Sínus pilonidalis

Wlladino

Zdravičko.
Asi pred rokom som zaznamenal tento istý problém. Môj známy to riešil operáciou , ja som vyskúšal niečo iné. Pravidelne som to čistil, dezinfikoval pomocou Ľalie v liehu, asi v priebehu týždňa zápal a mokvanie z mizlo, tak isto aj bolesť. Nepoučil som sa pokračoval som v zlom sedení na kostrči, hlavne v škole na tvrdých laviciach a hneď aj doma. (som študent)Takže sa mi to vrátilo našťastie bez zápalu. Naordinoval som si podobnú liečbu akurát že som pridal antibakteriálne mydlo s aloe vera a samozrejme dezinfekcia s Ľaliou... Overené, funguje to... samozrejme musíte pomôcť s nečistotami von ako písala Ivka1 na začiatku či už vytlačiť alebo pomocou pinzety, vatových tyčiniek...

Ivka 1

Pre Ika2 , prvýkrát to mal syn pred šiestimi rokmi - riešili sme to tak ,ako som písala, po dvoch rokoch sa to objavilo opäť ale zase sme to riešili presne tak isto - v lete to budú štyri roky a zatiaľ je to v poriadku.Ak sa to rieši operačným zákrokom, oveľa dlhšie sa to hojí a tiež môže nastať recidíva.
Ak budeš potrebovať radu, kľudne mi napíš na mail aby som Ti mohla čo najrýchlejšie poradiť.

ika2

zdravím všetkých.,mám otázku na Ivku 1., tvojmu synovi sa to doteraz znovu neprejavilo?Teda lebo tá cista tam predsa len zostala po tom Aloe. Môj 15 ročný syn bol v oktobri 2013 operovaný a žiaľ zase sa to objavilo a dosť bol v šokiu, keď lekár znovu spomenul operáciu. Akurát som mu objednala všetko podľa teba., tak dúfam, že to pomôže..

sbazaba

tak som sa chcela opytat ci nema dakto skusenosti s tou pumpou ?? ze ako dlho to ma byt .. a ci sa aj ten ,, dren " co je v tej diere meni a ked hey ako casto ??

sbazaba

cawte tak aaj ja som sa pridala do klubu... operovali ma v utorok 4.3 v celkovej anestezii takze ma pekne uspali .. ked som sa zobudila ziadna bolest nic myslela som si ..jeee super bolo to male urcite je to okej .. no moje ocakavania sa nevyplnili 6x8 cm otvorene na 2 cm kopa gaz .. citila som sa jak keby som mala plienku .. najhorsie bolo si lahnut aj som si vedela sadnut vsetko okej ... som si menila gazi po wc som sa umyla vzdy :) na druhy den mi mali dat tu pumpu .. hovorim si Oookej super buďe sa to rychlejsie hojit :) ... doktor mi to umrtvil daco postuchal povitahoval dal hadicku obsil dal foliu.. a hovori sestricke no skuske to zapnut .. sestricka to zapla a ja som skoro od bolesti odpadla ! kokos .. den v bolestiach a nasrata jak pes ze mi z riti trci hadicka jak opici ! prevalovanie na posteli bolo ovela horsie a sadnut som mala zakazane :) takze 5.4 super den :/ bolo mi povedane ze v nemocnici budem dlhsie .. comu som sa moc netesila .. aaale co sa nestalo ? dneska je 6.4 a ja som aj z hadickou doma v posteli .. a pri hociakej komplikacii mam prist na odelenie co mi vyhovuje :) . a som si ju aj omylom vytrhla o_O .. este ze mi ich nabalili.. priatel v adrenalinovom nasadeni mi tam nainštalovat tu pumpu,,,nic zlozite ..len ja som vedela ze to zase bude boliet je to riadny tlak ta pumpa !! je to dost otrava chodit zo skoro metrovm schvostom !! dufam ze sa to zahoji a nebudu dake komplikacie .. vela ludi tu pisalo ako sa to dlho hoji ale len par ludi tu pisalo o tej pumpe ..

