Sínus pilonidalis

derek147

som den po operacii a dost to boli nemozem sediet a skoro ani lezat dufam ze cim skor sa mi to zahoji lebo asi sa obesim

Mortician

Zdravim vsetkych. Kto ma zaujem o blizsie info ohladom priebehu operacie na diagnozu "L05.9 - dermoidna paraktalna (pilonidalna) cysta" nech mi kludne napise na mail. Ja som ju akurat absolvoval v spinalnej anesteze a spravili mi extirpaciu. Rad poradim. Pre blizsiu predstavu prikladam foto 4 den po operacii.
link:imgupload.sk

Miso66

Ahojte.Aj ja som po tejto neprijemnej operacii.Je tomu asi tak 3 tyzdne co ma operovali.Ranu my zasili,po 6 dnoch v nemocnici - boli bolestive ma prepustily domov.Potom my to zacalo trochu krvacat.Doktorka my povedala,ze to nic neni,ze to sa pri tomto stava.Asi tak pred tyzdnom my vytiahli stichy a chodim kazde 2 dni na prevezy+vzdy my tam nieco daju,precistia to a zalepia.Dnes rano som siel na toaletu,odlepim to a skoro som sa strachom posr...l Pozeram na to v zrkadle a rana normalne otovrena.Velka,ze by som tam 4 prsty normalne vopchal.Urcite chapete moje zdesenie,ked som si videl do vnutra do vlastneho tela.Utekam do nemocnice,kde my povedali,ze to som take vraj mal uz minule,ze to je nic.Vraj sa to teraz bude same hojit a ja mam len chodit kazde 2 dni na prevezy.Pritom,mozem odprisahat ja a aj mamka co my to pomaha osetrovat,ze to bolo po vybrati stichov normalne zcelene a nie takto obrovsky otvorene.Nechapem tomu,preco to je otvorene a v nemocnici my len vravia,ze to je normalne.Mne oobne je to dost neprijemne a nejde my to do hlavy,ze mam nad konecnikom velky otvor.Je my to dost neprijemne na to mysliet + ked idem na toaletu este neprijemnejsie.Ak mate niekto podobnu skusenost prosim dajte vediet,ci je to naozaj normalne a tak,trosku ukludnit. Moj mail: michal.cubanak@gmail.com

rrobi

xigirl
prosim ta mohla by si povedat resp dat neaky kontakt na toho lekara odbornika ktorý ta z toho dostal? aj mne sa niekto taky zisiel som operovany uz 4krat a nehoji sa to stale to tecie a mnohokrat aj krvaca. s tym sa neda poriadne zit ziadny sport ani nic. prosim ta posli mi nanho kontakt na rrobi@centrum.sk
dakujem ti velmi pekne

lukafon

K prispevku = xigirl = pisany 04.12.2008 12:20
- chcel by som sa spytat ci by mohla poradit meno a miesto ordinacie toho odbornika, ktoreho spominala vo svojom prispevku -> (aj ja som bola"postihnutá sinusom", nechcem vás strašiť s časom hojenia, lebo ja som bola ojedinelý prípad, ale môže sa to naozaj hojiť veľmi dlho, takže Vám želám veľa trpezlivosti a hlavne si vybrať toho správneho odborníka ako som si vybrala aj ja, aby sa to nevrátilo.)

Moj manzel to ma uz 9 rokov a skusili sme uz naozaj vsetko. Naozaj by sme boli vdacni za odporucanie. libuse_a@hotmail.com (alebo manzel: lukafon@hotmail.com)

Vopred Dakujeme.

rrobi

Ahoj ja by som sa chcel informovať či mi náhodou nevie niekto poradiť dobrého odborníka na sinus pilonidalis. Už som bol 4krat operovaný z toho dvakrát v KE a stále sa mi to nezahojilo a tečie to. Už asa s tým naťahujem vyše dvoch rokov a neviem sa z toho dostať. Prosím Vás ak niekto viete o dobrom odborníkovi resp. viete poradiť kam s tým budem veľmi rád. Nevadí aj keď je to v zahraničí. Za rady a pomoc ďakujem. Najlepšie by bolo ak by ste mi ich poslali na rrobi@centrum.sk ešte veľmi pekne ďakujem za pomoc.

rrobi

Dobrý deň, chcem sa informovať či náhodou nevie niekto poradiť dobrého chirurga, ktorý sa naozaj vyzna v tematike sinusu lebo som uz bol 4krat operovany z toho dvakrat v ke a stale sa toho neviem zbavit. Sa mi to taha uz dva roky a nic stale to tecie a nehoji sa.
Môžete mi prosím niekto poradiť resp. dať neakú dobrú radu ako na to? Som liečený aj z imunologickej stránky ale predsa to hoji velmi pomaly ba mozno ani nehoji. Prosim ak niekto viete pomoct alebo poradit napiste mi na rrobi@centrum.sk za vsetky rady velmi pekne dakujem.

RNG

Na vredy, hnisave vyrazky a podobne je dobre pouzit zmes cukru, kokosoveho oleja a par kvapiek citricidalu.
(lyzica kokosoveho oleja,1.5 lyzice praskoveho cukru a 5 kvapiek citricidalu . Tato hojiva zmes prenika aj cez kozu a moze sa davat rovno do otvorenych ran.
Ked je hnisu privela, tak to treba otvorit a aspon vybrat ten chlp z toho, co sposobil zahnisanie a tolko hnisu, kolko sa da.

link

Ja mám sinus zrejme dosť hlboko na kostrči, nikdy sa mi to neotvorilo samé. Mala som to už viackrát (raz mi to operovali a potom len ambulantne - rezali a vyčistili) a teraz som si na to začala dávať obyčajnú octanovú masť, keď cítim, že sa mi to zapaluje. Vstrebe sa mi to. Len sa bojím, že ten vstrebaný hnis sa mi dostane do tela a krvi... Mohol by mi niekto napísať, ak o tomto niečo vie?

nikopolis

cawte, vidim ze s touto diagnozou mate bohate skusenosti, nanestastie patrim medzi vas, som dneska bol na chirurgii a povedali mi, ze co je to a ze treba operaciu. Chcem sa vas opytat, ze ked ste boli na operaciach s tymto tak po kolkych dnoch vas pustili domov? alebo hned po zakroku ste uz mohi ist? A neviete niekto, ze co vlastne sposobuje tuto pliagu? Diky a drzte sa!