Otázky na RNG

RNG

majo, zatial sa mi nemina dost ani quercitinu, C-ecka a bromelainu, takze dalsie protizapalove som nedoviezol.Quercitin je aj tak najsilnejsi, aspon podla literatury a osobnych skusenosti na roznych alergikoch(vzdusne alergie, nie potravinove)

959

RNG a ešte niečo, ten moj syn / 16rokov/ma kedy brať ten zinok na acne? Rano, alebo večer, alebo kedy je najvhodnejšie?

959

RNG, veľmi pekne Ťa prosím o bližšie vysvetlenie, to znamená, že mi napíš presne nazov tých doplnkov, v ktorých sa tie latky čo mi odporučaš brať nachádzaju, lebo nerozumiem z toho nič. Jedine iba ten vitamín E mi je jasný, ale aj to 1200IUneviem čo znamená aj v čom je ta lipoicka kyselina a tiež hroznové jad. Prosím Ťa, až to maš v obchode, napíš mi na moj email presný nazov tých doplnkov a ako a koľko z nich brať denne.
Ďakujem a moj email: baja@rsnet.sk

jaja

prosím skočíte na tému depresia- točí sa tam o ľubovníku+potraviny, len aby to aj oni vedeli, ja to tak pekne nenapíšem:-)

RNG

959, privela slnka skodi. Tie vyrazticky to je otrava zo slnecneho ziarenia.
Nechcem byt alarmista, ale ked si nedas pozor, raz to oplaces. Ja som z tej generacie, co sa vypekala na slnku s lekarskou radou, ako je to velmi zdrave a teraz trpime na squamozne bunky a bazalne karcinomy. Poskodenia sa pekne zbieraju a ukladaju....
Antioxidanty pomahaju proti ucinkom slnecneho ziarenie, najlepsie su vitamin E(narazove aj 1200 IU niekolko dni), alfa lipoicka kyselina(200-400 mg denne), extrakt z hroznovych semien(100 mg, 95%PAC).
Ja dnes nosim na sebe kosele s dlhymi rukavmi, (specialnu ,volnu tropicku zo surovej bavlny,Index cca 15) , tropicke klobuky alebo sombrera a casto aj volne pareo alebo sarong.
Samozrejme sa natieram kokosovym olejom(index 4 az 8 a hojive na kozu)
a veru na poludnie sedim pod palmami

majo2906

Na dumbier nemám reakciu, každý deň ho jedávam čerstvý a je naozaj veľmi silný proti zápalom a uvoľňuje zapchatý nos, takže je tiež dobrý aj na alergie.
Kurkumu som skúšal ako korenie a v pohode, máte curcumin a boswelicku kys. v obchodoch?
O quercetine a bromelaine viem, že máte, určite si zakúpim.
Ešte ma napadla vec, či by sa dal zohnať ako doplnok žihľavový extract...najlepšie z listu alebo koreňa, z vňate nie.

959

RNG, mam ešte jeden problém a neviem, či mi naň niečo budeš vedieť poradiť.
Pravidelne už x-rokov chodíme na dovolenku do Egypta.Niekedy aj viackrat do roka.A vždy sa vyhadžem od slnka na určitých častiach tela. Je to ako žihľavka, červené mapy po tele a veľmi svrbia. Posledné roky si davam od lekarky pred cestou predpísať antihistaminikum-ZODAK, LORANOL a beriem to už par dni pred odchodom na dovol. aj počas pobytu pri mori.Tými tabletami sa mi to kus menej povyhadzuje, ale aj tak to mam na tele takých 5-6dní a potom mi to zmizne a v do konca sezony mam od toho svatý pokoj, aj keby som bola na slnku od rana do večera .Inak doma na Slovensku sa mi to v živote nikdy neurobilo, aj keď som sa slnila neviem ako dlho.Aj v Egypte keď ideme už niekedy na jeseň-teda druhy krat v danom roku, tak sa mi to neurobí. Jedine iba na začiatku,keď tam ideme v danom roku 1-krát-maj,jun- keď som ešte nie celkom opalená.Ináč moj problém je aj v tom, že milujem slnko a v kuse som na ňom vycapená. Aj v Egypte, hoci je teplota vzduchu 45 stupňov.
Až mi vieš niečo na to poradiť, tak mi prosím napíš. Ale nie to, že mám byť pod slnečníkom a budem bez problému/hoci viem, že to je najmudrejšie riešenie, slnko predsa vo veľkej miere škodí/.

RNG

Drevenne uhlie absorbuje prakticky len v traviacom trakte.Lacne a vyborne.
.......
Chelacia cisti len kovy, ale vsade v tele. Vychadzaju mocom
........
Tekute zeolity absorbuju nielen kovy, ale aj rozne ine male molekuly, hlavne reaktivne(skodlive volne radikaly)vsade, v celom tele.Vychadzaju mocom.

RNG

Silvia, to je len vec komunikacie. Ked si v obchodoch dopredu vyrataju, kedy asi vybehnu z niektoreho tovaru a vcas mi to oznamia, mozem im poslat dopredu.Zialbohu od casu ked mi to oznamia a kym dostanu tovar do obchodu moze prejst 3-4 tyzdne.Niekedy aj viac, ked mi moj dodavatel nedoda na cas.