Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

carmen12

Podla mna su AD dobre ako prva pomoc na zaciatok, ale treba k nim pridat terapiu, aby ste sa naucili inak mysliet. AD su vlastne ako barlicky, ktore mozte zahodit, ked sa naucite sami chodit.

simon22

emma18: ja som to tiez chcela vydrzat bez antidepresiv. trvalo to 9 mesiacov a ver mi uz sa to nedalo vydrzat. tie pretvarky pred kamaratmi, usmievat sa a pritom vo vnutri sa citis tak zle. este je to len druhy den co ich beriem a vedlajsie ucinky su celkom znesitelne. no neviem este je to len druhy den ale dufam ze to nebude horsie. skus zajst za nejakym odbornikom, aspon si ta vypocuje a mozno ti poradi. je zbytocne sa trapit.

simon22

Starcrossed dakujem za odpoved. Ja sa citim celkom dobre, az na tu uzkost pri srdci.nemam problem vstat z postele a snazim sa hybat a premoct aby som na to nemyslela. az na to pichanie pri srdci. je to nejake zvlastne.

emma18

potockova: ano nasla som to v tvojom prispevku. ved prave o to mi ide ze nechcem uzivat neviem ako dlho AD a myslet si ze vsetko je OK a potom ich vysadim (lebo cely zivot ich urcite brat nechcem) a vsetko sa vrati spat. to by som uz asi ozaj neprezila. radsej nebudem zit v iluziach ale v krutej realite. neviem, rozmyslam aj nad nejakymi volnopredajnymi liekmi na zvysenie serotoninu lebo obcas mavam take pocity smutku a beznadeje aj ked sa vzdy pominu ale naco zbytocne. fakt neviem ako dalej, o tych sebevrazdach som rozmyslala kedysi aj ja a velakrat ale teraz je to uz ovela lepsie aspon co sa tohoto tyka. len keby som nemala tie hhnusne pocity a obrovsky strach. lebo ma to velmi obmedzuje. neviem teda ako teba. inak rada by som si s tebou popisala v mailoch. moj mail je silvia92@post.sk ozvi sa ak chces , budem rada :))

potockova

emma18 ak myslis clanok v zajati panickej poruchy, tak to som sem už dávala a tiež z dôvodu, že som mala pocit, že ten chalan píše o mne. čo sa týka AD brala som pred rokom coaxil, prvý mesiac som mala strašné stavy, potom sa to zlepšilo ale za celú dobu brania mi nebolo tak dobre ako kedysi, brala som ich 8 mesiacov a potom som ich na vlastnú žiadosť vysadila, bez nich mi bolo ešte lepšie, no teraz sa to začalo všetko vracať a tiež každý deň prežívam s vlastnou myslou bez liekov, poradiť čo je lepšie neviem, nie som moc za lieky ale pomôžu.. lenže neliečia, iba utlmujú stav, je to podľa mňa o tom ,že za tú dobu brania si zvykneš že je všetko dobré a potom sa to nevráti, lebo si si navykla a povedala si v hlave že sa nič nedeje.. ale neviem :)

emma18

Myslite si, ze ak sa clovek ktory trpi uzkostou, bude sam vystavovat tomu coho sa boji a bude sa snazit premoct to sam ze to zvladne? alebo je to uplne vylucene a nic ine ako AD mu nepomozu?

emma18

caute, uz som tu dlho nebola ale prave som si docitala jeden zaujimavy clanok www.help24.cz
zarazilo ma to lebo mi to pripada ako keby som to pisala ja. Je to presne o mne az na to ze ja neberiem ziadne lieky ziadne AD a snazim sa bojovat sama aj ked myslim ze asi neuspesne. Je tu niekto taky kto ma tento problem a neuziva ziadne AD? Kto sa trapi a skusa sam? dakujem za odpovede

Starcrossed

Simon22:Ja beriem tiez Citalopram.Uz druhykrat.Prvykrat som ho zacala brat v r.2008,prve dva tyzdne som sa citila este horsie,nevladala som sa ani z postele postavit,ale postupne sa to zlepsovalo.Po mesiaci som ani nevedela,ze nieco beriem.Mne osobne velmi pomohli,brala som asi pol roka celu tabletku,potom som postupne znizovala.Po vysadeni som bola rok a pol bez AD,ale cca.v novembri 2010 som mala zase atak a citila som sa velmi zle,tak mi ich doktorka zase predpisala.Beriem ich 4.tyzden,ale tiez zo zaciatku sa mi triasli hrozne ruky,hlava sa mi tocila a tak.Beriem sice len polovicu tabletky,ale uz sa zacinam citit lepsie.Podla mna ten mesiac s neziaducimi ucinkami sa da nejako pretrpiet,ked viem,ze mi potom bude lepsie.Som tiez toho nazoru,ze nema zmysel trapit sa,stoji za to vyskusat AD.Nemozem sa dockat,ked budem OK.:)

rena23

Naco sa zbytocne trapit, AD su prehnane demonizovane, nic strasne to nie je. Podla mojich skusenosti Ti odporucam pridat terapiu a mozes sa uplne vyliecit. Drzim palce! :-)