Otázky na RNG

tini

naozaj RNG ? som z toho velmi smutna :( Prosim a o ktore citlive struktury v tele plodu sa presne jedna? ktore su to? teda aby som vedela na co si dat pozor a co si u babatka vsimat ked uz ho nespocetne velakrat ozarovali tym usg od jeho prvopociatku od samotnych buniek? velmi sa bojim,/aj ked lekari tvrdia ze je to vraj neskodne /. dakujem pekne

oliga

rng,prosi, pocula som vraj sa nema na olivovom oleji panenskom extra virgin za studena lisovany vyprazat , piect...proste neni vhodny na tepelnu upravu? preco? jeto pravda ci nie? co pri tom vznikoju nejake karcinogeny co co? dakujem

anaa

ake su prosim vas pankreaticke enzymy, teda ktore? patria k nim aj trypsyn ci chimotrypsin? su vo vasich obchodoch? dakujem

oilova miss

RNG...je dobre pouzivat olivovy olej na tvar?..lebo ja sa nim kazdy vecer odlicujem..je to dobre alebo naipak zle alebo ?....mam akne ale bolo to aj horsie a teraz este na brade a cele sem tam ale mam vela ciernych bodiek na nose...

RNG

Pralinka, vyborne.
Plet je zalezitost hormonov a dlhych rokov jedenia priemyselne spracovanych takzvanych "rastlinnych olejov a masiel"
Jedine oleje zdrave su za studena vytlacane.
Pocas zivota sa v tele cloveka ulozi kopa tychto zlych tukov, podla chemie tzv. vysychavych a trva roky sa ich zbavit. Lecitin ich pomoze rozpustit a dat do obehu. Zialbohu, ale cast ide do mazovych zliaz a tieto maju uzke mazividy, ktore sa tymito vysychavymi olejami casto zapchaju, s pomocou roznej nezdravej kozmetiky.
Davaj si na noc kokosovy olej na tvar, ten ti pomoze rozpustit tie stvrdnute zatky a tum zabrani vzniknutiu hrciek, z ktorych sa vyvinu hnisave acne.
Do kokosaku si mozes pridat niekolko kvapiek GSE, ten sa postara o znicenie bakterii aj kvasnych kultur a plesni na kozi. Takze sa ti nemozu vytvorit hnisave zapaly.
Rano si len pretri plet bavlnenym uterakom nedavaj si ziadne kremy s obsahom umelin, voskov a naftovych produktov.

RNG

Pralinka, je to pomerne dobry vseobecny doplnok. ked budes brat 3 denne, nemusis brat extra zinok. Niektore zlozky su tam len na "oklamanie nepriatela", ale to je pochopitelne, do jednej pilulky sa nezmesti tolko, co naozaj potrebujes.
Len ukazkove su :chrom, selen vanadium, molybden, lutein,lykopen,bioflavonidy, enzymi, aj kalcium-to je vo forme karbonatu tj mleteho vapenca.
Ale ked jes dost zeleniny, nemyslim ze tieto treba extra dodavat, okrem selenu a pripadne enzymov.A raz do tyzdna polievkovu lyzicu lecitinu a jednu kapsulu dobrej silnej probiotickej zmesi.
Probiotikum je najlepsie brat vecer s jablkom a pokial nemas hnacku alebo nepouzijes silne atb alebo silne antimikrobialne(napr graviola), staci to brat raz do tyzdna-pre istotu.

