Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

rena23

zdravy, benzodiazepiny si nevezmem, ani keby co bolo, na to o nich viem prilis vela!

duutooo, nie som na pokeci a ani sa tam nechystam ;-)

potockova, tiez dufam, ze slniecko to spravi :-). Teraz som mala neskutocne stresy v robote den co den, takze, ked sa to tam trosku ukludni, bude snad lepsie. :-)

potockova

Lara1 ďakujem za odpoveď k tomu lenuxinu, zatiaľ mi ležia len na stole, aj keď už každý deň len ledva prežívam.. Od pondelka sa ne chystám :)

Čo sa týka coaxilu myslím, že máš pravdu, pred rokom som tento liek po 8 mesiacoch brania vysadila, zdravotný stav mi zlepšil no nebolo mi s ním bohvieako, ak môžem povedať mala som z neho skutočne depresie, nič ma nebavilo, bola som strašne plačlivá, keď som ho vysadila môj stav sa obrátil o 100 stupňov.. bohužial vydržalo mi to len rok, a zas lieky.. dúfam, že tieto už pomôžu na ten môj neustály strach a stavy.

Rena23 to bude počasím, vyjde trošku slniečko a všetko bude už len dobré, uvidíš :)
Na margo derealizacie pripojím jeden článok, možno to bude niekoho zaujímať :)
derealizacia.wgz.cz

rena23

zdarvy, dakujem za odpoved, trochu som sa ukludnila, lebo so mala dost stresove obdobie - pred 2 tyzdnami som mala stav ako pri zacinajucich uzkostiach, ale to som zvladla. O tyzden prisli derealizacie a neviem sa ich zbavit, aj ked inak som celkom vpohode. Pred 3 tyzdnami som skoncila s terapiou, tekze to zjavne bude "abstak" ;-), ale verim, ze to zvladnem, len som chcela vediet, ci ma s tym niekto skusenosti - ako sa s tym vyrovnat.

zdarvy

rena23 - ono to moze byt zmenou pocasia a tak. Nepila si kavu alebo daco podobne? Mne psychos povedal, ze teraz chodi k nemu vela zien lebo je zmena pocasia zo zimneho na jarne. A vraj vela zien ma teraz neurogennu tetaniu co je velmi podobne stavu panicka porucha. Mne vravel, ze ak budem mat blbe stavy bez problemov si mozem dat frontin, ale iba ked mi bude zle alebo budem citi, ze sa blizi blby stav. Zatial som frontin nepouzil od kedy beriem zoloft. Ale niekedy som ho bral a velmi mi pomohol. Sam moj psychos povedal, ze nemohol zaspat, tak si dal polku dizepanu :).

Lara1

Ešte som zabudla napísať, že diagnózu mám fobická úzkostná porucha a lieky mi psychiatrička predpisuje , poisťovňa prepláca bez problémov.
Niko chcela by som Ti napísať k tomu coaxilu. Ja som na nete čítala, že coaxil je AD bez závažnejších vedľajších účinkov, tak som navrhla psychiatričke, či by mi ho nepredpísala, ona povedala, že coaxil sa užíva iba pri depresii a nie pri úzkostiach. Neskôr som si prečítala príbalový leták a pri ostatných AD, aj pri Lenuxine, ktorý užívam je uvedené - užívajú sa pri úzkostných poruchách, panickej poruche a depresii, ale pri coaxile sa uvádza iba depresia. Nepoznám presne tvoju diagnózu, ale pokiaľ trpíš aj úzkosťami coaxil nie je pre teba ten správny liek

Lara1

S tabletkami Lenuxin mám veľmi dobré skúsenosti. Vyskúšala som tri iné AD zo skupiny SSRI. Ani jedny som neznášala kvôli vedľajším účinkom, tak som bojovala bez nich. Pred vianocami sa môj stav rapídne zhoršil, tak som nabehla ku psychiatričke, ktorá mi predpísala Lenuxin.
Vedela o mojich problémoch resp., že neznášam AD, tak mi kázala brať- prvý týždeň pol tabletky každý druhý deň, ďalší týždeň pol tabletky každý deň a nakoniec jednu celú tabletku každý deň - pol tabletky na obed a pol večer. Vôbec žiadne vedľajšie príznaky som nepociťovala a cítim sa o 80% lepšie ako pred užívaním AD. Ešte spomeniem, že mi bolo tak zle, že som brala oxazepam (benzodiazepín)jednu tabletku každý deň v priebehu šiestich týždňov, avšak 2 týždne po nasadení AD som oxazepam bez problémov vysadila.

rena23

Ahojte, tak sa po dlhsej dobe ozyvam a mam tiez problem. V poslednych dnoch trpim silnou derealizaciou. Neviete cim to moze byt? A hlavne, co s tym? Je to strasne neprijemne.

StanleyH

Ahojte vsetci.. Neviem ci na psychicku poruchu co mate niektori, by som odporucil produkt OHM. Je vyborny na ADHD syndrom ako aj na depresiu. Ak by ste niekto chceli vyskusat alretnativu voci liekom, dajte vediet. Je to velky energizer a posilni obnovu psychickych aj fyzickych sil. Cisto prirodne.