Sínus pilonidalis

Solty

Ahojte.. Tak uz to mam tiez za sebou. Asi po 10 rokov v zahranici som sa vratil s5 na sk a hned operacia. Uz som 6 den 'po'. Neje to take hrozne ako sa tu pise. Ak chcete poradit, poslat fota, napiste na mail - soltys2@azet.sk. Chcem este podotknut ze alternativna medicina vam pomoze len na chvylu, takze tomu neverte, tiez som ju skusal- pomoze jedine operacia.. Dalsia rada- nepozerajte vopred videa ako prebieha operacia, neurobte tu istu chybu ako ja. Je to len zbytocny stres.. S pozdravom Jojo

Ivka 1

MaTT dá sa Vám pomôcť ale je už len na Vás, či si pomôcť dáte. My sme to zvládli u syna bez operačného zákroku , pokúsim sa pomôcť aj Vám ak budete chcieť.

MaTToS

Myslite si ze je mozne aby som po troch rokoch trapenia sa so Sinusom po jeho finalnom radikalnom odstraneni operaciou mal Sinus naspet uz po par mesiacoch? Po operacii ma naozaj ubezpecili ze kompletne bolo odstranene to co to spôsobovalo a rana je krasna, zdrava a cista - nikdy som po operacii v tej rane nemal ani zapal ani nic ine a krasne sa to zahojilo. Uz som psychicky na dne, nemozem si uz viac v tomto roku dovolit ani dalsiu PN a ani dovolenku kedze uz po prvej operacii som bol velmi dlhy cas mimo pracu, dlho sa mi to hojilo a liecil som sa, po zahojeni od operacie som mal asi 4 mesiace uplny klud a ani som o tom nevedel ze sa nieco robilo ale teraz je vsetko naspet tak ako bolo, presne v rovnakom mieste to opetovne opuchlo, teraz je tam jazva a uz sa ten hnis nedostane ani von, prezivam dni v bolestiach a neviem sa riadne sustredit na pracu .. samozrejme ze asap navstivim lekarku nech mi da odporucenie na chirurgiu avsak najhorsie som na tom po psychickej stranke kedze vsetky zivotne plany na najblizsie mesiace sa mi pomalicky rozplyvaju ci sukromne tak aj pracovne, veci na ktorych som posledne mesiace pracoval a zakladal si na nich boli uplne zbytocne ked nebudem zo zdrav. dôvodov schopny ich v novom roku vykonat a ked si predstavim co obnasala operacia a ake som mal po nej stavy a problemy tak je mi nevolno uz teraz a vôbec osobne neviem ako sa s tym vysporiadam, je mi uplne jasne ze ma chirurg posle opetovne na operaciu a plne chapem ze nema iny spôsob riesenia daneho stavu ale obavam sa ze po psychickej stranke to uz dalej nezvladnem nakolko zaväzky ktore si musim plnit nie su realizovatelne bez toho aby som bol v praci, byt v strachu ze o pracu pridem ak by som bol dalsie 2 mesiace mimo a ake z toho vzniknu nasledky ma nicia cele dni...
Uz zacinam

zdenkapato

Ahojte , môj priateľ je po operácii dva roky a poviem vám že nemá s tým žiadny problém, operovali mu to v medicentre vo Zvolene a ráno som ho odviezla a po obede som ho brala domov, je tam super starostlivosť doktor volal na druhý deň ako sa mu darí,spravil mu to na jeden krát a do mesiaca normálne fungoval.Tiež sa bál lebo veľa čítal o tom vo fórach a ale vždy lepšie ako keď vám tečie niečo zo zadku a vydávalo to zvuky strašné.
Takže my sme boli spokojný.veľa šťastia

eman

www.aloepriroda.com

treba si precitat a sirit, nie je vzdy potreba riesit vsetky zdravotne problemy, operaciou ... zatial to pouzivam a zlepsilo sa to, kontaktujte kludne aj tuto pani a ona vam poradi viac, treba si uvedomit, ze na kazdu chorobu existuje (bylina) alternatyvna liecba, ja sam som sa otom presvedcil, ze viacero problemov sa da liecit aj bez beznej mediciny.Vic veci som si vyliecil prirodnou cestou a to kvalitnejsie a bez vedlajsich skodlivych ucinkov,. Co sa tyka Sinus Pilonidalis, je viac sposobou, natrafil som aj na ambulantne riesenie, ale pokial to ide skuste tuto stranku a objednajte si tie pripravky su naozaj ucinne,. pracitajte si pozorne co je tam pisane, ja sa toho drzim,. HLADAJTE VZDY INE CESTY AK TO IDE .. Stoji to za to ;) ...

simonesqa

ahoj, chcem sa opytat ja som po tejto operacii cca 5 mesiacov. mam tam sice este mensiu dierku aj ma obcas este boli ale ide leto a chcela by som sa ist aj kupat....ma s tym niekto skusenost? musi to uplne zrast kim budem moct ist do chlorovanej vody?

martinsos

Ahojte, tiež mám problém so sínusom prvý krát mi to otvorili a drenovali ,operačne sa to neriešilo pretože som bral aj beriem kortikoidy za crohnovú chorobu. Ako som chodil meniť dreny tak to bolo v pohode no teraz po pár mesiacoch mi to raz za čas napuchne , bolí to a potom vytecie dosť krvi s hnisom.
Chcem sa spýtať či nemá niekto skúsenosť s metódou elastickej ligatúri kedy sa to nerieši veľkým rezom a ranou. Tu je k tomu info www.solen.sk

Ďakujem

Ivka 1

Wladino súhlasím, je najprv podporiť vyhnisanie, vyčistenie fistuly , potom príde hojací proces a samozrejme udržiavací. Takto nedochádza k recidíve a nie je nutný operačný zákrok. Dôležitá je každodenná hygiena a dezinfekcia .