Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

life force

čaute ... ako som si tak čital na nete o depresii a priznakoch tak daleko odtoho nebudem ... snažim sa stale udržiavat v dobrej nalade ale volako ma premaha stale smutok a beznadej ... rozmišlal som už aj nadtym najhoršim ... takže nevim či mam začat s liekmi abo sa snažit to nejako prekonat sam bez liekov... poradte pls ...

denca6789

a ani AD nemen. zvladnes to,len si musis verit,nepodliehat a nikdy sa nevzdavat. je to peklo,ja viem,ale da sa to. LEN VYDRZ.

denca6789

ahoj iseer. bolo mi presne tak,ako tebe. nutkave myslienky,strach. bala som sa byt so synom sama,bala som sa,ze mu ublizim. ale presne tak,ako pisal zdravy,preslo to priblizne po troch tyzdnoch. na radu psychiatricky som tiez neprestala AD-cka brat. len vydrz! postupom casu ti bude lepsie. drzim ti palce!

zdravy

a este jedno stav sa mi zacal upravovat po tretom tyzdni. rozhodne nemen AD. ja som doma plakal, ze nebudem schopny zit a budem odsudeny na pomoc druhych, taky som bol mimo, ale som tu a je momental uz po dvoch a pol tyzdnoch stvrty den paradne. tie zmeny pocasia ma seru no!

zdravy

Iseer91 vydrž!!! ja ked som zacal brat Zoloft, tak som bol na pokraji kolapsu. vsetky možne psychzy na mna prisli, ale ani neviem jak som to zvladol. asi to bolo tym, ze som svoj stav konzultoval so svojim psychiatrom a on hoc som na neho trocha naliehal, ze mi je priserne zle, nechcel ani pocut aby som zmenil AD. vlastne v daka nemu som to peklo prekonal. ja som bral tyzden polku a bolo mi brutalne hrozne a po tyzdni som na vecer bral dalsiu polku a tak to beriem do teraz. drz sa zvladnes to!!! len neprerušuj!!!

Iseer91

Dnes padla štvrtá dávka Seroxatu (zatiaľ len pol tablety, zajtra prejdem na celú) a poviem vám, je mi príšerne. Tak hrozne mi snáď ešte nebolo. Aj sa bojím vziať si celú tabletu zajtra. Obsesívne myšlienky sú príšerné - ublíženie blízkym, paranoia... motanie sa v nich a stanovovanie diagnóz ako schizofrénia a najnovšie aj serotoninový syndróm ma valcuje. Mám problém im odolávať. Fakt sa bojím, že ma prekonajú. Chcem sa spýtať, či si na vedľajšie účinky Seroxatu budem musieť zvyknúť alebo ustúpia, prípadne po koľkých dňoch môžem AD zmeniť.

rena23

Adept, myslim, ze to bude kombinacia jedneho aj druheho. Ked si psychicky v pohode, zlepsuje sa aj Tvoj fyzicky stav, to je stara znama vec :-). Nepises, ci sa s tou "strukturou bez prietoku" da nieco robit. Ak ano, najskor by som na Tvojom mieste riesila to. A pokial ide o psychiku, vyhybave spravanie (niekam z beznej reality, resp. od problemu utecies) pomaha iba na chvilu. V konecnom dosledku, s postupom casu, stav zhorsuje, pretoze podstata problemu sa neriesi.
Podla toho, co pises, asi na tom nie si psychicky az tak zle. Na Tvojom mieste by som zasla za nejakym dobrym psychologom. Najskor si ale zisti, ku komu sa oplati ist, pretoze, podla toho co sem ludia pisu, mnohi "sarlatani" pomoct vobec nevedia. A mozno by si to dokazal vybojovat aj sam, napr. s pomocou niektorej z Praskovych knih. Ja by som Ti odporucala tuto:
www.martinus.sk

RNG

Este aby som vysvetlil ten lepsi stav vonku. Pri aktivite sa ti zvysi cirkulacia, tlak dychanie=okyslicovanie a na slnku sa toi vyraba protidepresny vitamin D-3, ktory zaroven zvysuje absorbciu mineralov z jedla a tie su tiez vodice nervovych signalov a tiez sucast obrany a regeneracie tela.
Znova zopakujem, ze odporucam kazdemu doplnovanie toho, co v potrave nedostaneme dost a je pricina mnohych zdravotnych problemov. Menujem
Selen(200-400 mikrogramov)
Zinok(30-50 mg)
Jod (2 az 6 mg)
Vitamin C(3 gramy)
Vitamin E(200-600 IU)
Vitamin D-3(2000 az 6000 IU, najma v zime pri nedostatku slnka)
Tak isto kazdemu odporucam pouzivat lyzicu lecitinu raz alebo 2 x tyzdenne, lebo zapchavanie ciev nakoniec znamena zlyhania organov a je zodpovedne za vyse 50% smrti(porazky, infarkty, zlyhanie ladvin, pecene,...)

RNG

Adept, ked si mal zuzenie ciev, mozno mas este stale problemy s tym, odporucal by som ti cistenie ciev lecitinom a enzymom lipazou,
vasodilataciu(ACE) ovocim hlohu(Hawthornew/cratageus)
a riedenie krvi pre lepsiu cirkulaciu nattokinazou.
Naviac sa cirkulacia da zlepsit aj silnymi antioxidantami, najma antokyanidmi(200 mg zo zrniek hrozna/grape seed extract, cucoriedok a inych bobulovin)
vinpocetinom(20 mg) zo semien zimozelene
a huperzinom( 200 mikrogramov)z machu.

A odporucil by som ti aj zvysenie viralnej imunity, lebo casto su rozne zapaly v hlave pre nedostatky vo viralnej imunite, podropbnosti na to najdes napr v Google.sk zadanim slov rng, herpes. Totiz nase vlastne virusy, ktorych mane dnes permanentne v tele hromadu nie su necinne-spiace(dormant) ako sa lekari nazdavaju, ked sa neprejavia navonok, ale si najdu v tele miesta, kde sa vedia pre miestny nedostatok imunity(napr zla cirkulacia miestne) rozmnozit a skodit. Su to najma rozne sliznice, nervy a podobne.