Otázky na RNG

RNG

Ak ti gastroentolog nepredpise extra enzymy a kyseliny pri ich zjavnom nedostatku, najdi si druheho.
Alebo ziadneho a riad sa radami mojich lekarskych zdrojov, ktori presne toto radia na rovnake a podobne problemy.

RNG

959 ten gastogen neviem najst ani v google.sk ano na google.com, takze ti nemozem dat nan ziadny nazor.
Ked mas malo kyselin, travi ti pomaly a nedokonale. Treba ich dodat, a to s kazdym jedlom(Betain HCL alebo Pepsin HCl)
Ked to nepostaci, potrebujes s kazdym jedlom aj extra enzymi.
Predsa nebolo by logicke pouzivat desiatky doplnkov miesto toho, co ti organizmus moze prirodzene s pomocou dodania kyselin a enzymov vytazit z normalneho jedla.

959

Tak poraď mi, mam vobec isť na to vyšetrenie?nebude zbytočne? Zistí mi vovec tie enzymi v žaludku?Lebo ja nemám palenie záhy, pažeraka. Mňa trapi iba spomal. travenie, plný žal..A až som pochopila, tak ten Ganaten mi veľmi nepomože, kedže ja mam práve malo kyselín. Veď aj pred tým rokom som bola s týmto mojim problémom u nej a potom prečo mi dala tento liek.A ty vlastne ako vieš, že moj problém je v nedostatku enzymov?

RNG

Ganaton(itopride, vyrobok firmy Abbott)je povodne navrhnuty na GERD, ale pre viacero bocnych ucinkov nebol schvaleny v USA aj v niektorych inych krajinach.
Vobec, "lieky" na GERD su cele pomylene, kedze GERD nie je sposobeny prebytkom kyselin, ale NEDOSTATKOM.
Uzaver medzi pazerakom a zaludkom je pri dostatku kyselin pevne uzavrety, takze kyseliny sa do pazeraka nemozu dostat. Len pri malo kyselinach sa neuzavrie dost pevne a pri malo kyselinach su kvasne a ine bakterie v zaludku nepotlacene, takze sa tam vyvijaju plyny a peny, ktore tlakom preniknu do pazeraka a sposobuju palu, ked opakovane casto ajzapaly, poranenia, lezie, vredy(rozne fazy GERD)
Opakujem este raz, NEDOSTATOK kyselin je dovodom na kvasenie a prienik kvasnych pien do pazeraku(pala).
Zaludok samotny je chraneny proti kyselinam dostatocne, pokial nie je poskodeny Helikobakterom.

959

Ja sa pytam preto, lebo si mi vravel, že mojou príčinou pomalého trávenia a častej ťažoby na žaludku je malo kysel. a enzýmov v tele. Vravel si, že preto mi bol ťažký aj jačmeň a tiež sa mi v tele nerozloží tabletka na draslík, hoci ju užívam denne, vždy mám nízku hladinu draslíka.Dnes som volala na gastro a lekárka ma objednala na vyšetrenie, lebo som sa jej opytala, či mi vie zistiť, či mám naozaj tých enzýmov v tele malo. Povedala, že mi zoberie krv, stolicu, urobí sono pankreasu a možno aj pride na rad tá prekliata hadica. A vravela, že mne je asi potrebné brať ten GASTOGEN.Aj minulý rok mi robiula tieto vyšetrenia, hoci neboli zamerané na enzýmy, ale všetko bolo OK a dala mi tento liek.BETAIN-HCL nepozná.Prosím napíš.

RNG

Gastritida nie je sposobena kyselinami, ale nejakou inou infekciou alebo casto tak oznacuju nespravne GERD, cize poskodenie pazeraka z kvasnych pien zo zaludka, ktore sa natlacia vplyvom vyvijajucich sa plynov pri kvaseni v zaludku do pazeraka.
Vacsina lekarov a ludi si mysli, ze to je z prebytku kyselin, ale je to prave naopak.
Kvasenie v zaludku moze nastat len pri NEDOSTASTKU kyselin
Jediny dovod na neutralizaciu kyselin v zaludku , aj to len velmi kratko-(max mesiac) vidim pri hojeni vredov sposobenych helikobakterom pilori, tam sa udajne hojenie urychli ciastocne, ked sa znizi kyslost zaludka, aj to nie je celkom iste, lebo bez kyselin zaludok predstavuje otvorenu branu na vsetky bakterie rovno do krvneho obehu tela.
Ja som videl vyhojene vredy bez znizovania kyselin, len znicenim Helikobakteru.

beata

RNG,ďakujem za odpoveď a moja odpoveď na tvoju včerajšiu otázku: ja sama si nechcem umelo znižovať kyseliny v žalúdku, mne tie lieky predpísal gastroenterológ kvôli chronickej gastritíde.

RNG

Idebenon(velmi silny antioxidant, vyrabany hlavne v Cine) je na USA trhu len ako medicina na lekarsky predpis(ja nie som lekar, mne to nepredaju)vo forme 30 mg piluliek alebo v kreme(1%) Elizabeth Arden pod menom Prevage.
Zialbohu, tu neviem pomoct zatial.

Najčítanejšie články