Otázky na RNG

RNG

skrekula, popisujes mi stavy typicke na tetaniu a panicke poruchy. Tetania je z nedostatku mineralov alebo prudkeho nervozneho dychania(hyperventilacia) tema uz bezala viackrat.Jednoduche riesenie podla nazoru mojich lekarskych zdrojov je doplnit si mineraly a lebo robit nieco na ukludnenie prudkeho dychania(B vitaminy, agnezium, st johns wort,,meditacie, prechadzky, yoga, thai chi)
Podobne veci pomahaju aj na rozne formy panickej poruchy, kde by som pridal aj L-tryptophan alebo 5-HTP na zvysenie hladinu serotoninu bez pouzitia nebezpecnych navykovych chemickych drog.
Niekedy je to sposobene zlym travenim(nedostatky spravnych materialov -mineraly, vitaminy,polotovary na neurotransmitery, vtedy pomoze brat pomocky na travenie ako Betain HCl a rozne enzymi s jedlom.

RNG

Majo, vsetky B-12 sa vyrabaju z kvasnic, otazka je len kolko tych kvasnic s nimi nechaju. Pilulka je povedzme 200 mg a len max 5 mg je z toho B-12 otazka je co je to ostatne.
Aj v tvojich crevach ti vytvaraju probiotika(dobre kvasinky =laktobacily a bifidobakterie) B-12 a ine B vitaminy, bez nich neexistuje zivot. Musis si len najst spravnu formu,z co najmenej kvasnicami v nej.
V novej zasielke bude dufam, aj dost probiotik, vies je to problem, objednas menej, vybehnu z nich, objednas privela,ostarnu ti cez zarucnu lehotu.
Mesiace nejdu na odbyt, potom sa ludia utrhnu a vykupia vsetko za tyzden.
Pevne dufam, ze sa to po case stabilizuje .
Inac v Europe je vyse 600 predajni Holland and Barrett, tiez jedna s maloobchdnych filialiek NBTY, ich tovar mozes najst na www.hollandandbarrett.com
Metylcobalamin, cyanocobalamin a ine formy B-12 su vsetku dobre, netylcobalanin mozno 2xtak ucinna, ale tam nie je problem Problem je v zaludocnych kyselinach, ktore znicia aj vyse 99% B-12, takze jedine naozaj ucinne podavanie je rovno do krvi,a to je mozne injekcne alebo liposomicky(pod jazyk, cez sliznicu)
Zatial nikto nevyraba B-12 v ochrannom obale, ktory by sa rozpustil az v crevach

usiko

RNG, mozem Stress B a Zinc for acne od vas uzivat spolu denne, tak ako je v instrukciach na skatulke? alebo je to bela becka na den?

majo2906

Našiel som si zoznam firiem NBTY, takže vám dám vedieť ked niečo nájdem čo má priaznivé zložnie...bude to jednoduhšie

shrekula

Mám problém s krčnou chrbticou, blok. postavenie 2-6 stav.Ale okrem iného mávam krče v nose, zobúdzam sa na to že nemôžem dychať, otvoriť oči, predýcham to ústami ale je to hrozný pocit. Mávam stavy paniky, strachu, získala som klaustrofobiu. Krčná chrbtica ma vkuse bolí, točí sa mi hlava, zahmlieva sa mi pred očami, z ničoho nič mi začne búšiť srdce. Ja už fakt neviem čo s tým, beriem lieky, ktoré zaberajú len čiastočne, chodím k neurologovi, ktorý to v podstate nijak nerieši. Hladám niekoho kto mi pomôže. Aký máš na to názor ? Čo s tým?

majo2906

Čo sa týka b12...našiel som na nete, že existuje istá bioaktívna forma...kombinácia methylcobalamain + adenosylcobalamin, aj táto forma sa vyrába s kvasníc?
A vlastne všetky B vitamíny sa potom musia vyrábať s kvasiniek, takže potom ked som alergik na ne tak nemôžem užívať žiadne b-vitamíny ani multivitamíny a minerály...ked sú tam vždy kvasnice...je to tak?

majo2906

Dakujem vám veľmi pekne za tú B-6, už sa neviem dočkať kedy bude.
Kedže enzými a betain si budem môcť zakúpiť, ešte mi chýba na lepši trávenie probiotický doplnok...ked som bol v predajni dozvedel som sa, že vôbec nemáte ale že možno budú...budú v dohľadnej dobe?

RNG

Ja ti mozem poradit silne enzymi, ako napr Multi Enzyme alebo Pancreatin od vyrobcu NBTY,, ktory predava aj europe pod viacerymi maloobchodnymi znackami, aj ja mam ich produkty pod velkoobchodnou znackou
Inac na Slovenskom trhu je starsi slabsi multienzym Wobenzyme, ktory otvoril cestu pre pouzivanie enzymov v Europe. Dnes po vyse 25 rokoch je ale plno lepsich, z ktorych niektore drzim aj ja, pozri na moje Doplnky vyzivy(RNG) reklamu aj v tomto fore casto.

959

Ja práveže jem každý večer zeleninové šaláty-teda surovu zeleninu, tak neviem, ale nič sa nelepší. Asi by bolo dobré popritom ešte brať enzýmy, ale nevie aké a kde to zozenie- myslím v lekarni pod akým názvom. A na tie moje trav. problémy a nafuk. je dobra surova zelenina?

RNG

Zdoraznujem klucove slovo pri absorbcii=enzymi
Ak ich nemas dost spravnych, mas z toho problemy s travenim, absorbciou co vedie k podvyzive na urcire latky a potom to vsetko ostatne ide dole vodou.
Enzymi treba doplnit. Ked nie v prirodnej forme(surove zeleniny a ovocia) tak aspon v potravinovych doplnkoch brane spolu s jedlom na stravenie, pred jedlom na vycistenie tela.