Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

:)

Mam otazočku čital som si o poporodnej depresii.... moze to byt aj "depka" ked si mamička mysli ze je škaredšia a tučnejsia ??? Neviem ako by to zavažilo po porode ci by to trebars nepreslo do silnej depresie..... PS: Ja som sa z depresie dostal sam !!! mal som 13 ked mi zacali a uz rok ich nemam vyliecila ma LASKA :)) zaoberam sa depresiami uz dlho a rad pomaham...pretoze viem ze sa to daa :)

rena23

potockova, mne tiez dlho trvalo, kym som si pripustila, ze to je "len" psychika - najskor som si dala urobit vsetky mozne vysetrenia, lebo som bola presvedcena, ze som velmi vazne chora, az ked nic neukazali, nezostalo mi nic len psychiater. ;-) Drz sa!

usmev:)

ja sa mam tieto posledne dni tiez naozaj nanic.. najhorsie, ze clovek uz ani nevie co vsetko moze pripisovat PP a co nie.. som troska chora, ale nemam pocit, ze nejako velmi.. iba mam nadchu a upchate dutiny, tazko sa mi dycha nosom, dost ma boli hlava a celkovo som taka slaba.. ale najviac ma trapi, ze akonahle vstanem z postele, zo stolicky, pride na mna straaasne busenie, uplne ma obleje pot a hned si musim sadnut, lebo mam pocit, ze sa neudrzim na nohach.. ja neviem ci to mozem pripisovat tej chorobe alebo to mam spojit s psychikou, ale davno som uz taketo nieco nemala.. mam strach ist aj do skoly, ze co nahodou, tak som tieto dni doma, tak len dufam, ze to bude uz len lepsie..

potockova

všimla som si, že som nedopísala myšlienku nejde mi do hlavy, že nižšie opísané problémy na svedomí psychika až takto s fyzickými prejavmi :)

potockova

Rena ďakujem veľmi pekne, dúfam, že raz sa z toho dostaneme všetci, čo týmto trpíme, aj keď mi nejde do hlavy že takéto každodenné stavy, slabosť, vyčerpanosť, malátnosť, neustále pocity na odpadnutie a stáť nemožem ani viac jak dve minúty.. ale tak treba asi do toho aj trošku pozitívneho myslenia :) a teda kardiologického mám hodne, niekedy mi tak prebuchne srdce, že neviem ani ako sa volám, a tie divné pocity na hrudi, práveže s tŕpnutím končatín som nemala nikdy problémy len to že odpadnem je na tom najhoršie (dúfam, že sa to nikdy nestane lebo mám každý deň na mále) :) aaa trošku som sa rozpísala, RENA aj tebe veľa síl a zdaru :)

rena23

potockova, uzkostna porucha sa prejavuje roznymi telesnymi priznakmi, nemusis mat busenie srdca. Ja som tiez nemavala. Mne sa atak prejavoval zasklabmi svalov, bolestami, trpnutim koncatin, zavratmi -takze skor neurologicke ako kardiologicke priznaky - to je individualne a derealizacie (pocit ze si mimo reality, ze sa Ti vsetko len sniva) je tiez typicky - ja to este obcas mavam aj teraz. Je dobre ze si sa rozhodla liecit - drzim palce!