Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Otázky na RNG

usiko

a RNG, este nieco, ten kokosak a GSE chcem zmiesat do kelimka...moze byt umelohmotny kelimok a zmiesat to kovovou lyzicou, takou normalnou, co jeme z nich?

usiko

RNG, uz mam ten kokosak...no, chcela by som sa vas opytat, ako presne na akne ho pouzivat...pamatam si, ze ste mi napisali, ze vecer natriet na tvar, najlepsie na vlhku aby sa lepsie vstrebal...a este lepsie je ked si to zmiesam s gSE, aj ten mam.....takze to robit budem, ale mam par otazok, ak smiem: 1, mozem si pred nanesenim kokosaka vecer umyt tvar mydlom? 2, a co rano? Umyt tvar mydlom alebo len cistou vodou a zotriet uterakom? alebo kokosak aj rano po tom, co sa umyjem mydlo?? alebo kokosovy olej rano po to, co si len preplachnem tvat vodou? poradte mi prosim, pretoze uz fakt neviem, co s pletou, a to sa stravujem zdravo, ovosie, zeleniny, ziadne vyprazane a mastne, ani sladke a pijem vela cajov bylinkovych a jem orechy. dakujem...

ludmila

prosim vas v poondelok mam ist na endokrinologiu a maju mi vysetrovat vajecniky ohladom nepravidelneho menstr.cyklu a dnes som dostala menstruaciu??Nevadi to???

RNG

Wild yam obsahuje Diosgenin, z ktoreho si telo vie vyrobit hromadu potrebnych hormonov(DHEA=dehydroepiandrosteron, 90% vsetkych hormonov v tele na vahu, z toho estrogeny, progesteron atd)
To je spolahlivejsi zdroj ako fytoestrogeny, tie len napodobnuju funkciu hormonov, nie su to skutocne vlastne telesne hormony

RNG

Mnozstvo lepky v psenici, razi a jacmeni je az 10 % na vahu, a na zamorenie criev potrebujes dost velku davku.
Aj celiakovy pacient znesie nejake tie miligramy ale nie deka.Neviem presne co z psenice to obsahuje, ale pravdepodobne len skrob alebo plevy na vysusenie , pochybujem o tom, ze by tam nechali lepku.
Nakoniec aj celiaci jedia chlieb z psenice, kde odstrania vodnou upravou zhruba 95% lepky.
Takze odporucam kazdemu, co nevie poriadne stravit bielkoviny si dodat bielkovinne enzymi(proteolyticke) a to sa tyka nielen celiakov, ale znacneho percenta ludi, hlavne starsich, ktorym vyroba kyseliny a enzymov sa vekom znizila.

alpa

Ahoj RNG, potrebovala by som tvoju radu. Moja mama je uz asi pat rokov po operacii, kedy jej odstranili maternicu. Okrem toho ma aj zvyseny cholesterol aj ked je štihla a stravuje sa relativne zdravo, az na to ze ma rada sladke. Dokaze jej Wild yam nahradit hormony zlteho telieska, lebo na letaku som sa nedocitala ze by to obsahovalo fytoestrogeny, alebo to ma este kombinovat aj s niecim inym? Uziva aj Policosanol.

majo2906

Znovu vám píšem tentoraz s veľkým potešením...dnes som si zakúpil betain a musím povedať, že po troch rokoch som sa postavil po obede bez pocitu ťažoby, cítil som ako keby som nič nezjedol :}
Ale na druhú stranu som si kúpil aj B-stres+C a s hrôzou som videl napísané na obale, že obsahuje pšenicu...neviem v akom množstve ju tableta obsahuje, ale ak to je v kombinácii z listami lucerny, soje, petržlenu,kvasníc tak to dokopy obsahuje asi 5 mg...z toho vyplýva, že pšenici by tam bolo menej ako 1 mg, takže lepku tam je zanedbateľné množstvo, ale ak nie tak potom neviem aká zložka by tam mohla byť, ktorá tú prekliatu pšenicu obsahuje:(

luse

Rng, mozem davat polovicnu davku GSE (15kvapiek na 1/2l vody) synovi (3roky) Zda sa mi ze nanho nieco lezie, pokaslieva a mal dnes trosku zvysenu teplotu. Pravidelne mu davam probiotika a malych kamaratov od vas a tiez oreganovy olej. Dakujem za radu.

RNG

Betain HCl je kysly vytazok z repy. Mnohe potraviny provokuju vylucovanie zaludocnych kyselin ale pri nedostatocnej cinnosti pankreasu(viralne a bakterialne poskodenie alebo pokles vekom)stimulacia velmi nepomaha, snad regenerativne doplnky po case mnohym pomozu ale medzitym si treba schodok kyselin aspon doplnit.

RNG

Majo, samotne B vitaminy nedrzim okrem B-3, B12 a B 15, ktore pracuju aj osobitne. Ostatne , pokial viam pracuju v synergii-tj spolupraci medzi sebou a s inymi.(pozri na zmes Stress-B plus C)
Az bude specificky potreba na B-6, mozem ho doviest ako izolat.
Mozno pozriem aj na Biotin(B-7)izolat, lebo hlavne pri "syndrome nepokokojnych noh" a periferalnej neuropatii sa zda, ze pomaha a starsich s cukrovkou typu 2 a z toho nasledovnou neuropatiou velmi pribuda.
Co sa tyka formu a davky B-6, formu su prakticky rovnocenne, davky do 100 mg , hlavne v spojeni s horcikom(magneziun) dobre pre telo, lebo B-6 sa podiela na vyrobe vyse 100 enzymov v tele(dolezite pre celiacov), ale nad 200 mg skodi hlavne nervovej sustave, hoci to nie je vazne, lebo je to vodorozpustny vitamin a telo sa prebytku pomerne ucinne vie zbavit.