Otázky na RNG

RNG

Betain nie je enzym
Enzymi na travenie niektorych cukrov a celuloz su rozne celulazy.
Tu v USA maju na trhu popularny produkt Beano, specificky na zeleniny a fazulu.
Niektore cukry a nestravitelne sacharidy su schopne skvasit nase bakterie v crevach, cim sa vytvaraju v crevach plyny.

959

RNG, chcem sa Ťa opytať, či mam brať Betain aj po zeleninovom šalate. Vačšinou si ho robím na večeru a mavam po nom nafuknuté brucho a je mi niekedy ťažšie. Ale neviem teda, či nahodou zelenina tiež neobsahuje enzymy, tak aby som zase zbytočne nebrala aj Betain. Lebo na ovocie a šťavy si pisal, že sa nemá brať. Prosím odpíš. Ďakujem Ti za odpoveď.

RNG

Majo, vyluc mrkvu a pasternak, tie su jedine s trochou cukru, ale aj to je pochybne.Lepsie-obmedz, nie vyluc.
Rhodiola rosea aj enterococcus senticoccus su dobre adaptogeny, ale ucinne davky su dost velke, niekolko gramov, takze pochybujem, ze tinktura ktora ma obsah 20% byliny(luhovanie je typicky 1:4)je dobry zdroj.To by si ju musel brat na lyzice(1 lyzica je 15 gramov, pri 20% obsahu je to vyluh z 3 gramov byliny)A to ide do penazi....

majo2906

Môže byť dobrým adaptogénom aj rhodiola rosea alebo všehojovec štetinatý(Eleuteroccocus senticosus)keby som ich úžival ako tinktúry?

Ešte jedna vec by ma zaujímala...teraz držím protiplesňovu dietu, úžívam kokosový olej, GSE aj oreganovy olej a čo sa týka potravín tak v niektorých zoznamoch na diétu je písané o koreňovej zelenine, že je nevhodná kvôli obsahu sacharózy.Čo je na tom pravda?

RNG

jaja, hocikto napise hocico. Potravinove doplnky nemaju ziadne skodlive ucinky, inac by neboli v USA pripustene na trh.Moja zena berie lubovnik dost casto a pritom je plno cokolady a roznych orieskov a mandli.
Zda sa mi, ze sa pise privela proti potravinovym doplnkom, aby ich ociernili, lebo predstavuju vaznu konkurenciu liekom.

RNG

vilo, co nas to tvoj zaludok, to ti neviem zodpovedat. Ale zlc je velmi horka a casto sa dostane do zaludka...Zatial take kapsule GSE, ktore by sa rozpustali az v crevach na trhu nie su. Keby to bol u mnohych problem, asi by uz na trhu boli od roku 1982, kedy zacali predavatcitricidal/GSE
Inac 30 kvapiek do pol litra vody sice chuti nahorkasto, ale da sa pit. A to je koncentracia 1200 ppm a na streptokoky podla tabuliek staci 20 az 60 ppm

jaja

a taktiež že vitamín b a lubovník len s odstupom 3 hodiny... zaujímal by ma váš názor, veľa vecí by som sa musela vzdať, kt. mám rada:-(