Otázky na RNG

RNG

Spomina sa dnes casto remineralizacia pri reklamach roznych zubnych past, neviem, nakolko je ucinna.
Na poskodenu sklovinu sa da naniest ochranny povlak(epoxydove bazy, na ultrafialove svetlo rychlotvrdnuce zubarske zmesy.

zubarka

mily RNG,bulimiou som si dokazila zuby.mizne mi z hornych zubov zubna sklovina.viem,ze prvy krok je s tym prestat.ale potrebujem radu,ako ich zachranit,prip.ci sa da este zachranit.budem rada,ak mi prip.odpises i na mail zuzana82@centrum.sk

RNG

Kokosovy olej je mierne antimikrobialny a dava extra vyzivu, tj posilni telo. Nezmierni bolest. Ta je zo zapalu a ten treba adresovat.
Tazko sa mi radi, ked dieta nezoberie ani pilulkovu formu, ani nieco, co nechuti dobre.
Ok, skuste mu rozdrvit do jedla 3x200 gramov betaglukanov. To ma pomerne neutralnu chut a zvysuje to aktivitu a pocet bielych krviniek, nasej obrannej armady.
Dalsie, ktore moze pomoct je collostrum, denna davka je 3x5 gramov pre dieta jeho veku. Prichadza vo forme prasku, kapsuli lebo tabletiek, tabletky sa daju dat do mixu(ovocne a zeleninove stavy, prasok z kapsul zmixovat napr s trochou mlieka alebo zamiesat do jedla.
Collostrum obsahuje mnozstvo imunoglobulinov(obvykle 25% na vahu)

:anka

boli ho ucho, uz ho boleo pred tyzdnom, pri nadche, zatekali mu sople do dutin, dostal kvapky do nosa,po tyzdni ho bolest presla, uz som sa tesila, dva dni nic a teraz znovu. Neboli ho to velmi, ako ked je zapal stredneho ucha, ale ma ho take citlive. Sa mi zda, ze si pisal,pri bolesti ucha uzivat GSE.Ten kokosovy olej pomoze od bolesti?,ked sa aplikuje priamo do ucha?

RNG

kokosovy olej je dobry do ucha, ale nepises preco chces aby bral GSE.
Ak je chory na nejake plucne problemy, daj mu oreganovy olej, tie male kapsulky nie je problem prehltnut.
Aj kokosovy olej pomoze, niekolko lyziciek denne. A ked je to viralneho povodu, urob mu miesany ovocny napoj s pridanim deci aloe vera.
Aj bazovy syrup je celkom pitny.
Nezabudaj na probiotika, ked nevie prehltnut kapsulku, mozes ju rozrezat a vysypat do jedla.

:anka

RNG mojho 10rocneho syna boli usko, nakvapkala som mu don kokosovy olej. Dobre som urobila? alebo aky mal byt postup? aby som nieco nepokazila, GSE ho nedokazem prinutit pit, pisti, ze je to horke, skoda, myslim, ze by mu to tiez pomohlo. Prosim ta, ako sa ma ten olej aplikovat, iba vaticku trochu nasiaknut olejom,nekvapkat priamo do ucha? a ako casto.dik

RNG

tini, tieto spravy o poruseni silnumi davkami ultrazvuku len teraz zacinaju prenikat, rozsah poskodenia zrejme zavisi od zariadenia a jeho nastavenia.Ziadne ine detaily som zatial nenasiel.

RNG

Olivova, robis spravne.
Anna, trypsin a chymotrypsin su zlozky zvieracieho(kravskeho) Pankreatinu. Samozrejme ich mame, tak isto aj ine enzymi.
Oliga, panensky olivovy olej obsahuje plno latok, ktore sa nicia teplotou pri prazeni.
To je jeden z dovodov, preco sa oleje rafinuju, aby sa zvysil takzvany "dymovy bod"
Ak chces vyprazat, su aj olivove oleje na to, ale nie extra virgin, ale rafinovane(cistene)minimalne parou a luhmi.