Otázky na RNG

marhula

Prosim pan RNG,
potrebovala by som zohnat zo zahranicia idebenon. Vo Vasej predajni mi poradili nakontaktovat sa na Vas a opytat sa, ci by to bolo mozne, alebo nie. Dakujem za skoru odpoved.

959

RNG - teda keď mám malo enzýmov v tele, je dobré piť šťavu z mrky +cvikla? Ale si mi neodpovedal, že prečo si mi minule neodporučil grepovu. Vravel si, že blokuje na 24hod.enzým v pečeni a to má nejaké negat. ?Lebo ja pijem grep. štavu skoro každé rano.Alebo to má negat. vplyv na bratie tych draslíkových tabliet?

petra25

precitala som si v jednej teme ze si na problemy s krcnou chrbticou radil tai-cchi mozem vediet o tomviac ake je to cvicenie skusila som pilates ale asi sa to doma nema cvicit akosi mi to nepomohlo alebo som to zle cvicila kde by som zohnala dvd?

RNG

Bezne clovek dostane okolo 15 gramov vlaknin.Lekari dnes odporucuju 25 gramov a ludia v minulosti, ktori zili zberatelsko loveckym sposobom z jedenia hlavne mnozstva korienkov dostavali az 100 gramov denne. Neviem, kolko dobra narobia polgramove tabletky, ale su lepsie ako nic.
Tiez zalezi na druhu vlaknin, niektore su ucinnejsie, nez ine.
Najucinnejsie su mikrovlakniny, alebo takzvane vodorozpostne.Takych ma plno psylium,rozne pektiny, lanove semeno, jablka , nieco aj strukoviny a pod.

RNG

959, ja osobne nie som velmi priatel odstavovania, vlakniny treba pre spravnu funkciu a cistenie criev. Ale pre rychlu absorbciu su stavy vyborne.
Urcity cas som pil zmes cvikla,mrkva stonkovy celer(rovnake vahy), staci 2x pol deci az deci denne(2 krat do dyzdna som to robil a stavu drzal v ladnicke)
Extra chutne to nie je, cvikla ma zvlastnu zemitu prichut(preto ju ludia varia, cim sa enzymi znicia a chut napravi...), ale je to rozhodne lepsie, ako stava z kapusty alebo brokolice.

959

RNG, takže až som to spravne pochopila
stačí mi kupiť a užívať spolu s jedlom BETAIN-HCL a tým sa mi upraví aj spomalené trávenie?
A ešte mi prosím napíš, tvoj názor na pitie odšťavených čerstvých štiav. Minule si mi povedal, že nie je dobré piť denne grepovu, lebo utlmuje enzýmy v pečeni. A možem ju vobec piť? alebo aké štavy sú vhodné. A keď si dám mrkvovu s paštrnakom, či cviklov, tak v akom pomere?Lebo cvikla je veľmi silna.

RNG

neodpoverdal som presne na otazku.
Ked sa v zaludku jedlo lepsie natravi=rozlozi kyselinami a zoludocnymi enzymami,
v crevach sa skor absorbuju ziviny a spotrebuje menej enzymov na rozklad. Tym sa zvysi rychlost prechodu jedla cez telo.
Cize jedno z druhym uzko suvisi.

RNG

959, peristaltika urcuje pohyb v crevach, rychlost zavisi od roznych faktorov, ale hlavne od stimulacie pri dobrom traveni tj mnozstve vylucenych enzymov a
ucinnost posuvu zavisi od hmoty a konzistencie zbytkov.
Tam hra rolu prave vlaknina.
Vlaknina nie len cisti, ale aj masiruje steny a tym crevne svalstvo.
Kazdy vie, ze masaz svalstva pomaha regenerovat .
Nuz to iste plati na creva a vlakniny.
Ulepene steny criev spomaluju peristaltiku, cim sa bakterie mozu premnozit a telo je otravene z ich vyluckov(caste bolesti hlavy pri nepravidelnych stoliciach u zien, ktore maju niekolkodnovy traviaci cyklus).

Najčítanejšie články