Otázky na RNG

RNG

majo, na vzdusne alergie musis kombinovat quercitin, bromelain a vitamin C, pripadne aj dumbier pre istotu.
Tekute zeolity(v humickej kyseline) maju intenzivne davkovanie 2x20 kvapiek, takze 30 ml flasticka vydrzi len 15 dni.

RNG

juri, na ionositol nie je odporucena denna davka. davkovanie sa pohybuje od 10 mg do 500 mg, ba su zmesi specificky na imunitu, kde je az 800 mg hexafosfatu.Alke ucinnejsie zlozky v nich su betaglukany, napr
Inac normalne strava ti da az 1000 mg denne a pokusy boli robene a prve znamky predavkovania boli udajne pri 50 gramoch!

majo2906

Dobrý deň Rng...mohol by som na alergie kombinovať bromelain a quercetin?
Ešte jednu otázku by som mal na teba ohľadom užívania zeolitou...kedy a ako ich užívať?

RNG

sara 13, koncentrovane znamena v malom mnozste vela uzitivnych latok....
Juri, na ionositol je tisice studii, tak ako na rozne vitaminy.
Nachadza sa v roznych vitaminovych zmesiach(nie patentovany ale ako volny potravinovy doplnok), napr zmes Mega Vitamins for Hair ma v jednej davke 500 mg, aj Stress B plus C,ho ma trochu(50 mg), dokonca aj zmes Hair, skin nails ho ma daco medzi mnozstvom inych uzitocnych zloziek.

RNG

silvia, technicky mas pravdu, inositol, niekedy vitamin B8 dnes nie je povazovany za vitamin, lebo si ho telo vie vyrobit.
IP6 je len lepsie absorbovatelna forma inositolu(lepsie vodorozpustna, tzv esterizacia kyselinou fosforecnou)
A to je cely obsah inocelu ,plus vapnik a horcik.
Je to patentovane tj poriadne drahe(patent vylucuje konkurenciu, iba jeden to moze vyrabat po dobu 16 rokov alebo predat licenciu inemu)

RNG

Sara 13, na flaskach su rady od vyrobcov snaziacich sa predat co najviac.
Ja sa snazim poradit minimum ucinnej davky, lebo nie som extra priatel piluliek.
MIneraly so spirulinou sa dobre absorbuju. Ked ich zoberies s jedlom, tiez sa dobre absorbuju, ale predlzia traviaci cyklus(neutralizuju zaludocne kyseliny ciastocne) takze mnohi maju z nich "tazky zaludok"
Preto radsej menej a na pomerne prazdny zaludok, si spirulinou, ktora obsahuje vsetko potrebne na absorbciu, co v mineralovom doplnku nie je.
Aj spirulina sa stravi najlepsie, ked je zaludok pomerne prazdny a kyseliny nie su prilis rozriedene jedlami a napojami. Preto ju odporucaju pred jedlom, ja radsej miesto jedla tesne pred spankom.
Clovek aj tak nema ist spat s plnym zaludkom. Ja si casto davam kombinaciu jablko, spirulina, probiotika a 2 mineraly na noc..
Ja beriem spiruliny viac, nez odporuca vyrobca, lebo je to plnohodnotve velmi koncentrovane jedlo. Casto zoberiem aj 5 gramov.Ide to do penazi, ale dakedy je to hodne, hlavne pri oslabeni.
Vobec zelene zmesy je novy trend na znacne obohatenie stravy z nezvyklych zdrojov. Casom dufam aj ceny pojdu dole.