Otázky na RNG

959

A ešte niečo, RNG, zabudla som ti povedať, že to som ja, čo si mi odpovedal na to užívanie zeleného jačmeňa. Prosím ta, v tej teme som sa ta ešte pytala na viac vecí, tak sa tam mrkni/ je to tema v sekcii OSTATNE- uživanie zeleného jačmeňa. Ďakujem

959

RNG, ja už to nechápem.Dlhé roky mám nízku hladina draslíka v krvi. Denne, je tomu už rok pijem pravidelne čerstvé šťavy z ovocia a zeleniny-ráno si odšťavím grep , večer mrkvu bohaté na draslík. K tomu už 7 rokov užívam tabletky denne na draslík / KALNORMIN / a myslela som si, že teraz pri odbere krvi, keďže pijem aj šťavy budem mať konečne hladinu draslíka v norme. A stále ju mám pod hranicou. Robili mi rozne testy, ale všetko bolo OK a nezistilo sa, kde mi unika. Som bezradna. Mavam často zavraty,zlé travenie a byva mi špatne.

RNG

Su ludia extremne citlivy na soju z roznych dovodov. Ti sa musia soji vyhybat, aj hromade produktov s roznymi sojovymi prisadami.
Vyrobci potravinovych doplnkov sa obvykle strania od pridavania beznych moznych alergenov do doplnkov(mliecne produkty, soja,kvasnice, skroboviny, farbiva atd)
Ale neda sa vyhnut vzdy, B-12 v prirodzenej forme je hlavne z pivovarskych na selen bohatych kvasnic.
Ina moznost je ponukat len synteticke formy, co nerad robim.

RNG

Bublanie v zaludku=kvasenie=nedostatok zaludocnych kyselin.
Reakcia na manitol je mozna, ale nepravdepodobna.
Ale na manoproteiny ano.Tam sa jedna hlavne o nedostatky bielkovinnych enzymov.(podobne ako pri lepke)
Aj na stress B je mozna reakcia, lebo je to dost konska davka, takze pre ludi na to citlivych mozu mat reakciu. B-3 sposobuje scervenenie u niekoho, jedina forma hexanikotinatu nie.
Pre istotu som objednal aj cisty B-6 hlavne na tvoj podnet, za mesiac bude v predajniach(100 mg, vyssie by som neodporucal, nad 200 mg su zaznamenane u niekoho skodlive ucinky a to sa uz nezhoduje s povodnou myslienkou neskodnych potravinovych doplnkov, to je skodlive predavkovanie.

majo2906

Dobrý deň, zistil som, že vaše doplnky obsahujú pre mňa nevhodné zložky o ktorých som si myslel, že sú neškodné.
Po užití Stres-B aj B12 som na sebe spozoroval alergickú reakciu.Z b-komlexu je to kvôli soji a kvasníc a z b12 je to spôsobené určite mannitolom, ked som užil tabletu aj napriek tomu, že som predtým užil betain hcl, tak mi bublalo a nafukovlo v žalúdku, zväčšili sa mi uzliny na krku a o hodne...a začal mi tiecť sopel z nosa a oči boli trochu červenéa štípali ma.
Prosím Vás mohli by ste niečo pre mňa nájsť, čo neobsahuje žiadne dráždivé zložky, veľmi dobre znášam betain hcl a zinok, tie obsahujú len neutrálne plnidlá ktoré mi nič nerobia.
Ak by to bolo možné tak by som mal záujem o multivita+minerálny prípravok-bez žiadnych výťažkov rastlín, kvalitné probiotiká a vitamín b6 ako piridoxín-5-phosphat spolu s horčíkom ktoré by obsahovali rovnaké pomocné a plniace látky ako napr. betain hcl...bol by som vám veľmi vdačný, urobil by som pre vás čokoľvek, len sa chcem cítiť lepšie, celý život som sa necítil dobre, stále niake choroby a psychická nepohoda, uzavretosť, depky a dalšie príznaky celiakie, skúsil som už mnoho vecí a nič mi účine nezabralo...ale všetko zlé je aspoň na niečo dobré a teraz viem na čo musím pozerať pri kúpe doplnkou...človek sa učí na vlastných chybách.

RNG

Zakazat ho nemohli, hoci sa o to pokusali ale odstrasili ludi od neho.
Kokosovy olej v niektorych pripadoch velmi malicko zmenil celkovy cholesterol(davali vo vyskume znacne davky, tj privela kalorii extra aby dokazali odstranit"spinavu konkurenciu" kukuricnemu, repkovemu a sojovemu oleju, a podporenie miestneho potravinarskeho priemyslu a polnohospodarstva)).
V skutocnosti ale napriek vsetkemu HDL bol podstatne zvyseny, LDL ciastocne znizeny, co podla sucasnych vedomosti je ale plus pre kokosovy olej.
Zialbohu vacsina lekarov este stale hadze HDL a LDL do jedneho vreca cholesterolu, cim podporuje odbyt proticholesterolovych drog.A podporuje "zdrave " "rastlinne oleje a masla", ktore su zialbohu neprirodzene chemicke produkty, pokial nie su panenske.

sariana

ten kokosovy olej je super! Prisiel mi vcera a lepsiu vec na pokozku som este nemala. Krasne vonia...
V niektorych clankoch som nasla, ze kokosak v minulosti zakazali pouzivat ako olej, lebo zvysuje cholesterol. Kde na to vtedy prisli, ked v skutocnosti je velmi zdravy?

RNG

GSE v kokosovom oleji potlaci bakterialne a plesnove zdroje hnisania acni, ale vylucovanie oleja nie je dobre zvonku zastavovat, lebo pod kozou sa v mazovych zlazach vylucuje a ked nema volnu priechod von cez mazove kanaliky, vytvori podkozne hrcky=zaklad acni.
Zinok znizuje vylucovanie mazu, tak isto jedenie len panenskych olejov znizuje mazotok.Teda po vase, lebo po dlhych rokoch jedenia "rastlinnych tukov a masiel" sa telo dlho cisti. Casto su to kila nespravnych tukov, ktorych sa postupne musi zbavit

RNG

Kokosak sa najlepsie nanasa na vlhku plet.Pouzivaj radsej na tvar sampon, ten odmastuje menej, nez mydlo alebo len vodu. Cez noc sa ti kokosovy olej vstreba, staci si rano umyt tvar vodou a osusit uterakom(nebrhlit, len prilozit na tvar.)
Ja som nepouzil mydlo na tvar uz od mala, nijak mi nechyba. Tvar sa da umyt aj olejom alebo glycerinom proti vyschnutiu alebo odmasteniu koze(vid odmaskovacie kremy a pletove vody)