Otázky na RNG

959

Ďakujem za odpoveď. A ešte niečo, neviem, či si ešte pamataš, ale pytala som sa Ťa aj za moju mamkuz-má reumatizmus a napisal si mi niekoľko doplnkov, čo by jej pomohli. Prosím Ťa, možeš mi napisať konkretne ktorý si má kupiť v tvojej predajni?Lebo bolo ich tam niekoľko a to asi nie všetky su jej potrebné. Má 58rokov a chodí často do Lučenca ku nam na navštevu, tak by si zbehla kupiť. Ak nemožeš na tuto stranku, prosím napiš tie konkretne doplnky na moj email:
baja@rsnet.sk
Ďakujem.

RNG

959, potravinove doplnky pouzivas vzdy podla potreby. Ked mas napr slnka, cim viac pouzijes(v ramci odporucenia) tym lepsie.
Su ludia, ktori pouzivaju vitamin E(cca400IU), alfa lipoicku kyselinu(300 mg) a vytazok z hroznovych jedierok(100 mc) plus vitamin C (3-4 gramy denne) dlhe roky na regeneraciu a proti ucinkom starnutia. Ja som jeden z nich, ale su ich tu dnes miliony.
Ano, ide to do penazi a preto lacne a kvalitne zdroje doplnkov su dolezite.
Co sa tyka beta karotenu, ked zjes do tyzdna niekolko mrkviciek(ja mam pravidelne zeleninove polievky) dostanes beta karotenu dost.
Ine karotenoidy, ako lykopen, dostanes z rajcin a roznych farebnych zelenin a ovoci.
Vacsina karotenoidov znesie kratky var .
Riasy su mimoriadne bohate na karotenoidy, hlavne tie vzacnejsie, ktore maju vplyv na pruznost kapilar a oci.

959

A ešte sa Ťa chcem opýtať, aky maš nazor na uživanie BETAKAROTENU, či je potrebné ho uživať počas leta, lebo ten bežne pred dovolenkou aj počas nej tiež uživam, ale su naň aj negat. reakcie, ževraj sposobuje po rokoch rakovinu. Tak čo na to povieš? Mam ho v lete brať?
Ďakujem

959

RNG, ďakujem za meil. Ale ešte mi napíš, či rtie tri veci/vit.E, alfa lik.kys. a extr. z hroz. semienok / to si mam kupiť a uiživať všetky, alebo stačí iba jeden z nich. A asi koľko dni pred dovol. to treba začať braŤ?

majo2906

čo sa týka C vitamínu...mysleli ste ester c?
V ba som sa naň pýtal a predavačka mi povedala, že ho už dávno nemali...?

RNG

959, to je jedno. Jedine, co si musi davat pozor, aby to nebral s jedlami obsahujucimi zelezo(maso, brokolica, pecienka, spenat)lebo zelezo potlaca absorbciu zinku.

RNG

IU = international units=jednotky vitaminu E.
....
Alfa lipoicka kyselina, ktoru si telo samo vyraba, ale v mensich mnozstvach sa pouziva ako univerzalny regenerujuci antioxidant, predava sa cista v 100 200 300 a 600 mg kapsuliach.
....
Vytazok z hroznovych semien(grape ssed extract) sa predava podla obsahu proantokyanidov(PAC), ja odporucam koncentraciu 95%, davku 100 mg.
Tam je obsah antioxidantov (PAC) ekvivalent vypitia niekolkych litrov cerveneho vina.