Sínus pilonidalis

robo123

tak ja som mal prvu operaciu na konci maja 2011.vsetko prebehlo ok co sa operacie tyka...v nemocnici som bol skoro 2 tyzdne,potom mi aj stehy vybrali no museli ranu otvorit ze tak sa to zahoji rychlejsie...dni ubiehali no rana sa nehojila...v sseptembri som absolvoval druhu operaciu.po nej som bol v nemocnici 5 dni a vsetko sa zdalo ze uz bude dobre..no na zaciatku novembra ked sa uz zdalo ze rana je zahojena skoro tak z nicoho nic zacala krvacat..zacal som chodit na kontroly kazde 2 dni a ako som to mal uz zahojene tak to mam teraz rozrezane...skusam uz kadeco, jem zinok,pouzivam biolampu, krytie sorbalgon a neskor mam pouzivat atraman ag...odkedy to pouzivam (ten sorbalgon)tak sa to vraj zlepsilo...vytahuje to bordel z rany..dokonca aj drenaz co mi tam dal chirurg to vytiahlo a ten ma ,,pochvalil,, ze preco som to vybral.doktor co ma operoval mi hovoril ze to mam kupat v kamilkach no nejak to asi nepomahalo...a teraz uz po 7mich mesiacoch neviem uz co mam robit...ale asi len cakat ...

silvik123456

Dobrý deň.Ja som už štvrtý deň po operácii sinusu a je mi zatiaľ fajn.vyberali mi to v lokálnej anestáze.V štvrtok ma operovali a v sobotu som bol doma.Začal som brať tabletky Wobenzin a myslím si,že mi pomáhajú.Ale ranu treba pravidelne preväzovať.V lekárni si kúpte sterilné preväzovadla a roztok Betodine.Ku mne chodí každý deň známa zdravotná sestra a tvrdí,že rana sa pekne hojí,nehnisá.Len treba povinne ležať,chodenie len v nutných prípadoch.

vgst2600

Cavte.
Chcem aj ja napisat ze co ako s touto diagnozou. Budem sa to snazit napisat tak aby to pomohlo najma tym, ktory zistili ze to maju, a nevedia moc co. Tak to bolo aj v mojom pripade. Zistil som to na jesen v roku 2010, v tom case som mal 23 rokov. Zistil som ze mam malu dierku v oblasti kostrce. Pozeram do zrkadla, a ked som ju zbadal som myslel ze sa mi sniva a nechapal som ako mozem mat dieru v tele. Hned google, zistenie diagnozy a citanie vsetkych tych hororovych pribehov, skoro som ako odpadol. Fakt. Cize pre tych ktory su momentalne v tomto stadiu, ziadny stres:). Su aj ovela horsie veci cize treba na to ist pozitivne. ( Co som ja nesiel:)) Cize naspat k problemu. Nakolko studujem v zahranici, hned po zisteni som siel tuto k doktorovi, ktory mi len potvrdil ze je to sinus, a povedal ze ked to neboli ze mam s tym zit normalne. Obcas mi z toho nieco vytekalo, ale velmi malo. Zavolal som este nejakym znamym doktorom na SVK, ktory tiez mi povedali ze ked to neboli nebabrat do toho. Tak som nebabral. Dni plynuli a prisiel som domov na vianoce. 15, Januara som mal opat letiet do skoly. Vsetko ok, a asi 10. januara bolest. Kazdym dnom vacsia. Najviac stres ze co budem robit tuto v amerike, ked musim do skoly a nie take veci riesit. Isiel som hned teda 12. januara k doktorovi doma, ktory povedal ze to musi ist hned von. Si hovorim ze super nacasovanie. Isiel som teda za znamou obdvodnou, ktora mi dala antibiotika na to urcene, a nastastie bolest presla. Ale v tom case som sa rozhodol, ze to musi ist prec, ze nemozem tak zit ze budem cakat len kedy sa to zas zapali a ja nebudem moct ani sediet. Po konci semestra v maji po prichode na SVK som sa objednal na operaciu. Furt som cital tie zle scenare vsetkych ludi a fakt som sa dost bal. Dost dost vela. Toho ze sa to bude znova objavovat atd. Operacia bola 20 juna. Mal som to v plnej narkoze a ranu uzavreli stehmi. Od kedy som sa prebral, az doteraz, tj 80 dni po operacii, ziadne problemy, ziadne bolesti. Super. Ale po poriadku. Na 2 dni po operacii, si ma nechali v nemocnici. Odstranili nejaku hadicku co som mal zavedenu ( bola v nej krv cize asi na odtok)a po tych 2 dnoch ma pustili domov. Doktor povedal, ze o tyzden na kontrolu. Nesmel som sediet, namahat len lezat na boku. Cely tyzden ziadne bolesti, len obcas ked som kychol. Asi vas bude zaujimat ako sa s tym chodi na WC. Uplne bez problemov cize sa nebojte. Ziadne obmedzenia, len si treba pomaly sadat. A zaklad je sa cely prvy aj druhy tyzden setrit. Co najviac len lezat a oddychovat. Po tyzdni mi to na kontrole len pozrel a druhy tyzden stale zakaz sedenia len lezat. Po 2. tyzdnoch som prisiel na kontrolu a zas mi kazali len lezat, a sediet len ked ozaj musim. Ja som aj tak nie sak pre istotu nech sa to dobre zahoji. Po 3, tyzdni som uz pomaly zacal. Opakujem, stale ziadne bolesti vsetko islo v najlepsom poriadku. Jedine co bolelo, ked som zacal skusat sadat, ale to skor jazva. To bolelo este asi aj po nejakych 40 dnoch, ale to len ked sa ta jazva ako keby ohynala, nic vazne. Hned od 2 dna po operacii uz mozte chodit, ale odporucil by som chodit najma v prvych tyzdnov len ked ozaj musite. A co najviac to setrit ak sa da. Ako je to so sportom?po mesiaci som zacal korculovat na kolieskovych,velmi volne. Postupne som stale pridaval a po nejakych 40 dnoch som uz hral futbal. Po 50 dnoch som uz hral hokej na lade. Momentalne je vsetko v najlepsom poriadku, nemam ziadne obmedzenia. Operacia zatial dopadla uspesne, dufam ze sa to casom nevrati.
Pre vsetkych ktori ste prisli az podtialto napisem nejake vseobecne odporucania, co si myslim ze by ste mali robit.
1. Nestresovat. Prispevky a podobne veci pisu vacsinou ludia, ktorym to nedopadlo dobre. Ludia ktorym to dopadlo uspesne dalej ziju a moc nemaju dovod pisat a stracat tym cas. (preto to pisem aspon ja:))
2. Chodte cim skor na operaciu, lebo to ma tendenciu rast. Cim mensie je to, tym lahsie operacie atd.
3. Najdite si dobreho chirurga.
4. Pred operaciu sa snazte byt co najviac fit.
5. Po operacii sa co najviac setrite, a jedzte Wobenzym. ( mozno to nepomaha, ale aspon psychicky to mozno pomoze)Ja si myslim ze to pomaha ale neni som vedec cize..
6. Mne to cele dopadlo bez najmensich problemov, cize dufajte ze aj vam.
7. dufam ze vam tento prispevok aspon trochu pomohol

