Otázky na RNG

lucka

Ahoj RNG prosim o radu ... Mam 22 rokov, mesnstruaciu viac-menej presnu .. ale teraz uz vyse dvoch tyzdnov meskam, ale tehotna nie som..nevedel by si mi poradit ako ju vyvolat?potrebujem to koli tomu,ze mam akurat teraz zacat uzivat antikoncepciu .. dakujem ti ..

RNG

Uvedom si, striebro, v kazdej kvapke jodovej tinktury je 2 mg jodu, v tabletke kelpu je 0.15 mg jodu.
V rybach je velmi malo. Najviac je v kombu, hnedej morskej rastline.

RNG

Zinc glukonate mozno delit alebo rozdrvit, tak isto ako zinc chelate. Pokial si pamatam, ten zinc chelate je proteinovy chelat, toe sa absorbuju zhruba rovnako ako glukonat.
Glycinaty a laktaty su o malicko absorbovatelnejsie, ale rozdiel je zanedbatelny.

tiscar

Dobry den RNG, moze sa Zinc gluconate 50 mg tablets delit na polovicu, nie je obaleny ochrannou vrstvou kvoli zaludku?
1/2 Zinc gluconate 50mg je to iste ako 1 tabl.Chelated Zinc 25 mg? dakujem

striebro

RNG dakujem, teraz sa ale bojim si davat tu jodovu tinkturu, lebo neviem kolko jodu prijmem aj v strave-jem dost morskych zivocichov - ryby aj riasy a obcas i morsku jodovu sol pouzivam... a este aj rozne multimineralne doplnky kde je jod tiez zastupeny.mam aj kelp ale zatial som sa rozhodla pouzivat len jodovu tinkturu,lebo si myslim ze je menej nebezpecna na predavkovanie-teda ze je slabsia ked ide cez kozu, je to tak?
-a este by som potrebovala vediet ci to tiez mozem aplikovat aj dietatku tu jodovu tinkturu a v akych davkach,alebo aspon prilezitostne-ma uz totiz vyse roka zdurene uzliny-ze po mononukleoze,ale moze to byt vraj aj alergicky teren a ma aj problemy s imunitou zo sliznicami a tak

RNG

striebro, ako som povedal raz do tyzdna 15 kvapiek jodovej tinktury je dost. Zbytocne si pretazis vylucovanie. Co telo nepotrebuje vyhodi.
Pri prilisnom predavkovani jodom mozes dostat aj zdravotne problemy.
Kedze informacie na predavkovanie jodu su v medickej literature povacsine zalozene na chybne urcenej ODD v roku 1948, su len povesti o poskodeni jodom, ziadne statisticke data .
Jedina naozaj fundovana sprava je o vysokom vyskyte poskodeni stitnej zlazy (Hashimoto) ostrovanov na Okinawe, ktori maju spotrebu az 100 mg denne,z morskych rastlin.
Takze krot sa s tym dodavanim extra jodu, prosim

RNG

Pentium ako som viackrat spominal, rozne etericke oleje maju silne antimikrobialne vlastnosti, len ich treba pouzivat v spravnej koncentracii a davkach.
Zonula, pala je vysledok kvasenia v zaludku, ked kvasne peny su natlacene do pazeraka. Kedze kvasenie moze nastat len pri NEDOSTATKU kyselin, pala je dosledkom NEDOSTATKU kyselin v zaludku.
Aby sa lepsie uzavrel uzaver medzi zaludkom a pazerakom, treba vyssia koncentracia kyselin, cim sa zaroven zabiju alebo aspon zastavia v cinnosti bakterie v zaludku=ziadne kvasenie a plynu sa nevyvyjaju a obsah zaludka sa nemoze cez uzaver dostat do pazeraka a tam palit.
Ked nechces brat Betain HCl, tak aspon obmedz davky jediel, nech sa zaludocne kyseliny natolko nezriedia a vyhybaj sa sladkym, tie podporuju kvasenei a vyvoj plynov v zaludku, tiez kvasnych pien, ktore sa ti pretlacia aj cez dost pevne uzavrety uzaver medzi zaludkom a pazerakom.
Striebro, detom sa dava uz pri narodeni roztok striebra do oci, a ovela silnejsi, nez koloidne striebro(AgNO3, 600 ppm+), takze koloidne striebro 10 ppm nemoze nijak uskodit nikomu.
Ja ho pouzivam na moju casto usoplenu vnucku(pravidelne sa chodi hrat z desiatkami inych deti, v uzavretom priestore sa "podelia" o virusy)uz od 6teho mesiaca pravidelne, do oci, do nosa, na mucnicu(kandidaza ), rozne vyrazky a flaky atd.
Medzi koloidnym striebrom a kokosovym olejom sa vacsina problemov vylieci