Otázky na RNG

cibulka

RNG.Prosím ta porad,syn ako 2,5 ročný prekonal infekčnu mononukleozu zistilo sa to až o mesiac neskôr. Bral antibiotika a potom už nič.Ma skoro 6rokov ale v lete prekonal zapal bedrového klbu preto mam stale pocit že nieje všetko v poriadku.podla mna mu ostali nejake nasledky.Nevien čo by som mu mala podavat aby sa pečen regenerovala čo je vhodne pre deti. Vopred dakujm za odpoved.Vdaka!!!!!

RNG

Pozor na to vapno, horcik a oxalaty(stavelany) preve kyselina stavelova je ciastocne vodorozpustna, ale stavelan vapenaty nie je vodorozpustny a vytvara ladvinove kamene!
Odporucam max 2x1/2 deci cviklovej stavy.A hodne vody s tym.

RNG

Majo, uvidim co sa da dostat bez dextrinov.
Inac alergie su dost kumulativna zalezitost(nazbieraju sa) zavisla od stupna zamorenia tela. Az budes pouzivat enzymi dlhsie, dufam ze sa ti znizi intenzita alergii. Na quercitin hovoria, ze treba ho zacat brat aj mesiac pre pylovou sezonou aby si dostal maximum ucinku.

RNG

kikaka, ziadny problem. Ked si sa nevyhadzala okamzite(ricinovy olej moze byt alergicky pre niekoho), nic sa nestalo.

RNG

elesar. Tableta obsahuje 12 az 15 kvapiek GSE. Ja odporucam obvykle 30 az 60 kvapiek GSE.
Teoreticky preratana na vahu tela 30 kvapiek GSE dosiahne v celom tele koncentraciu 12 ppm citricidalu to tak v tele sice nepracuje lebo sa citricidal rovnomerne nerozlozi po tele, v crevach a v krvi je najvyssia koncentracia, v kostiach a slachach najnizzsia.
Podla tabuliek na streptokokove infekcie je treba az 60 ppm na inhibiciu.
V tabletkach a kapsuliach sa da toho prehltnut viac, nez pit "horkac"
Takze si mozes zvysit davky az na 5x30 kvapiek=5x2 kapsule teoreticky.
Max davka je 2,5 gramu citricidalu na Kg vahy, co by bolo na 50 kg osobu 75 gramov, tj v zriedeni 33% by to bolo
225 gramov=4500 kvapiek=300 tabletiek.
Cize aj absurdne vysoka davka 10 kapsul denne je velmi daleko od skodlivej.
Toto vsetko bolo pisane len pre informaciu. Inac na streptokoka v mechure radsej odporucam elegantnu metodu: kazde 3 hodiny pol lyzicky D-manozy a za 3 dni je streptokok zlikvidovany(vymyty, nie zabity, D-manoza ho doslova odhakne zo sliznice a splachne sa mocom von)
D-manozu najdes doma od firmy MEDA, alen ich odporucene davky treba najmenej zdvojnasobnit na klinicku ucinnost(aspon tak hovoria moje lekarske zdroje)

majo2906

Ano, cvikla je veľmi dobrá ale ja som to s ňou v minulosti preháňal a po jej užití cítim ako ma pichá v obličkách.Je to asi veľkým množstvom oxalátov...možno by sa to dalo neutralizovať minerálmi ako vápnik, horčík, zinok, draslík?
Môžte mi ešte napísať aké sú to tkz. "nesladké" ovocia