Otázky na RNG

RNG

wgrm, jablka su nesladke ovocie(pomerne)
Mozes jest kvanta zeleniny, mierne s mrkvou, maso, ryby, syry, strukoviny, orechy a neskrobove semena, nesladke ovocia.
Nizkosacharidova neznamena bezsacharidova

wgrm

nizkosacharidova dieta? ked nemôžem chlieb, mrkvu, jablka, zemiaky.... tak čo môžem jesť ked chcem mať tuto dietu?

RNG

ten papajovy enzym je slabucky, tak dobry po jedle na trosticku zlepsenie travenia.
Tak, ako si niektori hrknu "tekutu medicinu" aby im "nezasadlo v zaludku". No mozno som trochu prilis kriticky, viaceri hovoria, ze im to pomaha travit.Okrem toho "cukricky" maju prijemnu chut .
Ale seriozne enzymaticke zmesy ako Pankreatin a Multi Enzyme alebo bromelain maju naznacenu enzymaticku ucinnost v presnych jednotkach.
A klinicky ucinnych davkach.

959

RNG a stači si mi kupuť aj papajový enzým /maš ho v obchode/ na to čistenie? Že by som si davala rano nalačno? Alebo je to slabé a lepši je Multienzym?

RNG

Majo, na alergie a zapaly su enzymi, papain, bromelain, pankreatin a zmesy ako Multienzyme.
Prinajhorsom si vytlacaj stavu zo surovej cvikle, stonkoveho celeru a mrkvi, hlavne cvikla obsahuje silne enzymi.

RNG

959, precistenie tela obcas enzymami je dobre pre kazdeho. Specialne pre takych, co mali horsie travenie.
Taka tyzdenna kura ti urobi 1 az 2 krat do roka dobre.
Ja si cistim vsetky vnutorne ustroje pravidelne.
Cievy lecitinom,
pecen si cistim 1/2 davkou Berksonovho protokolu velmi casto, lebo som cukrovkar a potrebujem regeneraciu pecene a pankreasu stale, obcas si precistim
traviaci trakt psyliom, obcas pouzivam probiotika
Obcas pijem cistiaci caj na ladviny(brusnice=cramberries, chanca piedra) atd.
O telo sa treba starat zvonka aj zvnutra.Cistit, regenerovat.

RNG

majo, budem sa snazit najst bezdextrinove doplnky. Nebude to ale jednoduche.
Mozno by si mal skusit enzymi na odstranenie tej lepkovej reakcie a inych z nedostatku cistiacich enzymov. Pripadne aj jodovu tinkturu, ktora ti pomoze vytvorit tvoje vlastne enzymi a mozno ti precistia telo a budes mat menej alergii.
Skus MultiEnzyme alebo Pancreatine.

959

RNG, ďakujem za odpoveď.
Ja som rada, že to gastro mi dopadlo OK, najma som bola vytešená z toho draslíka-SRDEČNÁ VĎAKA patrí tebe. Je to asi tými tvojimi radami, ktoré do bvodky dodržiavam-ty si moj lekar na dialku. Vidíš, tunajši lekari mi roky nevedeli pomocť, koľko som pochltala draslikových tabliet, ovocia, zeleniny a stale som bola zoslabnuta, unavená, malatna a jednou tvojou radou, aby som užívala BETAIN a solila draslikovou soľou sa mi to dostava do normalu. Aj sa citim oveľa životaschopnejšia a silnejšia. Fakt to bolo asi tým že som mala malo žalud. kyselin a všetko, čo som jedla, vyšlo nazmar.
Už som dobrala aj Betain, takže zajtra si utekam kupiť nový. Asi mi už nič iné netreba. to mi pomaha. Ešte som uvažovala nad Multienzýmov, ale neviem, či mi je to potrebne. Vieš, chcela by som ich brať na to prečistenie, alebo je to zbytočné?
A keby som si na to prečistenie kupila papajový enzým? Alebo nech nevymýšľam, prosim poraď
Ešte raz RNG-SRDEČNÁ VĎAKA

majo2906

Plánujete objednať serrapeptázu?Mám hustú krv a takisto alergie,zápaly...bol by vhodný pri týchto ochoreniach?