su to nase deti,ci uz uspesne dostudovat a byt v zivote uspesny. vzdy je Za cim ist,nepoddavat sa PP. JE TO LEN MOJ NAZOR. pretoze ked clovek volaco chce,tak to aj dosiahne.

usmev:)

Rena, ano, su aj taki, ktori len hltaju tabletky a pritom nerobia nic ine len cakaju kedy bude vsetko tak ako pred tym.. ale urcite nesuhlasim s tym, ze "Myslim, ze je minimum ludi, ktori by sa z najhorsieho nevedeli dostat, keby naozaj chceli, je to skor o ich pohodlnosti.".. naozaj absolutne s tymto nemozem suhlasit, povedz mi - kto trpiaci PP sa toho nechce zbavit? najdi aspon jedneho cloveka, podla mna taky ani neexistuje.. a uplne suhlasim so Zuzkou "oni naozaj chcu, len este vsetko nepochopili, alebo nevedia ako"..
a musim podotknut, ze aj ludi co PP viacmenej pochopili este stale dokazu prekvapit aj zle obdobia.. o tom to je, ved si vezmi, ze aj tych, ktorych si zaradila do kolonky "vyzdraveni" sem obcas napisu, ze sa nemaju vobec dobre.. a tiez je isty rozdiel, ak clovek berie AD a ak ich uz prestane brat.. cim nechcem hovorit, ze sa mas pripravit na nieco zle, urcite nie.. len mi to pripomenulo jedneho chalana, ktory zacal brat AD a az po dlhsom case sa zacal citit uplne super, prehlasoval, ze ake je to lahke sa z toho dostat len treba chciet, len potom ich vysadil a az vtedy spadol do este vacsej priepasti.. ale ako hovorim, Tvoj pripad to nie je..

zuzanama

No, Rena, riadne tvrde slova, tie posledne dva odstavce.:-) Za podobne vyjadrenia som pred par rokmi bola poriadne sfuknuta na teme uzkost, ale v podstate mas pravdu, len mam vyhrady k vyjadreniu," keby naozaj chceli, je to skor o ich pohodlnosti". Mylis sa, oni naozaj chcu, len este vsetko nepochopili, alebo nevedia ako. Moja rada:
Uvedomte si, co chcete. Ak chcete zit inak, ako doteraz, urobte vsetko pre to, aby sa to podarilo. A ked sa to nepodari hned na prvy raz, nevadi, staci maly uspech, teste sa z neho, lebo je to dlha cesta.

rena23

A inak, chodim sem dlhodobo a nejakych ludi s touto diagnozou poznam aj osobne. Prisla som na to, ze su nas dve kategorie:
1. Ti ktori sa rozhodli bojovat a nad svojou chorobou vyhrali, alebo su na najlepsej ceste (zuzanama, krut.-jana, myself a myslim, ze aj denca a hubinka a urcite aj dalsi, na ktorych som zabudla)
2. Ti ktori sa len lutuju a hladaju dovody preco sa to neda, pripadne cakaju zazraky od liekov a taki nemaju sancu - menovat nebudem, zaradite si sami.
Myslim, ze je minimum ludi, ktori by sa z najhorsieho nevedeli dostat, keby naozaj chceli, je to skor o ich pohodlnosti.
Na prekonanie pp treba velky kus pevnej vole, trpezlivosti, ale aj poznania podstaty tejto choroby a metod, ako ju zvladnut.
Drzim palce vsetkym bojovnikom! :-)

rena23

mižu, da sa to, ja som uz dlhodobo vpohode, zijem uplne normalne, tesim sa z malickosti, chystam sa vysadit lieky a to som pred vyse rokom planovala samovrazdu! Z toho, co pisete, vy na tom az tak zle nie ste. Minuly tyzden som pisala odkaz specialne pre Teba, citala si ho?

mižu

boze ludia ja nechcem mat tuto hnusnu chorobu alebo co to vlastne je.chcem robit veci tak ako predtym nebat sa byt normalna a nie ojebkana.chcem a chcem a chcem.a myslim ze my vsetci co sme tu.