Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

Bambulka661

ahojte asi aj ja trpim touto poruchou,byva mi spatne toci sa mi hlava zacne ma triast tazsie sa mi dycha a busi mi srdce mam pocit ze umieram,zasla som stym k psychiatrovi nasadil mi coaxil 3x denne,uzivam uz druhy tyzden,snazim sa nato nemysliet stale si hovorim neboj sa je to len psychikou nepride mi zle,chodim von zo psikom,priatelom,snazim sa tesit zo vsetkeho a z kazdeho dna ked mi nieje zle.za posledne tri dni mi je lepsie pride mi trosku zle ale poviem si to prejde nejdem si lahnut napijem sa vody zacnem sa hrat zo psikom a ono to prejde.boli casy ked som plakala a vzdy mi pomohla opora priatela ...rozosmial ma povedal ziadny plac atd atd...dos tmi vtom pomaha...raz som to uz prekonala a viem ze to prekonam aj druhy raz lebo chcem normalne zit a nie sa trapit,najhorsie je ze ked dakam mam ist bojim sa ze mi pride zle,ked ma ma prist navstivit niekto iny ako priatel hned mi je zle.ale bojujem stym a chcem vam vsetkym povedat ze nelutujte sa a nevzdavajte sa bojujte lebo len pevnou volou to premozete..ked sa budete lutovat bude vam len horsie.ahojte

monza

Ahojte, beriem Citalec 12. deň na panickú poruchu. Prvý týždeň som sa mala lepšie, ale teraz sa mi stav zhoršil, mám rôzne zášklby svalov a celý deň mi búši srdce a zo všetkého sa zľaknem, mám paniku. Tento stav som nemala pred nasadením Citalecu. Obvodná lekárka mi povedala, že by som mala vyskúšať psychológa, že ona už nemôže predpísať iný liek. Mám sa rozhodnúť. Neviem, či mi psychológ pomôže. Prosím poraďte mi, alebo ešte mám pokračovať s Citalecom? Pokiaľ viem, tak psychológ nepredpisuje lieky, že? Ďakujem

niko666

denca6789 ahoooj,,no je to vsetko stale na prt,,berem lieky uz 2mesiace a citim sa zle,,ked mam niekam ist alebo ked som medzy ludmi tak je to strasne,,citim sa este horsie ako precd tym ako mi predpisala doktorka tieto lieky..beriem cipralex ale asi mi neroby dobre,,ked chces mi napis toto je moj mail kockosss@zoznam.sk

ewicka

ja som tiez mavala tieto stavy o akych tu pisete... Ale neak som sa to snazila ignorovat... ale vsetko vyvrcholilo kolapsom, aj ked doktorka tvrdila ze to bolo s dehydratacie. Ale tie stavy ze odpadnem sa mi zacali vracat denno-denne az som prestala chodit do roboty lebo mi uz bolo blbe kazdy den odchadzat skor,stale mi tam bolo zle atd. Behom mesiaca sa okrem PP na mna nalepila aj depresia,nevladala som ani vstat a ist na WC do toho este aj agorafobia. ked som mala ist len pred vchod prezivala som vecsi stres ako pri mature... Potom som bola na tetanii ktoru mi potvrdili...Ale to bolo asi po 4-och mesiacoch... Uz som si nevedela dat rady, telo si so mnou robilo co chcelo tak som sla k psychiatrovi dal mi MIRZATEN, CITALEC A NEUROL a od neho som hned sla k psychologicke..... Naucila ma ako mam zvladat ataky... 8 mesiacou beriem AD. Neurol som vysadila uz pred Silvestrom lebo som citala ze je to svinstvo a lahko sa vytvori zavislost. Aj ked som sa citila neskutocne zle. Ale namiesto vecerneho neurolu som si dala 10km na stacionarnom bajku. Beriem AD ale som v stadiu ked ich idem vysadzat... Aj ked sa vobec necitim vyliecena.. Ale mam pocit ze AD neriesi problem, len cloveka utlmi. Mne sa prejavili asi vsetky vedlajsie ucinky, doktor hovoril ze na zaciatku je to normalne mozno aj prvy mesiac... Ako priznaky ako busenie srdca alebo spanok to je super, ale toci sa mi hlava videnie sa mi zhorsilo, vidim niekedy ako opita a to mam 21 rokou mam sialene nizky tlak a rychli tep, som taka neaka nesvoja, mam strach ist medzi ludi. Aj ked agorafobie som sa nezbavila ale verim ze to zvladnem bez tabletiek. Endokrinologicka mi dala Vitacalcin a omnoho viac mi pomaha ako AD. Pomaha mi aj jarne slniecko, kupila som si psika s ktorym chodim von,respektive ma on donuti ist. A pomalicky si predlzujeme trasu prechadzky. Kupila som si naramok ktory je moj "talizman" na ceste von a dufam ze o par meciacou uz aj zabudnem ze ma nieco taketo trapilo aj ked viem ze to bude tazke ale musim. Som mlada baba a nechcemm zhnit doma. Rada by som isla do roboty ale toho sa este trosku bojim, chcem chodit na dovolenky,uzivat si s priatelom,rodinou a zit taky zivot ako pred tym, tak dufam ze sa mi to podari. A vseci co ste tu hlavu hore! Vsetko sa da len clovek musi chciet.. Ani ja som si to neuvedomovala ale fakt to je aj o tom mysleni. Trosku som sa rozpisala ale dobre mi to padlo ze som to dostala zo seba von a mozno som niekoho aj navnadila a dodala optimizmus. Ak chcete mozte mi kludne niekto napisat rada pomenim neake rady a skusenosti :o))

giuška

no ahojte ,tak musim povedať že zatial mi je dobre normalne ma ani syn nevytočil ked spravil niečo zle,ešte som trocha skepticla voči ad,vždy som bola proti liekom ale ked si človek už nevie radi a vlastna psichika bojuje proti nemu nič ine neostava.ale som rada že som zašla za doktorkou,citim sa lepšie aj ked trocha neisto ale fungujem

RNG

Magnezium(ako aj kalcium a ine mineraly) sa velmi dobre absoirbuje z proteinovych chelatov, tj nevidim ziadny dovod na injekcie
Tak isto vitaminy B az na B-12, ktory sa da dodat do tela absorbciou cez sliznice(sublingual, tj pod jazyk je az 88% ucinne, a methylcobalamine je ucinnejsi ako cyanocobalamine v tele)

monza

giuška, aj mne sa tažšie dýcha. Mne doktorka pridala ešte magnéziové injekcie do žili /10 ks/, a vitamíny B tiež injekcia.Cítim, že mi aj to pomáha.Budem rada, keď niekedy napíšeš, ako

giuška

Ahoj monza,rano som si dala prvy krat bolo mi zvlaštno,tiež som mala sucho v ustach,z tym xanaxom je to lepšie ale akonahle ustupil učinok bola som nervoznejšia a začalo sa mi tahšie dychať ale predychala som.uvidime ale verim tomu že sa z toho dostanem len nech mi už neni zle