Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

escity

ahojte depresia u mna zacala na konci maja 2010,je to peklo nechcem vsetko opisovat tu a podrobne, od leta beriem AD a je to lepsie, ale vracia sa to, zacala som chodit aj na skupinove terapie, ale su tam ludia s uplne inymi problemami ako ja...preto mi to ani velmi nevyhovovalo :( ako tak citam tu je ludi s tymto typom problemu velmi vela...kazdy mame nejake somaticke tazkosti,nejaku tu agorachobiu a celkovo veci s depresiou spojene :-/ kazdy z nas sa uz ocitol v stave ze chce umriet,alebo, ze radsej by mal rakovinu,alebo odrezanu nohu :(( kazdy z nas sa pyta "preco prave ja?" ja konkretne mam 22 rokov a vzivote by ma nenapadlo,ze aj mlady ludia mozu mat takyto problem :( ak by niekto chcel a mal zaujem sa trocha porozpravat vymenit si skusenosti a zmenit aspon trocha stereotyp bola by som rada keby sme sa stretli nejaka skupinka a porozpravali sa verim, ze aj taka to pomoc je pomocou, preto cim viac zaujemcov "depkacov" ako nas volaju bude co najviac...ak vas moja myslienka zaujala, tak budem rada ak ma kontaktujete na moj mail escity@azet.sk som inak z Bratislavy...

pravnicka

sorry, pisem vam vsetkym ktori ste sa na mna obratili hromadne. zial momentalne nie som v situacii, kedy by som mohla travit cas na internete alebo pri mobile. mam dve malicke deti a okrem toho pracujem. sice pracujem doma, ale aj tak je to velmi vycerpavajuce. preto naozaj len v kratkosti: ja som mavala velmi casto panicke stavy a spojene to bolo so strasnymi zavratami, take tie psychotocaky, strasne hlavne za volantom. potom som uz ani nemohla soferovat. lenze ja som mala asi na rozdiel od vas komplikovanejsi priebeh aj komplikovanejsiu liecbu mam za sebou. absolvovala som aj elektrosoky a ten, kto to nezazil, nevie co je to za svinstvo, hlavne potom. brrr!!! uz nikdy viac!!!
moja liecba u doktorky albertovej trvala rok aj pol. prve vysledky sa ukazali az asi po tristvrte roku. to som uz mala AD vysadene, ale ked som k nej isla este som ich brala, lenze mi aj tak neucinkovali. ta liecba chce naozaj cas a trpezlivost, co ale clovek s touto diagnozou vacsinou nema. ona ma na to upozornovala, lebo tie lieky neboli najlacnejsie ale este teraz sa pamatam, ze mi kazala si to dobre rozmysliet aby som ziadne zazraky necakala okamzite. bol to skratka proces. kto je netrpezlivy pre toho tato liecba asi nie je. lenze aka potom? ved som ziadnu inu nenasla vsetko predtym to boli len take ciastkove kratkodobe ulavy. nikdy nebolo celkom dobre. priznam sa vam, aj ked samozrejme viem co zazivate, ja sa v tom uz nechcem velmi vrtat. teraz mam rodinu, mam dobru pracu ktora ma bavi a najradsej by som bola, keby som na to vsetko co so mnou bolo predtym mohla navzdy zabudnut. neberte to prosim ako bezcitnost, ale aj doktorka albertova ma ucila prehodit v hlave vyhybku a zacat fungovat inak. ona je perfektna prave preto, ze je aj psychologicka a je fakt strasne trpezliva. ale aj napriek tomu mi stale prizvukovala, ze musim ja sama chciet a pracovat na sebe. neislo to hned, ale potom sa to nejako zlomilo. tie lieky spolu s jej pristupom a mojou vytrvalostou skratka urobili svoje. len fakt ze kto nie je vytrvaly nech k nej ani nejde. je to skoda penazi za lieky a aj skoda jej casu. radsej nech sa venuje niekomu komu bude moct aj naozaj pomoct. ja mam na nu uzasne spomienky a som jej vdacna. este aj teraz si piseme ked je prilezitost aj ked som uz v pohode niekolko rokov. drzim vam palce, mozno sa sem obcas mrknem, ale nemozem s vami preberat kazdy individualny problem. syn ma tri roky a dcera jeden a pol. a muz je od rana do vecera v robote. takze mam kazdu minutu co robit. ale nestazujem sa, je to naaadheeernnny zivot! vsetkym vam to prajem z celeho srdca! verte tomu, ze sa vyliecite a uvidite, ze to vyjde.

