Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

simon22

Dakujem reni za odpoved. Budem musiet vydrzat, ked som vydrzala 9 mesiacov trapenia.Dufala som ze to zvladnem bez antidepresiv, ale uz nevladzem. Tak mi drzte palce.

rena23

Simon, ako tu uz viaceri pisali, hlavne vydrzat neziaduce ucinky a nestratit trpezlivost - AD zaberu az po 4-6 tyzdnoch.

simon22

Ja som sa dnes odhodlala po 9 mesiacoch zacat brat antidepresiva. uz sa to nedalo vydrzat, hlavne ten tlak pri srdci a myslienky, ktore ma ubijali. Zacala som brat citalopram. Ale citim sa nejako divne, hlavne ten divny pocit pri zaludku, ako keby mi bolo zle. Bral tu niekto citalopram? A ake ste mali ucinky a hlavne ci to pomohlo. Dakujem. -:))

livka.

ahoj niko ja som tiez na seroxate uz rok.ked si spomeniem ako mi bolo tak do prveho mesiaca fakt des.tiez som ho chcela vysadit vyvolaval mi ataky ale to je len reakcia tela kym si zvykne ´potom to uz bolook.ucinokpocitis tak do 6 tyzdnov

rena23

Ja beriem coaxil a , podla toho co som citala v par odbornych clankoch, je to jedno z najlahsich a najmodernejsich AD. Tiez velmi citlivo reagujem na lieky - prve tyzdne som mala zavraty, teraz uz ani neviem, ze ich beriem. A hlavne je, ze pomohli.

Lara1

niko prestaň ich brať. Ja som znášala tiež branie antidepresív veľmi ťažko. Brala som serlift, nevedela som sa ani postaviť, tak som ho prestala brať. Moja psychiatrička to našťastie pochopila a prechádzali sme na iné AD, keď som jej spomenula seroxat, povedala, že mi ho nepredpíše, lebo má veľa vedľajších účinkov a ťažko by som ho znášala. Čítala som o tejto problematike dosť veľa - odborné články, aj diskusie, existujú ľudia, ktorí AD nemôžu brať , aj taký ktorí ho berú roky a nezaberie im. Teraz beriem Cipralex, pri ľuďoch ako som ja, čiže branie AD znášajú ťažšie, najprv týždeň pol tabletky každý druhý deň, ďalší týždeň pol tabletky každý deň a nakoniec pol tabletky na obed a pol večer, kvôli postupnému dávkovaniu. Človek potrebuje voľako existovať a nie trpieť. Niko berieš k AD aj voľaké BZD.
Escity aké si mala somatické ťažkosti?

zdravy

je to normalne, lebo receptory su precitlivene z nedostatku serotoninu a preto tabletky ktore dodavaju serotonin tie receptory reaguju podrazdene, lebo su precotlivene.

rena23

niko, je normalne, ze sa na zaciatku brania AD citis zle, trva to (individualne) cca 2-5 tyzdnov a az potom Ti zacnu zaberat.

niko666

ahojte,,chcem sa vas spytat komu z vas zabral seroxat a ako vam to pomohlo,,ja ho berem 4den a citim sa sneho strasne,,je mi zle som podrazdeny,nechuti mi jest a vsetko ma boli,,ako keby som mal chripku a strasne teploty tak sa citim,,poradte mi niekto ci mam dalej brat toto svinstvo alebo ho zahodit do kosa..dakujem