Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

potockova

Ja som z nich bol strašne plačlivá, furt sa mi chcelo za všetko plakať.. ale možno to bolo skôr aj tým, že som sa liekom strašne bránila a nebola som spokojná s tým, že som to brala, noo bohužial je všetko naspäť, takže idem asi znova na lieky a teraz to skúsim už spraviť inak.. Chcela by som sa ešte spýtať aj vás je zle keď nemáte žiadny atak? Proste celé dni sa cítim strašne divno, jak keby som bola úplne mimo, závrate, pocity na odpadnutie, slabosť a to mám pri tom tep iba 69, takže žiadna panika..

potockova

Ja momentálne užívam bachové kvetové esencie, je to alternatívna medicína, malo by to zaberať práve na psychickú stránku človeka, to znamená na úzkosť, strach a tieto veci.. Neviem či to zaberá a naozaj funguje, beriem to pár dní.. bližšie info napríklad na: www.naturnet.sk
LORETA - coaxil som brala aj ja ale 3 tbl. denne, tie lieky mi zlepšili úzkosť a tomu podobné ale mala som z ních skôr depresie, po ich vydsadení som sa cítila oveľa lepšie.

loreta

pan Juliusq liecim sa 2 roky z depresie , zozacietku mi bolo hrozne,ale teraz mi je lepsie, beriem 1 tbl. coaxilu denne a rada by som presla na nejake strnejsie lieky ,trebars homeopatika alebo na prirodnej baze , mozete mi prosim Vas poraddit?

rena23

niko, neriad sa tym, co komu zaberalo, to je velmi individualne. Ty si Ty - co inym zabera moze Tebe uskodit a naopak, porad sa s lekarom!

niko666

Adorinka rivotril kvapky mam aj ja to jedine ma asi drzi nad vodov..takze tebe ten cipralex nerobil dobre?ten escitolopram ti lepsie zabral?

adorinka

Niki666.
Cipralex mi doktorka vysadila zo dňa na deň, ale keďže som začala postupne brať Escitalopram a liečbu dopĺňala Rivotrilom kvapkami, tak bolo všetko OK. Placebo efekt je stav keď ti podajú neúčinný liek a nahovoria ti, že je účinný, ty tomu samozrejme veríš a vyliečiš sám, len s pomocou svojej psychiky. Tu si môžeš o tom prečítať viac:cs.wikipedia.org .
U mňa tu funguje tak, že keď mám atak, tak stačí jedna kvapka Rivotrilu a ja sa hneď ukľudním. Ide skôr o to, že mám v sebe nejakú látku, ktorá mi pomáha zvládnuť to,a to ma ukľudnuje, aj keď to množstvo je mizivé a takmer neúčinné.

ninik

Smajlik, velmi pekne si to napisal, hlavne to ze zijeme len raz a co bolo vcera uz nebude...celkom ma to posililo dnes...ja ma podobny problem, ao tu viaceri pisete.tie trpim panickou poruchou....pred mesiacom mi zomrela babka a odvtedy sa bojim chodit von medzi ludi, bojim sa chodit do nakupnych centeir, lebo mam pocit, ze sa mi daco stane a zomrem, stale si kontrolujem pulz na ruke atd...bola som za psych.v Ziline a ta mi predpisala seroxat....mala som brat par dni polku a potom celu tabletku...radsej som si nadavala na zaciatok len stvrtku a potom som si dala za 3 dni polku..no a asi za 30min po tej polke mi prislo este viac zle, panika sa vystupnovala, cela som sa triasla, bolo mi divno, nervozna som bola, srdce mi slo vyskocit z hrude, nedalo mi dychat, srdce mi aj prekakovalo, ladove koncatiny, fakt som myslela ze sa idem zblaznit....tak som jej volala a povedala, ze nech to vysadim na cas a berem Frontlin 2x denne.teraz ho mam 3 den a citim sa celkom ok, az teda na to, ze muz dnes odisiel pracovat na 5 tyzdnov mimo slovensko, takze som plakala dost a este aj teraz mam slzy v ociach a fakt uz neviem co sa so mnou deje, ale od porodu som daka labilna....nie ako kedysi...zmeny hormonov a tak....no a teraz ma to dorazilo ako ta babka umrela..bola pre mna ako druha mamina, velmi som ju lubila...prosim vas poradte mi co mam robit, sak ja uz dookola aby som sa nenudila, tak len upratujem, stiahla som si zumbu, ale ma dako chrbat boli, tak este necvicim, ale zabija ma aj toto pocasie, fakt surne potrebujem jar, lebo sa zblaznim..snazim sa drzat ako tak a stale si vravim,ze nemozem len tak zomriet a ze je vela ludi s mojou diagnozou.prosim vas poradte mi dakto.dakujem velmi pekne