complex

Ahojte vsetci,precital som si vela vasich prispevov a konecne nemam pocit ze som sam na svete s problemami tohto charakteru,niezeby som nevedel,ze nas je strasne vela,ale osobne spovede som este necital,preto vam dakujem za otvorenost,skusim oplatit.Zacalo to ked som bol este maly,nieze by som to vedel,ale myslim si to,nasi sa casto bili a pili,vtedy som zacal mat prve priznaky strachu,niecoho,ze sa musi stat nieco zle,v 15rokoch som sa dostal do partie,ktora pila a fajcila,viem bola to moja chyba,ale bolo to prijemne,nielen zle ked nasi robili party,hudba revala,vsetci tancovali,asi som mal pocit,ze to tak ma byt aj v mojom pripade,ze zivot je jedna party,aky omyl!Nasi sa rozviedli,ked som mal 8,zostal som pri mame,nasla si otcima,ktory nas neznasal s bratom a ubijal,ako sa len dalo,vtedy som si nejak prestaval verit,zacal som mat komplexy menejcennosti,napriek tomu sa mi podarilo najst si lasku svojho zivota a ozenit sa.Mame spolu krasne syna a boli sme aj isty cas stastnny,no cert nikdy nespi a k manzelstvu patria kamarati a akcie rozneho druhu,kedze som bol po otcovi suknickar a sex je pre mna dolezity,dlho netrvalo a zacal som podvadzat zenu,potom zacalo to prave peklo,dozvedela sa to a znovu som mal pred ocami svojich rodicov,ibaze som to bol ja so zenou,nastali vycitky svedomia,pitie vo vascsej miere,a co povedal som si,ked som kurevnik,tak som sa vyspal s kazdou ktoru som mal chut,ved som atraktivny,tak preco toho nezneuzit,ked som zly?!Zena mi davala niekolko sanci,aj ked neviem ci celkom,lebo uz nechcela so mnou spavat,no ja som to stale ignoroval,az raz som prisiel domov po nocnej a byt bol prazdnny a vystahovany,padol som na kolena,nemohol som prestat plakat,cely svet sa mi zrutil,uvedomil som si ze som stratil najmilovanejsie osoby vo svojom zivote,je tomu uz tri roky,vtedy som sa zrutil,bol som alkoholik a zacal som brat rozne lieky na depresiu,uzkost,strach,liecbu od alkoholu,na spanie.Teraz konecne ta pointa,namiesto toho aby som sa uzdravil,stratilm som okrem priatelov a rodiny takmer aj pracu,je to len otazka casu,nevidim zmysel zivota,nemam ani psichycku ani fyzicku silu dalej pokracovat,mam 35 a vo vnutri som prazdny.Ak by sa niekto nasiel a vedel by mi poradit a zachranit moj biedny zivot,budem mu nadosmrti vdacny,inak je somnou amen,vas spolutrpitel a priatel Tim!Dakujem!

Lara1

Právnička, napíš prosím ťa akými si trpela príznakmi a ako dlho? Aké lieky si užívala?
Koľko si bola PN? Teraz už pracuješ? Je tom pre mňa dôležité. Ja trpím závratmi a úzkosťami, ktoré mi vyvolávajú závrate. Ďakujem.

Euforia

1. februára otvárame prvú súkromnú psychiatrickú kliniku na Slovensku, v tatranskej obci Nová Lesná. Na rozdiel od bežných nemocníc, kde si pacient pripadá ako v kasárňach alebo vo väzení, my budeme fungovať skôr ako relaxačné kúpele v trojhviezdičkovom hoteli s komfortne vybavenými izbami a službami., pri zachovaní všetkej potrebnej odbornej zdravotnej starostlivosti, poskytovanej vysokokvalifikovanými skúsenými psychiatrami, psychológmi a psychoterapeutami.

