Otázky na RNG

959

RNG, prosím Ťa o radu. Teraz beriem pravidelne po vačšom jedle 1-2tbl. Betainu Hcl. Chcem sa Ťa opytať, keď doužívam celý obsah , mám si kupiť opat Betain, alebo možem skusiť si kupiť pre zmenu Multienzym, keďže je silnejší.Lebo niekedy z toho Betainu potrebujem zobrať naraz aj 2 tablety.
Prosím poraď.Alebo brať spolu oboje? Či by to bolo naraz priveľa?

sarin

strieborna voda - citala som tu literaturu co ste v niektorom prispevku doporucili.. nasla som tam ucinnost na e.coli, enterococcus a kvasinky za menej ako hodinu. Spravne som to pochopila? (neviem dobre anglicky)

RNG

Probiotika treba brat hned po antibiotikach, niekolko dni po hnackach a inac,aspon raz do tyzdna pre udrzbu spravnej crevnej flory.
Pri problemoch s kvasnymi infekciami alebo plesnami kazdodenne az do vyriesenia problemu, potom staci len udrzobne, raz do tyzdna.

RNG

tinocka, pozrel som si definiciu slova leukocytoza, podla slovnika sa jedna o chorobne zvysenie poctu bielych krviniek, co by malo nasvecovat, ze sa telo brani voci nejakej nakaze,. ci uz bakterialnej, kvasnej, plesnovej alebo viralnej.
V prirode je vela sirokospektralnych antimikrobialnych latok, ktore adresuju vacsinu menovanych. Napr extrakt z olivovych listov, oreganovy olej, GSE, graviola, Vilcacora(uncaria tometosa) a Samento ,atd.
Ale na zaciatok by som zobral to co nam najviac chyba: selen, zinok a probiotika.
To potrebuje aj tak kazdy a mnohym to problemy vyriesi.
Ked nie, tak by som pridal niektore z menovanych.

tafko

Prosim Vas,mam problemi s ocami,totiz strasne mi slzia,ked som vonku a svieti slnko hned si musim nasadit slnecne okuliare,lebo bez nich by som bol strateny.Ked nesvieti slnko,tak moje oci su v pohode,ale ako nahla zasvieti strasne mi zacnu slzit,je to taky neprijemny pocit,nedokazem sa pozerat na nejaky predmet dlhsie ako sekundu,lebo ma zacnu stipat oci a strasne slzit,je to ozaj neprijemne.Verim,ze tento problem sa da odstranit,poradte mi,dakujem..

RNG

Tinocka, tie cisla mi nic nehovoria. . Ak mas nizko leukocity, daju sa zvysit branim betaglukanov. To zaroven podstatne zvysi imunitu.
Nizko trombocyty su casto od zleho travenia(vnutorna podvyziva, sprevadzana rychlym starnutim, stratou vysky, hormonalnymi problemami)
Hlavne u starsich nez 50 rokov je to viacmenej u vacsiny.
Enzymi a zaludocne traviace stavy sa daju lahko doplnit(Betain HCl, Multi Enzyme, Pankreatin,bromelain, papain...)

RNG

majo. celkove ten niacin je velmi drobna kapsula, a ked je na nej napisane, ze neobsahuje kvasnice, tak ich obsahovat nesmie.
Ale na tak malicko kvasnic by si ani nemal mat reakciu, viac mas v chlebe, syre, jogurte, pive, vine.....
Pri alergiach ale nepomoze nic ine, nez veci skusit, nikto nemoze veci dopredu predpovedat.
Dokonca jedna metoda na zbavenie sa niektorych alergii pouziva alergeny na desenzitizaciu(tj dostavas male davky alergenov a telo si na to privykne). Nie vzdy, ale dost casto to pracuje.