Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

rena23

makroo, chodis aj na terapiu? Po tom ako dlhodobo navstevujem tuto stranku zistujem, ze najst dobreho terapeuta je asi velka vzacnost. Ak mas dost vnutornej sily a pevnej vole, mozno by si to zvladol aj sam, napr. podla knih J. Praska - mne velmi pomahaju.
www.martinus.sk
Okrem toho odporucam vyzivove doplnky, ja mam dobru skusenost so Stressease od Jamieson. Sportovat, lebo pri sporte sa tvoria endorfiny, ale aj "zoceluje" :-) nie len telo, ale aj mysel. Naucit sa poriadne relaxovat (joga, meditacia, autogenny trening...).
Ale co je mozno najdolezitejsie, naucit sa celit svojmu strachu. Neviem co u Teba vyvolava uzkost, ale treba sa tomu vystavovat, najskor v malych davkach, postupne stale viac. Zatat zuby a vydrzat aj ked je to tazke a v ziadnom pripade sa takym situaciam nevyhybat, lebo to stav vyrazne zhorsuje!

rena23

susan, ja som to mala hocikedy cez den a zhorsovalo sa to po namahe. Uz som mala problem vyjst aj jedno poschodie. Teraz normalne sportujem a nic. :-)

Peterforyou

lieky su svinstvo dufam ze ich potrebovat nikdy nebudem aj ked k depresii nemam daleko
Uplne najlepsi liek na depresiu je Canabis , potom sex a vodka s pomarancovym dzusom. Vlastne este cigareta ... a soferovanie mi pomaha. alebo motanie sa po po obrovskych obchodoch typu domace potreby a drobnosti do bytu,daco male pekne si vzdy odnesiem a tesim sa
Porozmyslaj co som tu napisal...

makroo

rena23 no ssnazim sa jasa uz okolo rokuna to liecim.. a makroo .. si mi ukradla prezivku tak ta musim oslovit tak jak som ja :D no nie nemam tabletky.. malsom ale bolo mi snimi bud horsie . alebo minimalne tak isto taksom ich visadil.. sem tam sa toda.. ale chvilami . ma tak otrhne od sveta ,ze normalne uz myslim ze odpadam.. alebo v kuse ta nerealnost to ma najviac stve .to je u mna najcastejsie.. ale ved mam aj ine. .a mnoho. neboj. hoci co.. tiez aj navali tepla , tocenie hlavy.. aj s tlakom mam problemi.. zo vsetkeho neco .. nechcem rozpisovat..lebo to by bolo moc moc nadlhoo ... a inak dakujem za odpovede..

susan1108

aha, triasku???... od zimy ci take vnutorne brnenie???.. ja mam toto!!! a je mi na mdloby, bleeee... najhorsie je jak mi trnie tvar a hrudnik, no ta to su stavy..tiež si sa mala najhorsie rano???.. ja rano otvorim oci a hned mam tlak do krku a hlavy a slabost v nohe, no hroza

susan1108

aha, triasku???... od zimy ci take vnutorne brnenie???.. ja mam toto!!! a je mi na mdloby, bleeee... najhorsie je jak mi trnie tvar a hrudnik, no ta to su stavy..tiež si sa mala najhorsie rano???.. ja rano otvorim oci a hned mam tlak do krku a hlavy a slabost v nohe, no hroza

rena23

Nerobili, lebo som tiez mala MRI ciste, tak som sa zacala liecit na uzkostnu poruchu a celkom sa drzim. :-) Navaly som mala velmi zriedka, ale trpnutie, mravcenie, pichanie, poruchy rovnovahy, triasku, zasklby svalov... az kym mi nezabrala terapia.

makroo

aoj makro a to neberies žiadne lieky????... stale ti je na odpadnutie a mas aj ine priznaky????... fuuu, tak ja mam 21 ale autom nechodim, lebo ked mam v aute naval len ked tam sedim, tak soferovat nevladzem....

rena23

makroo, ked sa poriadne preliecis (nemyslim nadopujes liekmi, ale PORIADNU terapiu a kusisko prace na sebe), budes fungovat uplne normalne.