Sínus pilonidalis

jofik

mira,ja len nechcem aby sa mi ta rana cela otvorila radsej nech tam bude mala dierka cez ktoru to bude vytekat,ale keby som tam mal mat7cm dlhu otvorenu ranu,tak asi by som to neprezil. v stredu som bol na chirurgii a mi vybrali stehy,ale 2 stehy mi museli este nechat a vyberu mi ich az v nedelu.doktor hovoril,ze tam mam infekciu,tak sa teraz napchavam antibiotikami.kupil som si este wobenzym a betadine mydlo,viac krat za den si to sprchujem a potom nastriekam so septonexom a prelepim,ale odkedy mam dole stehy,tak mi je ovela lepsie,uz ma skoro nic neboli,len ten hnis este stale vyteka.na zadku vobec nesedim,snazim sa iba lezat aby sa to rychlo zahojilo.som zvedavy co mi povedia v nedelu,dam potom vediet ako to dopadlo.

- mira

Jofik, bojíš sa, že sa ti rana otvorí a hnis ti vytečie. Ty chceš, aby ten hnis zostal vo vnútri ? Zatvárať takýto vred znamená ponechávať všetky toxíny v tele.
riešením je nezaťažovať telo škodlivými potravinami, aby sa toxíny netvorili. A nebrániť telu v tom, keď ich chce vylúčiť. Pozri príspevok Sweet lolity.

robo123

ja odkedy pouzivam ten sorbalgon tak sa to vraj zlepsilo a rana sa vraj hoji...dost to krvacalo ale to je vraj len dobre lebo ze sa tam tvori no maso a ze tym krvacanim sa to len precistuju...teraz po par dnoch to uz nekrvaca ked to sprchujem ...hadam je to teda uz na dobrej ceste...skuste sa s vasim doktorom poradit ci by vam ten sorbalgon nepomohol?mne to zda sa pomaha..

jofik

zdravim vas.

takze som dalsi v poradi,ktory trpi touto zakernou chorobou. pred 11 dnami mi to operovali a 4 dni som mal zavedenu drenazku na odtekanie toho svinstva.na 5 den ma uz postili domov a o 2 dni som bol ukazat a previazat ranu.doktor mi hovoril,ze vsetko je v poriadku,rana je pokojna a o 7 mam prist vybrat stehy a to je uz zajtra.az tak velmi ma to neboli,ale sediet este nemozem a najhorsie na tom je,ze mi to zacalo zase mokvat a na dotyk mam tu ranu tvrdu a neviem ci to tak ma byt. strasne sa bojim co mi zajtra povie doktor,bojim sa,ze sa mi ta rana otvori. poradte mi prosim kto ma s tym skusenosti a kto sa vyliecil z tej zakernej choroby,ze co mam robit,ako mam postupovat.neberiem ziadne lieky..dakujem za kazdu dobru radu

lenka1111111

Jasne ze ho vymenim, uz sa tam ani neukazem. Ale po tolkych skusenostiach s doktormi uz ani nemam chut niekam ist :(

tepeceha

lenka, ked si nebola spokojna s pristupom chirurga, vyhladaj ineho a konzultuj s nim. Kto nie je spokojny s lekarom, mal by ho zmenit. Mozno sa vtedy spamataju.

lenka1111111

Uz asi 4 roky mam tuto pliagu, teraz sa mi nastastie uz dlhsi cas nezapalila (aj ked to mokvanie, tahanie a svrbenie nie je prijemne), ale pred par dnami som si vsimla ze sa mi spravila uz druha "dierka" pri kostrci a zacala som mat teploty. Sice nizke ale nie som OK. Bola som u chirurga, ten mi len potvrdil, ze je to sinus pilonidalis a ze mam ist na operaciu. To je vsetko co mi na to povedal. Na moju otazku ci je to nutne mi nedal odpoved, tie teploty ma uz tiez dost unavuju a ked citam co by pre mna znamenala operacia, tak fakt neviem co mam robit :(

robo123

tak teraz som sa dozvedel aj vysledky z vyteru co mi robili.....mam este k tomu aj zlateho stafylokoka....aaaaa jedno lepsie ako druhe

sweet_lolitta

Ja som pocula, ze operacie u tohto ochorenia, nie su najstastnejsie riesenie, lebo sa velmi zle hoja, kedze je to na zlom mieste pomerne.... Cyst sa da zbavit detoxikaciou (moj velmi blizky clovek mal presne toto iste a pomohla mu strava, aj ked lekari hovorili o nutnej operacii). Treba vylucit na 100% zahlienujuce potraviny - mlieko, bielu muku a bielu ryzu (nahradit celozrnnymi vecami), jest menej masa, viac zeleniny (teplen upravenej takto v zime) a PITE LOTOSOVY CAJ + VELA REDKOVIEK A CIBULE (redkovky cerstve nastruhate a jete ich ku kazdemu jedlu najlepsie + uzasny odhlienovac je caj z postruhanych redkoviek) a cibulu aj varenu, ci restovanu a aj surovu - striedat. Pomoze to, ci uz ste operaciu podstupili alebo nie. Drzim palce.