Otázky na RNG

RNG

959, neviem.
V USA je dostat, dovoz by bol pridrahy na Slovenske ceny. Nakoniec zakladna surovina na KCl , sylvin, sa tazi v Europe, a Solivar, ci ako sa ta spolocnost dnes na sol vola ma varenu nizkosodikovu sol, tj ma aj ciste KCl a mozno by sa dala nahovorit, aby ju dala na trh . Aj ja by som ju od nich pre moje obchody kupoval.

elessar

RNG...chcem sa tentokrat opytat na dve potraviny:
1. struhany kokos - je mozne ho pouzit rano nalacno ako zdroj energie, tak ako to radis s kokosovym olejom?
2. odtucneny kakaovy prasok - pokial viem, tie najucinnejsie antioxidacne latky sa nachadzaju prave v kakaovom masle, tak sa chcem opytat, ci aj odtucnene kakao je plnohodnotna potravina alebo nie.
velmi pekne dakujem.

RNG

Ten polyvinilbutyrat je tam na to, aby sa tabletka rozpustala velmi pomaly. V tvojom pripade , ked sa ti zinok poriadne nerozpustil v zaludku, mozno i tato tabletka sa ti celkom nerozpusti a teda neabsorbuje.
Byt tebou radsej zoberiem gram do jedla zamiesanej KCl, alebo do cajov a drinkov a postupne ich jem a pijem, miesto brania vseliakych plastickych latok do tela na postupne uvolnovanie.

959

RNG, srdečná vďaka.Kus si ma upokojil. Takže to možem brať aj naďalej.
A ešte mi poraď, či by nebolo lepšie, keby som tu tabletu rozpustila v pohári vody a tak vypila, čo ty na to?
Síce som ju ešte neskušala rozpušťať. Neviem, či sa to bude dať.
Tak ako? prehltnuť, alebo rozpustiť a tak vypiť?

RNG

OK, ten polyvinilbutyral sa mi tam nelubi. KCl je mozne dostavat aj bez tych zbytocnych pridavkov, ako jemnu krystalicku sol.
Moja zena miesa 1/2 a 1/2 cisty KCl s nerafinovanou morskou jodidovanou solou.
Tak dostavame oboje ba aj stopove prvky a trochu jodu.
Autor v clanku uvadza dotyk koncentrovaneho krystalickeho obsahu KCl s tkanivom. Nuz u tvojich piluliek je to mozne, ale ked solis KCl a rozpusti sa to v jedle, nikdy sa taka skodlivo vysoka leptajuca koncentracia na tkaniny nemoze dostat.
Leptat tkaniny mozes roznymi beznymi prostriedkami, pevnym kusom krystalovej soli, aspirinu, citronovej kyselinyatd, preto je dolezite leptajuce doplnky rozpustit vo vode(jedle) na nizsie koncentracie, ktore neskodia slizniciam.
Moja zena nedavno pri peceni mixovala zmes praskoveho cukru a omylom prepla na vysoko a zdvihol sa z mixera oblak cisteho praskoveho cukru a ona sa v prekvapeni nadychla, a tak sa dusila z toho, ze som mal obavy ze ju budem musiet odviezt na pohotovost. A pritom cukor ani nelepta, ako sol alebo rozne kyseliny.
Veci treba spravne rozriedit a forma velmi koncentrovana moze miestne poskodit.Neviem, ci Kcl je to schopne urobit, ale aspirin a kyselina salicilova su pricinou 120 000 navstev pohotovosti z krvacania do zaludka a 17 000 smrti na nasledky krvacania v USA. A to by sa nestalo, kebu ten aspirin bol poriadne rozpusteny v plno vody.

RNG

Morska sol je NaCl plus trochu stopovych prvkov. Jodu je v nej primalo.
Jod dostanes hlavne z morskych rastlin, ktore ho v sebe koncentruju. Nieco aj z ryb, ktore sa tymi rastlinami zivia.
Jodova tinktura je robena z jodu tazeneho z morskych rastlin(kelp, kombu)

959

RNG, ja som ten článok čitala už prinajmenšom 5x.Ale prave dnes som si ho pozornejšie prečitala a natrafila som tam na odstavec, kde autor piše o tých tabletkách, ktoré možu po čase sposobiť rakovinu.
Chcela som pretu RADU OD TEBA, či mám aj naďalej brať tie tabletky čo beriem roky a napisala som ti aj zloženie tej tablety čo berie. Prosím, ak maš čas, prečitaj si ešte raz tu moju prosbu.
Je to pisané v čase 10:41.