Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

adept

Ahojte. Toto je perfektne vlakno. Mali by ho citat doktori!
Mam nieco cez 40 rokov a v 25-tich som prekonal senzorineuralnu poruchu sluchu, sposobenu zuzenim ciev. Pumpovali do mna vazodialaktika a sluch sa vratil, tinnitus zostal. Odvtedy mavam rozne zvlastne stavy v nepravidelnych intervaloch ako zaliehanie v usiach, tlak v nosovej prepazke, v spodine lebecnej, v hlave, pocity neistoty az vertigo, trpnutie na povrchu hlavy, triaska, mziky pred ocami... Niektore priznaky rokmi odisli, ine prisli. Bol som nedavno na MR a zistili mi strukturu bez prietoku v klinovej dutine, co vyhlasili za asymetriu sinus sphenoidalis. Kazdy clovek to ma vraj ine. Mam zvazit este CT, ale zatial som nebol. Zvysok hlavy v norme. Niekedy mi nebolo nic aj cele mesiace, inokedy som rad, ak mam par hodin zo dna. Zaujimave totiz je, ze ked som mimo domova, najlepsie niekde na dovolenke, zle mi tam je iba vynimocne. Najlepsie su lyzovacky, kde sa cely den maka vonku. Na chorobu si ani nespomeniem, len to ide trochu do penazi:-) Perfektna je aj manualna praca - nepotrebuje niekto vyrubat les? Ale vazne: Ako sa vratim domov, je to zase spat. Vazne uvazujem, ci to nie je psychicke. Doma sa ma obcas pytaju, preco som smutny. Nuz tazko je byt veselym, ked nie je dovod. Co vy nato? Je to na psychiatra, alebo mam pokracovat s rontgenovanim tej hlavy? Dik za kazdu radu!

RNG

Zrejme je to v tejto teme uz prihlboko zakopane, ale seroxat je SSRI, tj pracuje na serotonine.
To iste ale robi neskodny potravinovy doplnok St Johns Wort a ucinok v dostatocnej davke je za par hodin
Dostatocna narazova davka(tj taka, ktoru beries v case depresie a nie vzdy) je taka, co obsahuje 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu.
Nie je to nic noveho, v Nemecku to predpisuju viac ako vsetky ine antidepresanty, V USA je to potravinovy doplnok, volnopredajny.

Ale nazdavat sa, ze vsetky problemy s depresiou su z nedostatku serotoninu je velmi chybne. Je sice pravda, za snad az 80% ich je z toho, ale ostatnych 20% je z nedostatkov inych neurotransmiterov, ktore sa ale tiez daju doplnit neskodnymi nenavykovymi potravinovymi doplnkami.
en.wikipedia.org
Viac na to z mojich zdrojov informacii mozes najst cez Google.sk kde zadas slova rng, depresia
Su aj rozne ine priciny depresii a podobnych nervovych poruch, spojene so zamorenim tela neurotoxinmi, mikrobami co vytvaraju neurotoxiny atd ktore musis adresovat prve, lebo tie casto sposobuju rozne poruchy v mozgu, vcitane narusovanie hladin neurotransmiterov a ich funkcie.

Iseer91

Ďakujem za rady :) Tak teda ten Neurol budem dávať hlavne v hodine dvanástej -> teda keď ma chytí panika. Momentálne sa po druhej dávke Seroxatu úzkosť prehlbuje a stav sa zhoršuje. Nebudem už trpieť, keď to ledva zvládam. Taktiež sa mi vracajú tie vtieravé myšlienky, no čo som prekvapený, tak sú veľmi paranoidné...

rena23

Jani, pre uzkostnu poruchu je typicke, ze sa somatizacie prejavuju najma v pokoji, pretoze to vlastne nie je telesny problem, ale psychicky, ktorym nas psychika upozornuje, ze s nou nieco nie je v poriadku - a to sa da iba ked si v pokoji a mas cas riesit. Je to vlastne varovanie, ze tu je nejaky psychicky problem, ktory treba vyriesit a potom to prejde. (Doverne to poznam.)

