Otázky na RNG

clup

Dobry den! RNG, prosim o pomoc, ci radu. Mam 15-rocneho syna, aktivneho sportovca. Na jesen 2007 bol v priebehu 2,5 mesiaca 3x chory-zapal dutin, angina, potom len vysoke horucky. Vsetko bolo preliecene antibiotikami, lekarka mu urobila odbery: ASLO 1010, pecenove testy 0,79, DNaza negat, IgG(A) 140, IgM(A) negat, EBNA 174 - záver: pravdepodobne prekonana EBV infekcia. Od 14. 12. 2007 do 17. 3. 2008 bol na penclene, bez sportu a akejkolvek telesnej namahy, ci aktivity. 7. 4. 2008 mu lekarka urobila kontrolne odbery-ASLO 697, hodnoty EBV sa ani nepohli. Teraz je bez antibiotik, avsak, vzhladom na terajsie vysledky, mu lekarka nedoporucuje trenovat. Je to lekarka ORL. Nazor sportovej lekarky je, ze ASLO moze mat zvysene chronicky aj niekolko rokov. Vzala mu krv na DNazu (este nemame vysledok), vraj,ked bude ok, do zataze ho pusti.
Syn sa subjektivne citi dobre, netrpi zvysenou unavou, ci bolestami. Stale je na dietnom jedle. Je hyperaktivny a sport mu velmi chyba.
Mam nazory dvoch lekarok, ktore sa odlisuju. Neviem urobit rozhodnutie. Ci synovi nedovolit trenovat, az pokial budu dobre vysledky, co moze byt aj rok, alebo "riskovat" a sportovat.
Dakujeeem!

clup

Dobry den! RNG, prosim o pomoc, ci radu. Mam 15-rocneho syna, aktivneho sportovca. Na jesen 2007 bol v priebehu 2,5 mesiaca 3x chory-zapal dutin, angina, potom len vysoke horucky. Vsetko bolo preliecene antibiotikami, lekarka mu urobila odbery: ASLO 1010, pecenove testy 0,79, DNaza negat, IgG(A) 140, IgM(A) negat, EBNA 174 - záver: pravdepodobne prekonana EBV infekcia. Od 14. 12. 2007 do 17. 3. 2008 bol na penclene, bez sportu a akejkolvek telesnej namahy, ci aktivity. 7. 4. 2008 mu lekarka urobila kontrolne odbery-ASLO 697, hodnoty EBV sa ani nepohli. Teraz je bez antibiotik, avsak, vzhladom na terajsie vysledky, mu lekarka nedoporucuje trenovat. Je to lekarka ORL. Nazor sportovej lekarky je, ze ASLO moze mat zvysene chronicky aj niekolko rokov. Vzala mu krv na DNazu (este nemame vysledok), vraj,ked bude ok, do zataze ho pusti.
Syn sa subjektivne citi dobre, netrpi zvysenou unavou, ci bolestami. Stale je na dietnom jedle. Je hyperaktivny a sport mu velmi chyba.
Mam nazory dvoch lekarok, ktore sa odlisuju. Neviem urobit rozhodnutie. Ci synovi nedovolit trenovat, az pokial budu dobre vysledky, co moze byt aj rok, alebo "riskovat" a sportovat.
Dakujeeem!

tereziam.22

Dobrý deň. RNG mám na teba veľkú prosbu. Dr mi predpísala antikoncepciu Chloe a objavuje sa mi ochlpenia na tváry .. Preboha, to môže byť z toho?? A stráášne mi chutí jesť .. to tiež?? Mám ju vysadiť? Vieš, cjloe mám aj kôli tomu, aby mi pomohla zbaviť sa kožných problémov ktoré mám .. ĎAKUJEM TI za radu a pomoc !!!!

miana

Dobry deň chcem sa spýtať,kde by som mohla zakúpiť to čo odporúčate,v lekárni to nemaju -aspoň u nás v Trnave to nedostať.