Všetko v anonymnom prostredí Vysokých Tatier, kde sa na Vás naši pracovníci nebudú pozerať ako na blázna, ale ako na klienta.

V tomto momente ešte nemáme podpísané zmluvy so zdravotnými poisťovňami, takže v počiatočnom období budeme poskytovať liečebné pobyty pre samoplatcov. Okrem psychologickej a psychiatrickej liečby sú k dispozícii rôzne druhy wellness terapií, sauna, fitness a prechádzky v príjemnom prostredí Vysokých Tatier. K dispozícii budeme mať najmodernejšie prístroje (napr. transkraniálnu magnetickú stimuláciu) a lieky na liečbu nielen depresií, ale aj iných psychických porúch a závislostí.

Ako naša nemocnica vyzerá, si môžete pozrieť na stránke euforiatatry.sk

Do januára bol objekt plne funkčný hotel a momentálne ho prispôsobujeme potrebám našich lekárov a pacientov. Web stránka v najbližšom čase prejde úpravou, pretože pôvodne patrila hotelu. Budeme sa tam snažiť dávať všetky aktuálne informácie.

Ak máte konkrétne otázky, môžete ich smerovať na náš mail antidepresia.sk@gmail.com

myself

Pravnicka - mohla by si sa mi prosim ta ozvat na bursche@azet.sk ?
Ja som pred nejakym casom tiez navstivil p. Dr Albertovu a zacal som liecbu (8 druhov kvapiek, ktore musim uzivat :)) - a musim povedat, ze som momentalne v stadiu zvazovania ci je toto ta spravna cesta, lebo zatial sa nedostavil ziadny efekt. Prosim ta, ak mozes, posli mi na teba tel. cislo aby som ti mohol zavolat a poradit sa s tebou na tuto temu. Dr. Albertova je velmi zlata, ale som velmi netrpezlivy a kedze neberiem ziadne AD mam casto nutkanie siahnut po nejakych oblbovakoch, aby sa mi polepsilo.
Dakujem

niko666

PRAVNICKA ahoj potreboval by som stebou nieco prebrat mohla by si sa mi ozvat na tento mail kockosss@zoznam.sk prosim ta ozvy sa mi..dakujem!!!

pravnicka

ahoj, ludia! nahodou som nasla toto forum, aj tuto temu. kedze som pred siestimi rokmi sama trpela uzkostami, tak dobre viem, co prezivate. ja som sa liecila desat rokov, uspechy boli iba minimalne a trvali vzdy kratko. brala som asi vsetky mozne lieky ktore su u nas k dispozicii. potom som si povedala, ze takto to dalej nejde. po elektrosokoch nastalo katastrofalne obdobie, nechcela som uz zit. ja som sa este chytila poslednej slamky a vyskusala som aj alternativnu medicinu. predtym vselijaki liecitelia, ale to bolo o nicom. dozvedela som sa aj o orientalnej medicine a zacala som napokon liecbu u doktorky luby albertovej v bratislave. no spociatku to bolo velmi narocne lenze ona ma na to aj upozornila. mala som v nej velku podporu a co by som snad ani nebola verila sa mi to podarilo zvladnut. je fakt ale ze mi velmi pomahali nielen lieky ale aj to, ze som s nou bola stale v kontakte. to maloktory lekar je ochotny tolerovat, aby mu pacient stale pisal ako sa citi a ze mu je zle. toto bolo pre moju liecbu velmi dolezite. nestaci poradit alebo vyzalovat sa kamaratovi alebo rodine, na to clovek potrebuje odbornika, ktory presne vie, co sa s nim deje a ako sa citi. ak vam mozem odporucit, najdite si terapeuta, ktory na vas bude mat cas a bude ochotny sa vam nadstandardne venovat. ta liecba ma svoje uskalia a zlepsovanie je postupne. potrebujete pri sebe niekoho, komu na vasom vylieceni naozaj zalezi. teraz uz viem, ze vyliecit sa to da, chce to ale trpezlivost. drzim vsetkym palce, uzkost je najstrasnejsia hroza,ktoru som vo svojom zivote zazila. kiezby sa z nej vsetci vyliecili a uz nikdy viac ju nestretli.