Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

usmev:)

ahojte, ako sa mate??:-)
ja nic moc momentalne.. asi na mna nieco lezie, vsetko ma boli, hrdlo, hlava, telo.. a k tomu vsetkemu mam vysoky pulz (pri chorobe zvyknem) a este aj arytmie citim.. no nic, musim vydrzat, hadam bude aj lepsie:-)
tak aspon vy prezite co najpohodovejsi vikend:-)

niko666

ADORINKA...ako si zmenila potom liecbu?a co je to tem placebo efekt?toto je moj meil tak mi mozes odpisat aj ta kockosss@zoznam.sk

allallo

cavte.. nevie mi niekto poradit preco mi byva rana velmi zle?? najhorsie? mate to aj vy ostatny alebo len ja?? spanku mam dost .. a dakedy az vela no. ked sa zobudim ledva stojim na nohach.. mota sa mi hlava a mam derealizaciu .. dakedy si trasem a rychlo mi bije srdce..

tanicka1

dobry den chcem vas poprosit o radu ..uz vyse roka a pol beriem esoprex na pp...no rada by som otehotnela mam 30 rokov babetko este ani jedno:((bojim sa vsak vysadit lieky...kym som neuzivala antidepresiva presla som si peklom pri panickych zachvatoch...ma niekto skusenost s tymito tabletkami pocas gravidity?

adorinka

Ahoj Niko666, Cipralex som začala brať podľa odporúčaní lekárky postupne a keď som sa dostala na celú tbl každé ráno, tak problémy z veľkej časti ustúpili.Ja si však myslím, že to malo skôr na mňa placebo efekt, preože po 4-5 mesiacoch sa to všetko zase vrátilo a ja som zmenila liečbu. Tabletky to len utlmia, ale nevyliečia, na to je potrebné hlavne zmeniť myslenie....pozitívne myslenie je polovica úspechu...

rena23

mortishia, lexaurin neber, je to strasne svinstvo a silne navykove! Ak si precitas tuto temu niekolko mesiacov alebo aj rokov dozadu, zistis, ze tu nie je nikto, kto by sa vyliecil iba vdaka liekom, zjavne sa to da len v spojeni s terapiou a zmenou myslenia.

mortishia333

ahoj, tiez sa liecim na PP a agorafobiu, depresiu plus uzkostne stavy. uzivala som Velafax, potom Velbutrin, neskor Cipralex, ale nepomohlo. citila som sa ako pokusny kralik, lebo nic nezaberalo. vymenila som psychiatra a teraz mi nasadil Seroxat. bohuzial mi z neho bolo velmi zle, takze aj ten vypadol. momentalne uzivam tyzden Lexaurin - 2x denne 1,5mg, ale aj tu je problem - kedze je to tzv. oblbovak, velmi sa mi z neho mota hlava, problemy s dychanim, zavrate, a saMOZREJME OBROVSKA UNAVA. jedine plus - zachvaty migren sa mi oddialili. lenze, mam ho brat - lexaurin- aj nadalej, ked ma oblbuje, koncentracia obmedzena a staram sa o mesacne babo? zacinam byt zavisla a oblbovak mi je pri starostlivosti o mojho syna skor na skodu. a tomi dotycny psychiater vravel, ze sa to urcite nestane - vedel, ze mam dieta. nepoznate nejaky iny liek, tomuto podobny, kt. by ma neoblboval? poradte please. kludne aj na moj email. dakujem

adorinka

Ahojte.
Asi pred dvoma rokmi som začala pociťovať nepríjemné psychické a fyzické pocity, o ktorých teraz už viem, že sú to príznaky panickej poruchy. V tej dobe som mala otrasný zážitok na lanovke, mala som pocit, že tam umriem, nemohla som dýchať a srdce mi išlo vyskočiť z hrude. Môj priateľ zachoval duchaprítomnosť a len vďaka nemu som z tej sedačky nevyskočila, ale len omdlela. V nasledujúcom týždni som omdlela ešte dva krát a ten druhý krát ma previezli do nemocnice s podozrením na infarkt. Všetky vyšetrenia však boli v poriadku a tak mi poradili navštíviť psychiatrickú ambulanciu.Ešte v ten večer mi mama povedala, že trpí panickou poruchou a rovnakú diagnózu určili aj mne. V lekárskej správe mám napísané lucídna, subdepresívna, zvýšená hladina anxióznej tenzie, príznaky anxiety...naordinovali mi CIPRALEX 10mg jednu tabletku ráno a RIVOTRIL podla potreby....Po určitom čase sa to zlepšilo a začala som užívať už len ECITALOPRAM 1 tbl ráno. Dokázala som prekonať strach z výťahov, vlakov, preplnených alebo naopak vyprázdnených pristorov a postupne pomaličky som začala vysádzať liečbu s tým, že moja doktorka o tom vedela. Avšak približne pred dvoma mesiacmi sa moje príznaky začali vracať. Búšenie srdca, dýchavičnosť, tlak na hrudníku, nervozita a neskutočný bezdôvodný strach. Mám 20 rokov a chcem si užívať život, lenže sa bojím, že to nikdy neprejde. Potrebujem radu od niekoho kto má rovnaký problém ako ja. Chcem vedieť, že raz to prekonám. Nechcem tým povedať, že mám nejaké samovražedné myšlienky, ale už ma nebaví takto žiť. O tri mesiace ma čaká trojmesačný pobyt v Amerike, pretože som si povedala, že nebudem otrokom svojho strachu, ale už teraz, keď si predstavím cestu lietadlom sa mi neskutočne rozbúši srdce a v kuse sa mi o tom sníva. Čítala som o PP veľa článkov a viem ako proti tomu bojovať, ale chcem vedieť, že sa to dá naozaj prekonať...