Otázky na RNG

uf jaj x(

ahoj rng, mam 18 rokov a problemi s pletou ako akne. uzivam zineryt a daku vodicku entisol sol alebo taq... ked konecne zacalo akne ustupovat ... zacala sa mi ako keby vysusovat plet a hrozne svrbiet... obcas som si to v noci skrabal a taq... uf ani spawat som nemohol taq ma to swrbelo... doktorka mi dala masticku fucicort a daku vodicku... pomohlo no prestal som brat a zase zacala cervenat plet, svrbiet, vyrazky... stale musim pouzivat ten fucicort aj ked by sa nemal ...dlhodobo... newes mi daco poradit...? DAQUJEM

RNG

Najcennejsia cast noni su enzymi, potom fytonutrienty a antioxidanty. Enzymi sa ale znicia pasterizaciou, preto predavane tekute noni uZ nema enzymaticku ucinnost.To iste plati ciastocne aj na fytonutrienty.
Jedine, ako sa to da zachovat je v za mrazu susenom koncentrate. Pilulky "freeze dried" noni by som mohol doviezt.ked bude o ne zaujem.
O stavu a drinky z noni nemam prilis zaujem, to je viac reklamy nez ucinnosti....
Co sa tyka antioxidantov, to je tak isto v cucoriedkach a hlavne ciernych ribizliach. Netreba draha exotika.

RNG

Fiona, planujem mat aj tekuty oreganovy olej, pre rozptylenie vo vode je najlepsie urobut 5-10 % alkoholicky roztok(alebo glycerinovy) ktory sa vyborne emulzifikuje vo vode(mliecny vzhlad)
Na hrdlo staci 2-3 kvapky oreganoveho oleja do lyzicky napr vodky, ked si to chces po domacky spravit. Zelatinova tobolka obsahuje 3 kvapky ale vytlacit sa z nej daju len asi 2.
Ked to priamo nakvapkas do vody ostane to plavat na vrchu alebo sa prilepi na stenu pohara.
Takze najlepsie lyzicka vodky, do nej par kvapiek oreganoveho oleja dobre premiesat a naliat na to vodu a zamiesat.

RNG

Gingko biloba je silny antioxidant, aj nootropics. Tj zlepsuje cirkulaciu, aj v mozgu, spruznuje cievy a tym zlepsuje aj cinnost mozgu.

RNG

Navi, obsah galaktozy v aloe ma rozne dobre ucinky na telo. Gaktoza je este slabo preskumana ake vseliake roly ma v tele. V bunkovych stenach sposobuje rezistenciu voci bakterialnym utokom,zlepsenu latkovu vymenu atd. naopak v bakteriach sposobuje znizenie ich rozmnozovania, tak isto pri virusoch. To vsetko ma dalekosiahle nasledky na procesy v tele.
Raz som tu uviedol na fore clanok okolo roznych vzacnych cukroch a ich roli, ako sa to postupne objavuje v badani. Dosial boli cukry dost zanedbane a vewnoval sa cas len glukoze, fruktoze sacharoze a maltoze, ktorych mame v nasej potrave aj tak privela a povazovane su za skor skodlive.
Cukrov je velmi vela a niektore z nich sa velmi rychlo znicia a zmenia na jednoduche. V ich komplexnej forme ale hraju rozne roly v tele, ktore su pozitivne a potrebne.Kedze ich zluceniny su velmi nestale, omylom sa im nedavala dostatocna pozornost.
Tu je dalsie plus pre surovu potravu

RNG

silvia, zavaranim sa strati vselico, ale antokyanidy z cucoriedok len ciastocne a karotenoidy prakticky cele zostanu zachovane.

fiona

RNG, chcela by som sa poradiť, už vyše týzdna pijem a kloktam GSE, lebo mam zapalene hrdlo - mandle a nechce to prejsť. Spominal si tu, ze je dobre si nechať vyštípať hrdlo oreganovym olejom. Môžem vytlačiť tobolku a zriediť nejakým olejom, ale v akom pomere? Dá sa u teba kupiť aj tekutý olej? vdaka za odpoved.

Najčítanejšie články