Otázky na RNG

bacila

neskutočne ma už skoro týždeň boli ľavá mandla, nič iné mi nieje len ta ľavá mandla, pri každom prehltnutí ako dykou do hrdla , v noci otrasné vždy ma to zobudí a už cítim aj trochu ľavé ucho, ako a čim si urgentne pomôcť?, Bežne propagované prostriedky anginal, na cmulanie rozne veci, ani propolis.kvapky a ine "postreky" nezabrali,nemam teploty, nechcem antibiot, ďakujem za radu...

matullka

RNG-chcela som vas poprosit o radu na maternici mi zistili myom priblizne 1cm.
Ake potravinove doplnky mi doporucujete a v akych davkach,rada by som sa toho zbavila cim skor, nakolko by som chcela otehotniet.Uz som prekonala jeden potrat a v tom obdobi mi zistili aj myom.

evcca

existuje nejaky potravinovy doplnok, ktory by pomohol spomalenemu metabolizmu. mna napada len psylium, ale od neho som priberala a netravilo mi.je aj nieco ine?

RNG

Acko ma rozlicne formy.
Davka je v mikrogramoch alebo medzinarodnych jednotkach IU kde 1IU= 0.3 mikrogramu retinolu.Odporucana davka je 3000 mcg=10 000 IU. Tukorozpustne sa daju predavkovat(retinol)
Ale vodorozpustne,karotenoidy, ktore maju nizsiu aktivitu ako retinol(1/2 az 1/24) sa predavkovat nedaju, lebo nepotrebne sa vylucia s mocom.

Povodna odporucena davka je dnes povazovana za nedostatocnu, hlavne vo forme karotenoidov.
Niektore sa odporucaju na rozne choroby a regeneraciu v ovela vyssich davkach. Napr lutein az do 40 mg na oci, lykopen do 15 mg na ochranu prostaty a podobne.
Vacsina doplnkov ani neobsahuje retinol(tukorozpustny A) len rozne karotenoidy(vodorozpustne), kde predavkovanie neprichadza do uvahy.
Ocuples obsahuje 5200 mcg acka, z coho len 25% je palmitat retinolu, tj je tam menej, nez 1300 mcg retinolu. ostatok su karotenoidy.
Mega vitamin for hair obsahuje len karotenoidy.
Takze ziadne strachy s predavkovania.

meno

okrem spominanych doplnkov by som zacala brat aj ine. Ale odradza ma velke mnozstvo vitaminu A, kedze sa dost hovori o moznom predavkovani ackom. Mozem k occuplexu pridat aj doplnok na vlasy? Dokopy by to bolo 7600 mcg acka, co sa mi zda prilis vela.

dvojbotka

rng mam problemy s kondylomami,bola som lecena podofilinom no nezabera to moc. myslis ze potieranie kondylom aloe vera by mi mohlo pomoct? nasadila by so aj nejaky ten selen a zinok...

RNG

Lizanka, v prvom rade ako starsi clovek ma iste zapchate cievy, tj aj v mozgu, takze 2xtyzdenne 1 lyzicu lecitinu, cisteho sucheho granulatu.
Wobenzym je dobry, len uz velmi stary a slaby, su silnejsie aj lacnejsie zaroven, ako napr Multi-Enzyme v mojich predajniach alebo inde.
Zisiel by sa mu nejaky silny antioxidant, napr vinpocetin(2x10 mg) alebo nejaka zmes, napr Max Antioxidant formula alebo/a extrakt z hroznovych semienok(Grape seed extract) alebo extrakt zo zeleneho caju(green tea extract)
Malo bielych krviniek je obvykle priznakom vnutornej podvyzivy, co je u starsich normalne.
Slabe travenie(malo kyselin, malo enzymov) znamena se telo nevie zo stravy vytazit potrebne latky.
Wobenzymom ste ciastocne doplnili enzymi ale na zaludok treba doplnenie zaludocnych stiav(iste davnejsie trpel palou a plynnatostou) takze by mal brat s kazdym jedlom aj 2-3 tabletky Betain HCl.
Na energiu mu dajte 2-3 krat denne lyzicku kokosoveho oleja.

lizanka

dobry den RNG, potrebujem poradit. dedko ma 75 rokov, malo bielych krviniek a nizky krvny tlak, zabuda a lekari ho napchavaju HROZNE drahym Wobenzymom. Co by si poradil? mam na mysli hlavne nieco, co by mohol brat zaroven s Wobenzymom resp. co by malo rovnake pripadne aj silnejsie ucinky ako tento liek. dakujem

RNG

iva cesnak pomaha le mierne, oreganovy olej je o triedu silnejsima ucinnejsi, hlavne proti plesniam a kvasnym infekciam, ake aj na strptokoky.
Ale najucinnejsie na streptokoky je GSE. Ak ich mas "zazrane " v tele, nie len na povrchu, odporucam 2x30 kvapiek GSE do pol litra vody(horkac) postupne vypit denne.

RNG

liviana, mam, je to aminokyselina=sucast bielkovin
...
tini, neznervoznuj sa, ber extra mineraly na kosti, dobre zmesy vsetkych ako napr Bone Reinforcer, ber ich na vecer(2) s niecim zelenym, napr Spirulinou(2+) a nezabudni brat rybacie oleje, ako napr Max Epa(3x2), lebo obsahuju latky pre lepsi vyvoj mozgu a nervovej sustavy dietata.
Krv sa da riedit branim bromelainu,(2x600 gdu, na prazdny zaludok hodinu pred jedlom) enzymu z ananasu alebo jest pravidelne surovy ananas(enzymi sa nicia zahriatim nad 55 stupnov, cize v stavach z flasiek nie su, -pasterizacia a konzervovanie ich znicia.