Otázky na RNG

RNG

Sariana, yam je ucinnejsi. Kokosak tam este nie je, lebo az zajtra pojde odtialto, tj 2 tyzdne...Aj tu z neho vybehli, je to totiz ciastocne sezonna zalezitost, hoci teoreticky sa kokosove orechy rodia stale, len s roznou intenzitou.

RNG

cedric, mohol si sa nakazit aj od slin aj ked je to dost malo pravdepodobne.Zalezi od tvojej imunity.
kimka tazko pocedat, moze to byt zo stresu, zo zleho travenia, z nedostatky vody alebo nejakeho zapalu v hlave.
lenca, stafylokoka sa da pomerne jednoducho vybit, ked mu prestane tiect nostek a prestanu bolet uska, tak je zdravy a nemyslim, ze zdravi musia chodit k lekarom, kde je plno chorych ...

sariana

ahoj RNG,
nevies ci uz dorazil do Lucenca kokosovy olej? Uz ho mam dost dlho objednany a stale nic neprislo.
A este jedna vec: mam nepravidelny menstruacny cyklus (30 az 50-dnovy a to uz rok po douzivani antikoncepcie) a neviem sa rozhodnut co by bolo lepsie uzivat: angelika alebo divoky jam? Vopred dakujem za odpovede.

lenca

ahoj RNG - prosim ta porad, bola som so synom na kontrole s uskami - boleli ho, lebo mu do nich nastekali sopliky z nadchy, robili mu vytery z hrdla a nosa, tak som sa isla spytat na vysledok. Doktorka tam nebola, tak som poprosila sestricku, aby sa pozrela a ta mi povedala, ze je tam napisane stafylokok ojedinele. prosim ta, nechcem od teba radu, ze ake potravinove doplnky brat na posilnenie imunity, to som si vcera precitala v inej teme, kde si radil,chcem len vediet, ci mam s malym znovu ist k lekarke, alebo ci je to len bezvyznamny nalez.

kimka

Ahoj RNG. Chcem sa spytat co by mi pomohlo ukludnit bolest hlavy? Za posledne dva tyzdne mam uz piaty den neskutocnu bolest hlavy, ktora je strasne neznisitelna a k tomu sa pridava aj to, ze mi pride zle od zaludka a mam pocit, ze sa mi toci cely svet. Uz som z toho zufala... vopred dakujem za radu.

cedric

RNG
Dobre rano.chcem sa spytat moja spolusediaca mala helikobaktera a prenasa sa to aj so slinami vraj.ja som sa jej daval napiť čaju cez prestavky z flasky.mohol som sa nim nakazit?dakujem

RNG

Ja som ich mal silne asi 3-4 tyzdne. potom to prudko ustupilo. Moja zena tvrdila, ze ziadne, ona prestala zo dna na den a bola tuha fajciarka-2 krabicky denne. Ja som sa vratil niekolkokrat spat, takze u mna to trvalo asi 2 roky.Ale ja som mal nizky tlak a hoci som nikdy nemal rad chut tabaku, zobudilo ma to zakazdym ked som si zapalil. Asi pre to mi bolo tak tazko prestat fajcit.

tafko

RNG prosim ta ako dlho mi bude trvat,kym prejdu abstinencne priznaky,od vyfajcenia poslednej cigarety a ci su dobre tie nikotimove naplaste,dakujem dovi..

RNG

Moze brat aj raz denne lyzicu. Nakoniec je to na krabici napisane.
Ja si len myslim osobne, ze to nie je treba, staci 2 x do tyzdna.
Ak bude brat lyzicu denne, pozpusti si hodne telesneho tuku a mozno na cas sa mu triglyceridy zvysia-vlastny telesny tuk sa dostane do krvneho obehu. Ale lecitin sa absorbuje najprv do krvneho obehu z criev, tj najprv rozpusti tukove nanosy na stenach ciev, takze aj ked bude mat trochu viac triglyceridov v krvi, budu to tie, co boli usadene na stenach ciev a postupne, ako ich bude spalovat bude v krvi a na stenach ciev ich coraz menej, tak isto neskor aj v tele. Hlavne ak ku tomu prida aj trochu pohybu na spalenie alebo aspon menej oblecenia, aby telo spalilo tuky na vyrobu tepla.

usiko

rng, priatel ma triglyceridy v krvi 9 az 11 teda velmi vysoke....mam od vas ten granul. lecitin, moze to brat aj raz denne 1 lyzicu? ak nie, preco?