Ak mate nejake otazky, na vsetko rad odpoviem. Je milion veci co by som este mohol napisat, lepsie ked sa konretne spytete. Email: vgst2600@azet.sk

pedro1021

dnes som sa bol objednat na operaciu, zatial mam vsak na kostrci cysticky utvar cca 20x8mm, bez vytoku a inych problemov! bude asi lepsie, ked to budem riesit cim skor?! no ked tu citam co pisete, tak mi vsetko jedno neni!!! poradte prosim, ist, ci neist?!

Matdor

Ahojte,

tak ja sa s Vami podelím o moje zážitky so sinusom. Mne ho prvýkrát narezali v roku 2006. Myslel som, že som sa toho zbavil. Nestalo sa tak. V mojom prípade sa to prejavovalo iba nebolestivým vytekaním nejakej vodičky. Mám pocit, že to reagovalo hlavne keď som súrne potreboval na WC, alebo keď som bol veľmi nervózny. V takom prípade hrôza. Ihneď mokré nohavice a vyzeralo ako keby som sa neudržal a pomočil sa. Tak som sa rozhodol, že si to dám vybrať. Navštívil som lekára, dohodli sme termín. Operácia bola vykonaná v narkóze. Žiaden problém sa neobjavil. Lekár mi iba povedal, že to bolo veľké, hnisavé a musel mi to vyčistiť až na kosť. Po dvoch dňoch mi vybrali hadičku, čo odsávala zvyšok po operácii. Išiel som domov a dúfal som v skoré uzdravenie. Pochybnosti sa objavili hneď v prvý deň. Na toalete mi niečo vytekalo popod jeden steh. Neprikladal som tomu nejaký dôraz, asi to tak má byť a je to spôsobené tým, že sa to hojí. Ale zhoršovalo sa to. Po pár dňoch som na to upozornil doktora, on mi ten steh prestrihol, aby mi to vytekalo. Vždy mi tam vložil nejaký tampón. Keď ho na druhý deň vybral, tak ako keby ma odštuploval. Keď sa to tam zbieralo, cítil som tam tlak a časom aj bolesť. Po 10 dňoch mi vybral stehy a prišlo to najhoršie. Otvoril mi celú ranu, neskutočná mäsiarčina. Nevedel som čo mám robiť. Obrovská rana 17 cm dlhá, 4 cm široká a 5 cm hlboká. Som chlap, ale plakal som, ako to dopadlo. Bolo mi povedané, že v dobrom prípade sa to hojí 1-2 mesiace a v zlom aj pol roka. Teraz som 1,5 mesiaca po operácii. Rana sa hojí, ale veľmi pomaly, nebolí to, necítim to, iba ten hlúpy pocit, že tam mám dieru ako svet. Mám pocit, že mi pomohlo aj nasadenie tabletiek Wobenzyn. Takže ak sa aj rozhodnete pre túto operáciu, tak sa musíte pripraviť na všetko. Môže to dopadnúť dobre, ale môžu sa vyskytnúť problémy. Mám urobené fotky, ak sa chce niekto dať odradiť, ako to vyzerá, keď máte v tele dieru a lekár Vás pošle domov a Vy ste v totálnom šoku. Kto sa chystá na operáciu, tak prajem veľa šťastia.

