Otázky na RNG

RNG

azatooth, zavolaj do predajne v pracovnych hodinach. Ak si chces usetrit nohy, z Lucenca posielaju na postovu dobierku.

bezalka

RNG chcem sa vas opýtať ake prípravky mám užívať na bolesti v ramenách ked ani po užívaní tabletiek bolesti neustúpili a napr.spať na boku vôbec nemôžem dakujem

azathoth

RNG, odpísal som na váš email, ale mi prišlo, že správa bude doručená neskôr, tak to napíšem aj sem, keby náhodou nedorazila vôbec. Vy ste spomínal, že niektoré z tých liekov, čo ste mi doporučil, si treba špeciálne vypýtať od predavčky z vášh obchodou, tak sa chcem spýtať, ktoré z nich to sú, lebo mám záujem o všetky, tak chcem vedieť, ktoré z nich nenájdem v tom zozname na doplnky.com, ďakujem

ivuus

ahojte..ja by som len chcela vediet..kde by som si mohla tieto pripravky zakupit..lebo uz teraz po precitani..viem aspon o 5 druhoch co by som potrebovala..tak mi prosim napiste..dik

RNG

aj male deti maju serotonin v mozgu a mozu ho mat nedostatok. Skus st johns Wort alebo /a 5-HTP.Samozrejme menej, nez pre dospelych, zhruba polovicu.

RNG

elesar, vlakniny vzdy vynesu cast zivin von, ale aj hodne splodin. Proste to, co sa do nich nasiakne.
Niekedy ludia jedli hodne korienkov a ich prijem vlaknin odhaduju na 50 dokonca az 100 gramov, dnes lekari odporucaju 25 az tridsat gramov, a prakticky nikto tolko nedosiahne, mozes si to spocitat.

adhd

dobry den,
chcela by som sa spytat, ci mozem davat st. john's wort 11r synovi, je hyperaktivny s prehodenym rezimom den-noc, vecer tazko zaspava a samozrejme rano nie je schopny vstavat bez mrzutosti.. inak ma dost depresivne
nalady.. nejaku chemiu odporucanu lekarmi mu nemienim davat, snazim sa riesit rozhovormi, ale podlieha aj afektom.
ak nemoze lubovnik, je nieco vo vasich produktoch vhodne aj pre neho?

Ivka 1

Na vysoký tak je veľmi dobrý Garlic -Thyme. Samozrejme je potrebné prečistiť žily,lebo vysoký tlak spôsobuje aj ich zlá priechodnosť.Tam sa nám veľmi osvedčili Arctic Sea.
Obsahuje koncentrovaný olej studenovodných rýb s vysokým obsahom nenasýtených mastných kyselín OMEGA 3 a OMEGA 9 ( v pomere 3:1, 750 mg rybieho tuku a 250 mg olivového oleja), vitamín E ako antioxidant.
Omega 3, 9 - patria do skupiny esenciálnych látok, ktoré si organizmus nedokáže vyrobiť.
- vytvárajú hlavný ochranný obal každej bunky
- sú to hlavné stavebné prvky telesného tuku na obalenie a ochranu vnútorných orgánov a na udržanie tepla nášho tela.
- Sú dôležité pre vitamíny, ktoré sú rozpustné v tukoch
- Dôležité aj pre nervovú sústavu.
V našom jedálničku je veľa omega 6 mastných kyselín (mäso, slnečnicový, sezamový, kukuričný olej, arašídy, keksy...) a málo omega 3. Pomer by mal byť v najhoršom prípade omega 6 ku omega 3 –- 3:1–- Ale skutočnosť je 10:1 a aj viac !!! Toto spôsobuje krehké steny buniek, krehké cievy, infarkty, mozgové porážky ...
Účinok – na srdcovo-cievny systém: ide o vazodilatačnú látku, tzn. že rozširuje cievy, tým reguluje krvný tlak, antiagregačná látka krvných dostičiek, tzn. protizoskupuvanie, tým znižuje zrážanie krvi; znižuje tuky v krvi; znižuje LDL a zvyšuje HDL cholesterol, brzdí rozvoj srdcovo-cievnych a nádorových ochorení. . Zabraňuje tvorbe krvných zrazenín (bez vedľajších účinkov), prirodzene znižuje hustotu krvi, pozitívny účinok pri lepšom zásobovaní aj v jemných a zúžených cievach (ruky, prsty, oči, uši...). Uľahčuje prácu srdca, pomáha upravovať prácu srdca (arytmiu), pomáha pri kôrnatení ciev, angíne pectoris. Užívaním môžeme znížiť riziko infarktu a mozgovej príhody o 50 – 70 %!
nádorové ochorenia - zabraňuje rozširovaniu ( deleniu) nádorových buniek, znižuje riziko vzniku a šírenia metastáz (hl. pri rakovine prsníka, hrubého čreva, prostaty), zabraňuje vzniku zápalových procesov v org. v dôsledku stresu. Japonskí vedci dosiahli pozoruhodné výsledky aj pri rakovine pečene, podžalúdkovej žľazy, leukémii.
- Nervové a psychické ochorenia - omega-3 potrebuje plod v tele matky, hlavne jeho vyvíjajúci sa mozog. Pozitívny vplyv na obehový systém a oblasť mozgu. Pomáha pri depresívnych stavoch, nedostatku pozornosti, hyperaktivite, dyslexii, schizofrénii, bolestiach hlavy, stupňujúcej sa agresivite (príčinou môže byť zvýšený príjem Omega-6)
Môžu pomôcť pri prevencii Alzheimerovej choroby
Účinné pri tinnituse – hučanie a pískanie v ušiach.

- Kožné ochorenia – pomáha pri ekzémoch, suchej koži, psoriáze, zápaloch kože, husej koži. Tiež môže pomôcť proti lámaniu vlasov, vypadávaniu vlasov.
- Ženské problémy – pomáha proti kŕčovitým bolestiam pri menštruácii, pri menopauze, dôležité pri novotvorbe kostnej hmoty.
- Ochorenia imunitného systému – (pri astme je dôležité znížiť príjem Omega-6!), pomáha pri zápalovom ochorení čriev, ľadvín z autoimunitnej príčiny.
- Reumatické ochorenia – pomáha pri artritíde, dne ...
- Dôležitý pri cukrovke, pre zrakovú ostrosť, pri Crohnovej chorobe, zelenom zákale (vysoký očný tlak)

jaja

chcela by som sa spýtať, čo mohlo u mna vyvolať búšenie srdca? káva, zelený čaj, vitamín b, a až ľubovník ma ukludnil+cvičenie na ukludnenie...