Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

potockova.

Rena23 gratulujem a zároveň držím veľmi palce nech to výjde :)
Plus rada by som niečo prispela, možno to niekomu pomôže. Ešte dávnejšie som sa raz rozprávala s homeopatom, ktorého navštevujem o pozitívnom myslení a on mi povedal, že ak budem myslieť na to, že na mňa padne z baraku tehla tak na mňa padne. Sem tam keď som tak kráčala ulicami som si na to spomenula a vždy sa pousmiala, že to je blbosť.. LENŽE pred týždňom na mňa fakt ten kus betónu z baraku padol, skončila som naštastie len s mierne rozbitou hlavou.. Naša myseľ vníma slová, ktoré si v hlave hovoríme, ona nevníma, či to chceme alebo nechceme.. Zistila som, že nemôžem myslieť tak, že nechcem aby som odpadla alebo aby mi nebolo zle, stále sú tam tie slová ODPADNÚŤ a ZLE.. takže si stále hovoríme v hlave len JE MI DOBRE :) Je v tom naozaj veľa sily a od tohto momentu som si uvedoomila,že ak sa budem doživotne niečoho báť, zomriem ako starká s panickou hnusobou a keď sa pozriem dozadu nebudem vidieť nič pekné, len dennodenné stresz y toho, že ma niečo pichlo ale že nemôžem ísť ani vyniesť smeti, lebo keď vykročím z baraku odpadnem.. Dúfam, že mi aspoň toto chápanie pomôže posunúť sa o krok bližšie k úplne normálnemu životu a ďakujem, že som, lebo keby to padlo iba trošku inak, mohlo sa to skončiť oveľa horšie, každý sme tu pre niečo a proste som sa OZHODLA že niesom na tomto svete aby som sa báááála.. Takže prajem Nám všetkým len veľa síl a už žiadne stresy,, :)

rena23

Odo dnes som sa rozhodla zacat vysadzat AD, chcela by som to zvladnut za 6 tyzdnov (kazde 2 tyzdne 1 tbl.). Drzte mi palce! :-)

mižu

ahojte vsetci,dnes sa citim super aj ked sa mi trochen kruti hlava,ale dala som si taky cajik proti stresu aj ja mi fajn on aj zlepsuje naladu.ja verim ze ma raz tato panicka porocha prejde a to uz coskoro.ja sa jej chcem zbavit a aj ja jej zbavim treba len verit a bojovat.a moc dakujem rene23.dakujem renca.

rena23

mižu, v strese žijeme všetci, tomu sa neda vyhnúť, práve preto som Ti napísala, to čo som napísala. Skús tie Praškove knihy, naučíš sa ako čeliť strachu aj stresu a ako relaxovať. Ak vyskúšaš, nemáš čo stratiť, môže Ti byť len lepšie. Hlavne sa nevzdávaj a nehľadaj dôvody, prečo sa to nedá, lebo to s Tebou pôjde dole kopcom!

mižu

ahoj rena23 ja viem citala som ho,ale ked ja som aj moc vystresovana zijem v strese a nevim ako ho mam ventilovat,ja som uz bola v pohode kym mi nezacali menstruacne problemy a zas to prislo na mna.uz mi jebe stoho mam pocit ze sa zblaznim alebo zomrem.su tzo hnusne stavy ktore mam po celi den,snazim sa nato nemyslet a nieco robit ale niekedy sa to neda.stale ma prenasleduju jak tien,lieky ja na to neberem.chcem byt ako predty z nicoho si nerobit hlavu,nikdy som toto nemala tak nechapem preco som to dostala,dakedy ma mohli aj zaziva krajat a ja by som sa smiala.teraz ma nieco zaboli a uz umieram a rozmyslam ze co to asi tak moze byt,neaka choroba,zomriem nezomriem,su to skurvene stavy.ani ma nic nebavy a ani nevim ake to je sa zasmiat z chuti,ja verim ze ma to raz prejde len nevim kedy.hlavu mam jak vygumovanu a ani rozmyslat nevim,niekedy si hovorim ze si to len namyslam.chodim jak mumiaa ani sex ma nebavi lebo sa bojim ze si ublizim.a teraz tie menstruacne problemy stale nad nimi rozmyslam ze kedy ma prejdu ci to budem mat stale alebo nevim co,leze mi to fakt na nervy.potom som unavena stoho a chce sa mi len spat.