matisek89

takze som tu zase ja.
po 5 dnoch sa mi pretrhli vonkajsie stehy, zacalo krvacat, tak som siel na chirurgiu, odobrali mi vsetky vonkajsie stehy a nechali to hojit "per secundam" t.z. ze mate otvorenu ranu (doslova diera v zadku)a musi sa to zahojit samo od seba "na vzduchu"....pravidelne to chodim previazat na ambulanciu (a aj doma si to previazujem sam).
ze vraj 90% tejto diagnozy sa lieci takymto postupom, lebo stehy nevydrzia. nadalej ale mozem povedat ze nic neboli (klop klop), ale marodka je tak na mesiac vseho sudy, kym clovek moze ist do prace.

to len taky dodatok, ze sa da cakat aj takato vec.

drzte sa, liecte sa

matisek89

Zdravim,
pred 4 dnami som absolvoval operaciu na sinus pilonidalis.
v skratke: prvykat som si nahmatal nad zadkom medzi polkami pri konci kostrce taku gulku, asi ako hrozienko (len nie taku suchu hehe, ale srandy bokom). sprtal som do toho a puklo to-krv, bordel, voda....potom sa to zrastlo taksom to nechal tak, ale cas od casu so citil ze pod kozou sa mi nieco hromadi a tak cca raz za mesiac to puklo a ostal mi po tom taky maly otvor ako spendlikova hlavicka, proste diera do tela,cez ktoru mi to raz od casu vytekalo (trochu som tomu dopomohol, ale nerobte to, nevedel som).
prvy krat som to objavil asi Marec-April 2013, operovat som to bol teraz druheho januara 2014-dlho som cakal, ale nevedel som co s tym a myslel ze sa to zahoji.

neslo to.

objednal som sa na operaciu v KRompachoch (super tim), dali mi spinalnu anestezu-neprijemne dost, ale da sa to vydrzat. operovali a zasili mi to, mam 4 stehy este nevybrate. potom mi hned po operacii nasadili priamo do rany taku malu hadicku a zbernu nabodku pod tlakom, ktora mi z rany tahala prebytocny bordel-4 dni v nemocnici v nadobkou a hadickou-ako vojnovy invalid haha.
momentalne necitim voec ziadnu bolest, nic, a to je 5 den od operacie! pojdem vybrat stehy ale je to dlhodobejsia liecba, pretoze problem bol 4 cm pod kozou, takze to trochu trva, ale dbajte na to (hlavne na hygienu!! s prepacenim, ja som sa utieral do opacnej strany ako obvykle, ale sa mi nedostali bakterie do rany....a zakazdym vysprchovat teplou vodou, dokladne vymit!). takze este musim kludovy rezim mat, neviem ako dlho este, necvicit atd.....ale momentalne sedim na stolicke a pisem vam toto, takze s tym nemam problem....klop klop. kazdy to znasa inac no.

jedna dobra rada na zaver:
NEHANBIT SA!!!!!!! ja som hanbu stratil uz skor ked som mal problemy s prednou castou tela :) a URYCHLENE OPEROVAT, pretoze to je JEDINY SPOSOB LIECBY tejto diagnozy.

skore uzdravenie vsetkym (aj mne) :)
drzte sa "kolegovia" !!!!!

suri

Celý problém vystáva z toho, že v kostrči už niet miesta na ukrytie txínov, milroorganizmov..

z tohodúvodu sa to vyvŕbi dopodkožia a nestíha ani lymfa
poprechládzané za mladi , nepreliečené, apotom cysty...

Lukas1777777

Ahojte.. ja mam s tym problemy uz dlhodobo mal som dva krat mi to cistili ambulantne - rezali , nasadili antibiotika no nepomahalo mal som ist na operaciu no len ochorel som takze sa prelozila a medzitym mi to prestalo hnisat tak som tam nesiel so strachu... teraz som v U.K a zase sa mi to vracia ta hrca mi napuchla no nehnisa to zatial.. som bezradny poradte prosim