pralinka

rada by som sa opytala, ze ked som vegetarianka ze ci su dobre brat ako doplnok stravy vitaminy co obsahuju toto : Each Caplet contains: Vitamin A 5000 IU, Beta-carotene (provitamin A) 1500 IU, Vitamin D 400 IU, Vitamin E (natural d-alpha tocopherol acetate) 60 IU, Vitamin C (ascorbic acid) 200 mg, Vitamin B1(thiamine mononitrate) 30 mg, Vitamin B2 (riboflavin) 30 mg, Niacinamide 50 mg, Pantothenic Acid (calcium pantothenate) 50 mg, Vitamin B6 (pyridoxine HCl) 50 mg, Magnesium (oxide) 75 mg, Iron (gluconate) 4 mg, Zinc (gluconate) 10 mg, Copper (gluconate) 1 mg, Iodine (potassium iodide) 0.1 mg, Chromium (HVP chelate) 10 mcg, Selenium (HVP chelate) 10 mcg, Potassium (citrate) 25 mg, Manganese (gluconate) 1 mg, Vanadium (citrate) 1 mcg, Molybdenum (citrate) 1 mcg, Insurance Nutrients: Panax Ginseng Root 25 mg, Lutein and Lycopene 600 mcg, Digestive Enzymes 4,000 mcg, Citrus Bioflavonoids 2,000 mcg Vitamin B12 (cyanocobalamin) 50 mcg, Folic acid 0.4 mg, Biotin 30 mcg, Calcium (carbonate) 150 mg,

plus este beriem 25mg zinok, kvapkam si jodovu tinkturu na brucho a papam este aj pupalkovy olej kvoli akne.... ze ci nahodou nieje niektoreho vitaminu/mineralu vela, alebo niektory chyba ked mam stale s tou pletou problemy...Lebo sa stavujem velmi zdravo, jem maximum ovocia aj zeleniny, vselijakych orieskov a semien, celozrnnych vyrobkov,rýb, strukovin probiotickych mliecnych vyrobkov, ziadne mlieko ani cervene maso, ani vyprazane ani sladke,ani sladene napoje,len caje a vodu ...vsetko ako ma byt...a este aj psyllium si davam

RNG

Miso, 900 mg , ale aka koncentracia hypericinu?
To je aktivna latka.
Moja zena zoberie aj 3x900 mg denne(0.3% hypericinu) a citi to za hodinu-dve.Aktivita je typu SSRI
Magrilan je len jedno z mien za ktorym sa schovava fluoxetine, znamy tiez ako Prozac.Tak isto SSRI
Tento nie je mozne len tak zo dna na den prestat brat a ani kombinacie s 5-HTP by som neodporucal, hoci viaceri nemecki lekari robili kombinacie s hypericinom(St John's Wort) a pracovali lepsie, nez synteticke drogy samotne. Ale pri zvyseni davky hypericinu a nebrani syntetickych mali vysledky este lepsie, preto dnes drviva vacsina lekarov v Nemecku predpisuje lieky na depresiu obsahujuce hypericin.
Standardizovane extrakty su tak isto klinicky ucinne, nez schvalene mediciny, lebo v nich dostanes dostatocnu davku hypericinu.
Tj potravinovy doplnok nemusi byt schvaleny ako liecivo na to aby mal rovnaky ucinok.
Ziadnych 6 tyzdnov.A berie to len vtedy, ked to potrebuje, vobec nie pravidelne.
Vyroba a spotreba serotoninu je znacne kolisava, podla stravy a spotreby v tele.
Reakcia zaludka na 5-HTP nie je obvykla, este som sa s tym nestretol, ale je mozna, hlavne pri kombinacii so syntetickymi drogami.
Niekedy to vyzaduje postupne zaviest, nech si telo navykne.
Nakoniec alergie jednotlivcov su mozne na cokolvek-lieky, jedla, napoje , ovocia,prisady...

evcca

ja som si tiez objednala 5-HTP, lenze beriem magrilan, skusila som nahradit jednu tabletku magrilanu 5-HTP, no nejde to, zvysili sa u mna pocity na prejedenie a som viac nervoznejsia. mate niekto navod ako postupovat?

miso

k St John's Wort, niekde som sa docital ze ho treba brat kazdy den(900mg) aspon 6-8 tyzdnov aby doslo k zlepseniu, podobne ako ssri.