zuzanama

Ahoj Sisa, som rada, ze sa mas o cosi, lepsie, teda, ze si prisla na to, co ti robi lepsie, vitaminy a tak. S tymi hnackami a slabostou, skus zistit. co ti to sposobuje. Neprehanas to s tym magneziom? Mne tiez magnezko robilo dobre, ale ked som dobrala jedno balenie, v lekarni mi jedna sikovna dievcina poradila vacsie balenie na tri mesiace, malo vsak aj ine zlozenie a tiez ma z neho prehanalo. Mam ho doma dodnes, skoro dva roky :-)
Ja vidim problem aj v tom, ze ludia sa chce z PP dostat akosi nasilu, krcovite, zubami nechtami, hovoria, nechcem to, nechcem... Alebo opacne, chcem byt ako predtym. Uz som to niekedy pisala, ale znova: Ak ma predchadzajuci sposob zivota priviedol k PP, uz chcem zit inak, nie ako pred tym. Myslim si, ze toto je pre nas lepsie. Nedrzat sa starych navykov, ale skusat nieco nove a uznat si, ze niekde som urobila chybu, viac chyb a chcem to napravit. A potom, aj ked je PP velmi neprijemna, viem ake to je, ked ma clovek panicky atak, vtedy si mysli, ze nic horsie neexistuje, ale nie je to pravda, su aj ovela horsie veci a situacie, ja som vdacna aj za PP, ze to nebolo nic horsie, PP je dobra choroba, ak ju pochopime, vela sa mozme naucit, o sebe aj o zivote.
Prajem vsetkym vela stastia pri zdolavani tejto mrchy.

siisa 25

ahoj zuzanama,pamatas na mna?uz davnejšie som si tu pisavala so zanulaz,ako sa maš?
ja tak všeliako,zhoršili sa mi uzkosti aj strachy a to pravidelne chodievam k mojej doktorke,schudla som lebo mavam problemy ako hnačky,ppocit na vracanie,triašky,zimnice,mdloby,niekedy nemôžem ani vstať z postele,toči sa mi hlava a som velmi slaba,mam neuveritelny strach z vody ze sa utopim zas nejaka nova fobia v poslednej dobe,lebo doktorka mi zistila važne fobie naposledy,a donedavna som bola ako si mi raz ty napisala totalne zavisla na lexaurine,ako ale jedine čo mi pomohlo viac ako lieky môžem povedať su vitaminy ako magnezium,celaskon a B komplex citim sa o čosi lepšie takže odporučam na depky ak neuživate vyskušajte nič za to nedate,aj ked na každeho to pôsobi inak to je pravda

rena23

tatiana, som rada, ze ludi, ako Ty je tu stale viac a viac. Ja som zacala citat tuto temu, ked bolo najhorsie a vtedy sem pisali len ludia, ktori sa len lutovali a tahali sa ku dnu, mala som pocit, ze my, ktori mame diagnostikovanu uzkostnu poruchu, sme totalne odpisani a neda sa s tym nic spravit. Vtedy som bola v zaciatkoch a o liecbe som nevedela takmer nic. Radsej som sem vobec nechodila, lebo ma to strasne ubijalo! Vratila som sa, az ked som bola z najhorsieho vonku so snahou pomoct. Som rada, ze v poslednej dobe nastal uplny obrat a verim, ze ak sem nakukne clovek, ktory je na tom zle, moze sa nie len podelit o svoje trapenie, ale najde tu aj povzbudenie a rady, ako si pomoct.