Otázky na RNG

RNG

Jacmen je len koncentrovana potravina. Otazka je polozena asi tak-dokedy mozem jest chlieb alebo jablka...Preto som neodpovedal. Neuvedomil som si, ze nechapes ten zeleny jacmen ako druh koncentrovanej zeleniny.
S tym navykom tela na rozne doplnku je to problem. Nikto nevie, ako koho, telo na to bude dlhodobo reagovat, preto ja aj casto robim zamerne p[auzy v pouzivani cohokolvek, nech si telo prilis nenavyka a dostane zabrat. Ale zrejme ked mas nedostatok kyselin(poskodenie pankreasu obvykle virusami, ale mozne aj helikobakterom a inymi, a vekom)pokial si to nejak neregenerujes, musis si to aspon doplnit, inac si ochudobnujes telo.
Regeneracia pankreasu je u mna-cukrovkara prvorada zalezitost a pouzivam na to hlavne alfa lipoicku kyselinu, sylimarin, selen a ako na vsetky kolagenove struktury vitamin C a E

oli

RNG, užívam GSE, ale len krátko a teraz mi nasadili antibiotiká na streptokoka. Môžem ich užívať spolu s tým GSE alebo ho mám vysadiť a po antib. začať znova? Vďaka.

959

Ale inak keď tak uvažuje, tak to dopĺňanie enzýmov bude potrebné asi neustále, lebo ako píšeš, aj ty keď to nezoberieš, máš naf. brucho, zle ti trávi. Ten žaludok, črevá si na to zvyknu, že majú pravidelný prísun enzýmov z vonku a potom keď im to nedodáš, je problém. Nie?

959

RNG vďaka, ale za ten jačmeň si mi ešte neodpovedal, že ako dlho sa može brať, lebo aj tuto otázočku som ti položila.

RNG

Zaludok ti vylucuje kyselinu s kazdym jedlom . Ak jej nie je dost na to jedlo, musis si to doplnit, inac to jedlo poriadne nestravis a bude ti pridlho trcat v tele. To iste plati na crevne enzymi.
Ja beriem oboje s kazdym vacsim jedlom, tj najmenej 2xdenne. Ked ich nezoberiem, mam problemy(nafukovanie, zapcha alebo hnacka pri premnozeni niektorych bakterii, ked jedlo pridlho zostane v crevach)
Privela suroveho sa neodvazim jest, lebo mam obavy z bakterii. Jedine pravidelne jem cerstvy ananas alebo papaju, vtedy nemusim brat enzymi, ale Betain HCl pre istotu ano, hlavne ked zjem viac masa alebo syrov a samozrejme pri strukovinach.

959

Rng a stači brať jačmeň 1mesiac na take celkové prečistenie, alebo je to mal? Lebo niekde som sa dočítala, že by sa mal brať v kuse max. 3 mesiace.
A ešte raz za tie enzýmy. Ak budem brať s každým jedlom BETAIN HCL a nebude mi pomáhať, možem sučasne s ním užívať aj MULTIENZYME? Ak ano, tak ako ich mám brať ? oba naraz, alebo rano jeden, na obe druhy, či ako?
A nevadí ak to budem brať dlhšiu dobu? Trebars aj niekoľko rokov?

RNG

Ak ta drazdil, odporucam najprv nieco malo zjest najskor nez ho das do zaludka.
Ked sa ale najes naplno nebudes mat dost kyselin na ucinne stravenie, takze ho natolko nevstrebes.Takze neber ho po velkom jedle.

959

Rng, mam na teba ešte otázočku. Ten zelený jačmeň čo som začala brať v sobotu ráno za kavovu lyžičku na lačno a pisala som ti, že mi nesadol, bolo mi zle, tažoba na žaludku - povedal si že mám znížiť dávku, čo som aj urobila. Momentálne ho beriem 3-deň a už mi nie je tak zle. Možem ho brať na lačno, alebo radšej po jedle? A stačí jedna malá lyž. denne?

RNG

Midnight primrose sa casto nespravne preklada ako prvosienka. Jedna sa vsak ale o pupalku dvojrocnu, zdroj protizapaloveho GLA oleja. Podobne, dokonca 2x tolko ma olej z boraka
Kedze to pomaha pri roznych zapaloch a pri menstruacnych problemoch oboje mam v obchodoch aj ja. Inac je ich plno aj u inych...

Najčítanejšie články