RNG

Trpnutie=tetania je hlavne nedostatok mineralov(K Ca MG, Zn...)ktore sa daju velmi lahko doplnit dokonca ciastocne aj v tekutej forme, ktora sa absorbuje velmi rychlo.

gravity

Iseer, kým ti zaberie Seroxat, to trvá zvyčajne 6 týždňov, mal by si brať ten Neurol. po 6 týždňoch ho vysadíš, nie je s tým žiadny problém. Neurol ťa dá dokopy, zbytočne sa ho bojíš. Návyk na Neurol by si si vytvoril jedine ak by si bral denne celé pláto. 0,5 - 1 mg denne z teba závisláka nespraví.

krút.-jana

Ahoj bea99 aj ostatný, no v práci je to pohoda vlastne nemám čas myslieť na to čo mi je lebo sme tam 3baby a jeden chlap a sem tam dobehnú nejaký ludia( zákazníci) a vlastne je mi to rodina. Ale teraz nebudem chodiť do konca mesiaca do práce, lebo majú volno idú s dieťatkom na operáciu a oni fungujú aj na pc- internete tak ja nemusím. :-(
Bolo to ťažké rozhodnúť sa ísť či neísť do práce veľmi som sa toho bála a mala tie najhoršie scenáre ako tam odpadnem, budem sa krútiť celý deň čo potom ako im to vysvetlím kto ma zachráni a také blbiny ved to určite poznáš, ale manžel ma presvedčil že sa mi určite nič nestane ved mi je tam brat a švagriná, no ale viete dajte si to to hlavy ked ste sedeli doma 7rokov aj viacej len s deťmi a bojíte sa chodiť von lebo vám niečo je.. ale ja som to nakoniec zvládla, presvedčila som sa že sa mi naozaj nič nestane neodpadnem a ked mi je trošku horšie otvoríme okno, napijem sa začneme sa na niečom smiať nahodíme veselú tému a je po strachu..prejde to!
Snažím sa chodiť stále na prechádzky aj sama, niekedy to ide niekedy nie teraz je trošku horšie lebo sa stále mení aj počasie dosť často ma bolí hlava a potom sa mi aj krúti, ale treba asi na začiatok niekoho poprosiť chodiť s tebou a ono to určite príde že prejdeš aj sama ako ja :-). Držím pačeky všetky!!!!
Tak sa všetci držte aj ty bea.
To tŕpnutie sa snažím nevšímať a potom niekedy ustúpi ale až po čase tak do hodiny ale mňa to chytá tak práceže večer ked si lahnem do postele práveže ked je už ticho a pokoj, deti spia a je klud tak to nechápem prečo práve vtedy?
Majte sa pekne a pekný piatok.

rena23

potockova, presne to si vravim, alebo niekde som citala, ze si treba predstavovat, ze lieky vracias do lekarne a vravis, ze ich uz nepotrebujes a fakt to pomaha. Citim sa vyborne, a to som vysadila este len 1 tbl.! :-) Zrazu mam pocit, ze zijem a vsetko prezivam naplno, az teraz som pochopila, preco je coaxil protistresovy liek - tlmi emocie (chvalabohu, ze nie aj telo), viem, ze problemy mi sposobovalo prave to, ze som tie svoje silne emocie nevedela zvladat, ale v terapii som sa naucila, co s nimi, tak si snad poradim. Uz ziadne potlacanie! :-) Citala som sice, ze sa to po vysadeni moze vratit, ale verim, ze teraz uz viem dost na to, aby som spoznala varovne priznaky a vedela si s nimi poradit. Zuzanama sem nedavno napisala peknu myslienku, ze NEMAME CHCIET ZIT AKO PREDTYM, LEBO TO NAS K UZKOSTI PRIVIEDLO, TREBA ZIT A MYSLIET INAK. A to uz robim,tak snad bude dobre!
Som rada, ze su tu ludia, ako si Ty! :-)

potockova

Rena vieš že si mi pomohla aj ty, už len to že som si prečítala, že som pomohla, skôr som si zvykala na pozíciu, že som rada že som a ďakujem za pomoc ja ostatným.. :) Len nech ti je pekne stále dobre, napríklad mne týždeň po úplnom vysadení coaxilu došlo neskutočne dobre, cítila som sa úžasne, asi na mňa účinkovala veľa vedľajších účinkov, tak keby si niekedy zapochybovala, skús si povedať, že keď ich doberieš bude ti dobre, (lebo si to od niekoho už počula), šak zas tá hlava, treba oblbnúť :) hehe

rena23

Iseer, na zaciatku Ti z liekov moze byt aj horsie, ale treba to vydrzat! Doba, po akej sa to upravi je individualna, vseobecne sa udava 2-4 tyzdne, ale napr. u mna to trvalo cca 2 mesiace. Lieky urcite nestacia, treba aj terapiu, relaxaciu, zmenu myslenia... Moje osobne skusenosti som niekomu pisala v tejto teme 24.03.11 06:11, ak budes chciet,pozri. Ja som prave vo faze vysadzovania liekov a velmi sa z toho tesim, aj ked viem, ze je to vyhrata len jedna bitka, pretoze PP je diagnoza na cely zivot, ale aspon viem, ze sa to da zvladnut. Povedala by som, ze vdaka tomu, co ma tato choroba naucila som teraz ovela stastnejsia a spokojnejsia, ako predtym. :-)