matus31

Ahojte kolegovia, m�a 27.5. 11 operovali na sinus pliagu mladých. Operácia v pohode mal som lumbálnu punkciu do chrptice nebolelo nič až po prestaní účinkovania lumbalky som mal 2 dni bolesti ale na tie bolesti som si pýtal do žili medicínku takže sa to dalo prežiť. V nemocnici som strávil 7 dní napichaný na antibiotikách. Po 17 dnoch mi vybrali tehy! a v hornej časti jarčeku mi ostala nevzrastená časť o rozmere 5cm a hlbke asi 1 cm, dávajú mi nato seasorb je to už mesiac a uvidíme ako sa to bude hojiť dalaj dúfam že o mesiac sa mi to zrastie :) a budem vysmiaty. AK má niekto podobné skúsenosti ako ja nech mi napíše aby som vedel ako dlho mi to bude sa hojiť. Hojeniu zdar matus31@azet.sk

jeanette2008

Dobrý deň, je to hrozné ako Vám Táto pliaga strpčuje život. Ja som bola zatiaľ na jednej operácii, ale bohuzial vrátilo sa to, stále to je opuchnute, dookola chodenie na prevezy...Neviete mi niekto poradiť ako by sa to dalo odstrániť navždy? Lekár mi povedal, že sa može zopakovať a nemusí, ale ja nemozem cakat a dúfať v to, že sa to nevráti. Plánujem rodinu, plánujem deti, ale neviem ako keď tento hnus mi stále nedá normálne plnohodnotne žiť. V nemocnici mi spomínali ultrazvuk...Máte s tým niekto skúsenosť, je to zaručené, že to tam uvidia všetko a odstránia? Už si ani nepamatám kedy som normálne sedela na zadku. To aký je zadok doležitý si neuvedomujeme do chvíle kým si nanho nemozeme sadnut. Bojim sa čo ma čaká :((

gennaro

Ahojte.Pred 5 tyzdnami som absolvoval operaciu na sinus pilonidalis a chcem vsetkym poradit,aby si to neliecili sami a nebali sa ist na zakrok.Mne to robili v lokalke a operovali cca 3hod preto,tak dlhsie,lebo mi robili plastiku co znamena,ze mam viac stehov,ale absolutne ziadne problemy doteraz.V nemocnici som bol 6 dni a az posl.den mi vybrali hadicku co je dobre,lebo vsetok bordel odtial odtecie a stehy mi vybrali po 2 tyzdnoch.Nemam bolesti setrim sa a odporucam vam tu plastiku.Drzim vam palce

majulinka

Zdravim, kedze som uz druhy tyzden po operacii sinusu pilonidalis na kostri, podelim sa aj ja s mojimi skusenostami. Zhruba pred dvoma mesiacmi som svojmu obvodnemu lekarovi povedala o malej dierke na kostri z ktorej mi raz za mesiac vytekala krv a tekutina, nebolelo to vôbec. Lekar ma poslal k chirurgicke, ktora mi tam zaviedla sondu a zkonstatovala, ze je to prave fistula na kostrci. Objednala som sa na operaciu, lebo inac sa to liecit neda. Pred dvoma tyzdnami ma operovali v lokalnej anestezii, operacia trvala zhruba 45 min. Ranu mi zasili a zaviedli mi tam hadicku, ktoru som tam mala dva dni. Na treti den po operacii ma pustili domov, vsetko sa krasne hojilo, zasita rana zvonku nebola ani cervena, ani to netieklo nekrvacala len ma to bolelo,tak ze som si nemohla ani sadnut. Po tyzdni som bola vyberat stehy a chirurg ktory ich vybral mi musel ranu znova otvorit, pretoze sa to vo vnutri nehojilo. Takze mam teraz otvorenu ranu az ku kosti. Je to dost neprijemne, pretoze to stale preteka, obvazy si musim menit aj 5krat za den. Odporucam: do rany striekat vodu Dermacyn-dostat v lekarni bez predpisu, uzivat 3krat 5tbl Wobenzym. Voda pomaha na vycistenie rany a obnovu novych buniek a tkaniva, Wobenzym napomaha k urychleniu hojenia, kedze tato otvorena rana sa zvycajne hoji aj pol roka. Vsetkym, ktory maju rovnaku diagnozu zelam skore uzdravenie a hlavne pevne nervy aj pre tych, ktory sa na operaciu prave chystaju.