Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

:)

Viete lieky....je to blbost.... pomozu vam nachvilku...viete depresia je nieco viac nez len chemicka nerovnovaha v mozgu.... musite sa naucit nedepkarit.... tesit sa.... ziadne lieky vam nedaju radost maximalne vam ukazu spravnu cestu....je to o snahe..... ludia co maju depresie su vecsinou velmy inteligentny a vidia to co iny nie a trapia sa preto co iny nevnimaju..... je to vsetko o zmene... o odreagovani a nepremyslani nad zivotom... ja som si vzdy hovoril jednu vec : "Nad zivotom sa netreba zamyslat treba ho zit"

rena23

Niko, urcite si mal vydrzat! Ako som pisala v minulom prispevku, zacala som ho brat pred rokom a prve tyzdne mi bolo hrozne!!! Zavrate, uzkosti, unava, priserne derealizacie... az po samovrazedne myslienky... Preslo to po cca 5 tyzdnoch, aj ked sa vsade pise, ze to ma byt do 4, ale ja som na lieky vzdy velmi citlivo reagovala. Na zaciatku je to naozaj tazke, ale treba vydrzat! Je dobre mat pri sebe niekoho, kto Ta podrzi.

niko666

RENA23..ako dlho beries coaxil?ked si ho zacala brat tak prve dni si sa ako citila?ja som ho bral 5dni nebola to ziadna slava a potom som ho vysadil,,asi som mal nanom este vydrzat

rena23

Mne to vypuklo nahle a strasne intenzivne na Vianoce 2009. Najskor len fyzicke priznaky, takze som najskor absolvovala neurologiu, interne... A o mesiac som uz bola u psychiatra. Ten bol strasne nadseny, ze som prisla hned na zaciatku - uspesnost liecby je potom vraj podstatne vyssia. To som zacala s liekmi. Bolo mi stale horsie a horsie, myslela som, ze to uz nevydrzim, ze sa zblaznim, alebo si nieco urobim.... Vtedy som zacala s terapiou a asi uz zacali zaberat aj lieky. Posledny poriadny atak som mala koncom marca - odvtedy len 2 lahke, ktore trvali len 1 noc, resp. den. Podla toho, co mi hovoril psychiater, trpela som lahkou uzkostou uz od detstva, ale to bolo vcelku v pohode. Keby to bolo take silne ako pred rokom dlhsie, tak by som si urcite nieco urobila. Som strasne rada, ze som v spravnom case narazila na spravnych ludi, ktori mi pomohli a vdaka ktorym som sa z toho dostala, aj ked viem, ze diagnozu mam na cely zivot, ale teraz uz zijem normalne. :-)

potockova

Rena ďakujem veľmi pekne za názor, nejako sa posnažím sa dať dokopy čo najschopnejšie aby sa to po vysadení liekov nevrátilo a aby to aj pomohlo :) Hnevá ma to hlavne kvôli tomu, že mám 24 rokov a mám "to" už dva roky a neviem si užívať život ako ľudia okolo mňa... pribrala som odvtedy presne 13 kil a bojim sa, že z liekov priberiem viac a to už fakt nechcem.. ˇvšetky moje veci v skrini xs som musela vymeniť za M, poprípade L .. ale tak no hlavne nech sme zdraavý :) Ak sa môžem opýtať , koľko týmto už trpíš?

rena23

potockova, takyto pristup je bohuzial bezny - naco by sa psychiater namahal s terapiou, ked nemusi?!!! Terapeuta si najdi sama, ale najskor si zisti, kto uz ma za sebou dobre vysledky. Podla toho co viem, je asi naozaj idealne kombinovat lieky s AD, len terapiou si uzkostnu poruchu v tomto stadiu vyliecis len tazko, tak naco sa trapit. Ale lieky bez terapie su tiez o nicom. Nad tou "papierovou" diagnozou sa netrap, to je u nas, bohuzial bezne - kvoli poistovniam. Ja mam na receptoch tiez depresiu, aj ked depresiami vobec netrpim - ani lahkymi. Lekar mi vysvetlil, ze inak by mi poistovna tento liek nepreplatila. Lenuxin je bezne AD z kategorie SSRI. Vyskusaj, uvidis, len pocitaj s tym, ze v prvych dnoch az tyzdnoch Ti stav zhorsia - zaberat zacnu nejskor o 4 tyzdne. Tak vela trpezlivosti, da sa to vydrzat a potom bude lepsie! :-)

potockova

Vedel by mi niekto poradiť? Bola som dneska prvý krát u psychiatričky za celé dva roky, čo týmto trpím, s tým, že to chcem riešiť, popýtať sa čo by sa dalo robiť, či sú nutné lieky, ako zvládať situácie keď mi je veľmi zle.. Neviem ako to presne beží, len sa ma pýtala, čo mi je a nekoniec to skončilo predpisom ňa lieky, keď som chcela nadviazať komunikáci ua spýtala som sa či sú nutné lieky, či by to nešlo nejakou terapiou povedala iba jedné slovo a to NIE .. Nehovoriac o tom, že mi povedala že mám úzkostnú poruchu s panickými prejavmi a niečo ho vorila o strednej depresii, ale že ako diagnózu mi napíše horšiu kvôli tomu aby mi mohla dať lieky aké chce, že tie spadajú pod tú diagnózu, neviem či kvôli poisťovni alebo čo. Takže som odchádzala odtiaľ s diagnózou na papieri EPIZODA ŤAŽKEJ HLBOKEJ DEPRESIE a v taške recept na lieky.. nič som sa nedozvedela.. psychiater je len o tom aby mi dal lieky, nič mi nepovedal a poslal ma domov? A to ešte s diagnózou, ktorá sa dáva ľudom, ktorý si siahajú na životy a tomu podobné? Som si istá, že takýmto stavom určite netrpím, v živote som som nepomyslela, že by som niečo spáchala alebo čo, proste sa mi len točí hlava a mám pocit že odpadnem, alebo ja už fakt neviem potom..

niko666

RENA23...viem ze by som sa nemal radit co komu zabralo a co nie,,ale moj stav je taky ze sa citim upne zle a moj psychiater namna nahucal ze sa mam spametat a dat si to v hlave do poriadku a ze mi lieky ani nepredise ze ja ich nepotrebujem,,nakoniec mi dal anafranil berem ho treti den nechuti mi jest a je mi asi este horsie ako predtim