Sínus pilonidalis

raprtort

....zdravicko.tak ja som 2 den po operacii sinus-u p. a zatial v pohode.po operacii ma to bolelo asi den a teraz to citim len ako jazvu so stichmi.no uvidim co bude dalej.snad to bude dobre.....a robili mi to v celkovej anesteze na jednej sukromnej jednodnovej poliklinike asi cca 1hod.a to len preto lebo som bol hlupy a stale som to odkladal.i ked na zaciatku ked sa mi to spravilo som tomu neprikladal nejaku vaznost,tiez som si to mazal kadejakymi mastami, a aj to zmizlo na cas, no vzdy sa to vratilo.takze to netreba podcenovat!..a po tych dlhych rokoch co som to odkladal som tam mal 3 loziska a dost hlboko, tkaze sa mi tam vrtlali az na kost :(....takze to netreba odkladat!!!.keby daco tak mail

zdravie14

Jakub nenatieraj si to ziadnou mastickou,lebo sa to uzavrie a vznikne Ti z toho bolestivy a hnisavy absces. Moj syn to tak spravil a velmi si tym poskodil.Ked tak si to len vydenzifikuj Septonexom , ak by sa to zhorsilo,viem Ti s tym pomoct.

jakub11111

Dobry den.Tiez mam absces nad konecnikom ale este som s tym nebol u doktora.Prejavilo sa to tak ze som sa rano zobudil a mal som krvavy flak na boxerkach a potom som si nasiel take male dierky z ktorych po zatlaceni vytekala tekutina nie hnis. Neviem ci mam ist doktorovi alebo najskor vyskusat maste atd. kedze su tu rozne nazory na operaciu tak mam strach ze to nedopadne dobre a bude mi to strpcovat zivot.Nemam ziadne bolesti iba mi odtial tecie trosku krvi a tej tekutiny asi tak 1-2x za dva tyzdne.Vedel by mi niekto povedat v akom stadiu to prave je?Odporucate mi operaciu alebo najskor vyskusat skorocelovu mast alebo nieco podobne.Dakujem.

3nttt

tak idem sa aj sem pripojit k sinusom:) ja som s tymto malym hajzlom mala problemy 6 alebo 7 rokov..uz ani neviem...pred tyzdnom mi to vyrezali...dnes mi s toho tlacili bordel..skoro som zomrela:D no ako vidim tak sa mozem len modlit aby sa mi to nevratilo...

shaw

Pozdravujem Gajinku do Karvinej. Trošku sa v tejto problematike vyznam a podla toho čo pisala mam pocit, že sa jej ochorenie skôr či neskôr zopakuje.
Pri ochorení je podstata nasondovať všetky kanáliky sinusu, ktorých môže byť viac a môžu byť vetvené a buď ich vyrezať vcelku a ranu zavrieť alebo ich aspoň otvoriť a ponechať ranu otvorenú na vyhojenie. Radil by som 2. variantu.

Gajinka

Ahoj, jak to tak pozoruju tak na Slovensku máte dost blbé doktory.Tento zákrok mám už také za sebou.Zákrok trval cca 20-30 minut ve spinální anestezii.Od pondělí do čtvrtku jsem tam měla drén do U jelikož se mi to udělalo po obou stranách a před zákrokem jsem tam měla neuvěřitelných 20 ml hnisu.Propustili mě v sobotu.Každý den proplachy peroxidem, sterilní krytí.Nešili mi to, že je lepší když se to zhojí samo.Po propuštění 3x na kontrolu a v pohodě bez komplikací.Akorát doma jsem byla do 15.4.2010.Zákrok jsem podstoupila 15.3.2010 A je to v pohodě.Prostě máme asi šikovnější doktory.Jinak jsem to podstoupila v Karvinské nemocnici

jeanette2008

Ahojte, pilonidalna cysta sa tyka aj mna a poriadne mi strpcuje zivot, v aprili 2010 som absolvovala operaciu v lokalnej anesteze. Operacia bola prevedena vo velmi prijemnom prostredi, nic som necitila, zaspavala som, starali sa o mna velmi starostlivo. Peklo zacalo az na druhy den. Neznesitelna bolest hlavy ktora trvala nepretrzite 2 tyzdne v kuse. Povedali mi bohuzial mlady organizmus epidural znasa tazsie, to prejde. Vybrali mi 10centimetrovu cystu, mala som 6 stehov, všetko sa krasne hojilo, nic nehnisalo, stehy sa vybrali a ja som si dalej spokojne zila. Trvalo to 4 mesiace, kym sa bolestivy opuch neobjavil opat :((( Samo mi to prasklo, lekar mi to cistil a oznamil , ze bude potrebna dalsia operacia, lebo priroda je silnejsia ako oni...Takze caka ma druha operacia a ja trpnem ako to znova bude :(( Dufam ze je to naposledyh