RNG

bel, na odstranenie splodin v tele su enzymi a voda.
Enzymi brane na prazdny zaludok hodinu pred jedlom(multi enzyme, pancreatine, bromelaine).
Protizapalove su quercitin, bromelain, GLA(pupalkovy ci borakovy olej, vitamin C a E, dumbier, boswelicka kyselina a ine.
Zapaly su niekedy z klbovych zdrojov, vtedy by som pridal materialy na klby, nielen cistenie odpadu a protizapalove, ale aj polotovary na regeneraciu klbov a sliach(glucosamin, MSM, hyaluronicka kyselina...)
Kazdemu odporucam pravidelne brat raz tyzdenne lyzicu cisteho sucheho granulatu lecitinu. Ten cisti cievy od usadenin(tuky a tukovobielkovinne latky) a tym zlepsuje cirkulaciu.
Da sa dat do polievok, omaciek atd, po 15-20 minutach sa kompletne rozvati a nemeni chut ani strukturu jedla. Naviac je to "potrava pre mozog", zlepsuje cinnost a regenerovanie mozgu.

RNG

vinea, rozne enzymi riedia krv a niektore su schopne rozbijat aj krvne zrazeniny(tromboidy)
Bromelain na to pomaha(2x600 GDU), ale ked je tromboidov privela, je dobre mat po ruke aj silnejsi enzym rozpustajuci tromboidy, ako nattokinazu alebo serrapeptazu, pre istotu
Davkovanie nattokinazy je podla potreby je 1 az 3 x denne 1000 FIP(fibrioticke jednotky). Ucinok je po cca 1 hodine po pouziti a trva 6 az 8 hodin.
.....
Inac na riedenie krvi su dobre omega 3 oleje, napr 3x3 gramy denne lososoveho alebo MAX EPA oleja, alebo kombinacie rybaci, lanovy a borakovy(protizapalovy)

RNG

Fidorka, pozrem sa, ci mam ten letak niekde odlozeny, naspamat si to neviem.
Nemas nahodou nejaku macku, psa alebo vtacikov?
Ti su prenasaci giardie a od nich sa mozes znovu nakazit.Alebo od nakazenej vody, ktora je zamorena fekalnymi materialmi(prenasaci su hovadzi dobytok, ovce aj prasata.)
Obrana je hygiena a prevaranie vody

bel

ešte raz sa idem pýtať, už som si zistila, kde je predajňa, mám to blízko pracoviska v centre obchodného domu "Slimák", dnes tam zajdem, ale chcem sa opýtať z čoho je ten proces, čo uvádzaš, že mi spôsobuje bolesti nôh-stehná/ako keby som mala svalovicu/uvádzaš, že ide o bolesti zo zapalov.
Zapaly su z alebo nahromadenych draždiacich odpadovych latok
alebo z nejakej mikrobialnej činnosti. Z čoho je to, je to preto, že trpím na kŕčové žily, alebo vekom /54/, alebo...neviem. Stále som mala dojem, že sa správne stravujem, dodržiavam všetky zásady správnej výživy a doteraz, kým som sa nezohýbala do drepu som to nepociťovala. Síce nohy ma bolievali, ale stále som to pripisovala kŕčovým žilám. Lekár mi povedal, že tie nohy sú síce na bolesť, ale nie len zo žíl. Vlastne preto ma poslal na vyšetrenie. Akurát mám pocit, že chodím na malú potrebu častejšie, keď to porovnám s množstvom pitného režimu. Nie som ani ťažká, mám 163cm/49-50kg. Jedávam často v malých dávkach do 17,00 a potom len ovocie. Jem pomerne dosť zeleniny na obed a 2-3x denne 2 PL do 2dcl vody jablčného octu. Nepijem absolutne žiaden alkohol a vyfajčím 3 cigary denne. Spím tiež dosť na svoj vek /7hod./ a niekedy aj 1 hod.poobede, keď nie som v práci. Necvičím teraz, lebo lekár mi povedal, že až keď ukončím ozonoterapiu. Poraď, čo by som mala zmeniť, alebo čo robím zle. dik