Otázky na RNG

959

RNG, takže aby sme to ukončili a mala som v tom jasno.
Stačí mi soliť iba tou soľou z Billy a tie tablety draslíkové radšej mam vysadiť?
Prosím, ešte toto mi poveDz.
Brať ich, alebo nie.
Ďakujem vopred za odpoveď.

RNG

959, ked pouzijes tu sol z Billy na normalne solenie do jediel, spotrebujes asi 2 az 2.5 gramu denne na kazdu osobu a to ti da , aj kazdemu inemu v rodine ten extra gram draslika a o gram menej sodika, ako by si mala pri soleni morskou solou.
Nepi ziadne extra slane vody, prosim, naraz.To nerobi dobre na zaludok.

959

A ešte niečo RNG sa chcem opýtať.Tu čistu KCl to si ten gram treba zriediť s vodou a naraz vypiť, alebo postupne počas dňa? A do koľko vody to zamiešať.
Nemože sa mi stať, že keď to vypijem naraz ma vyruti?

959

RNG, veď práve že ten čistý KCL tu asi nezoženiem Už si s niekým na tuto tému diskutoval a vravel si, že dovoz od vas na Slovensko by vyšie draho.Tak fakt neviem, odkiaľ ju vziať. Tiež by som radšej to uživala ako syntet. tablety, ktoré mi veľmi nepomáhaju.
A keby som pila tu soľ z Billy?Tam je sice iba 38%draslika, 58%NaCl a zvyšok jod.Či to nie je ono?

RNG

Rencaa, jodidovanie soli na celom svete sa robi vzhladom na tzv denne odporucene davky z roku 1948, kde je jodu stanovene 150 mcg. Z jodidovanej soli dostanes medzi 50 az 100 mcg jodu vo forme KJ, co je podla nocsich znalosti o funkcii jodu v tele primalo.
Rozni vyskumnici lekari odporucaju zmenit davku na 2 az 5 mg denne, co je este stale ovela menej, nez dostavaju priemerne Japonci jedenim morskych rastlin, v priemere denne 12.5 mg .
Medicka komunita zostava na tieto vyzvu hlucha a nadalej tvrdi, ze nad 150 mcg je jod skodlivy(samozrejme bez akehokolvek dokazu, lebo vyse 100 milionov ludi v Japonsku by malo byt podla nich uz pochovanych na "otravu jodom" a zatial maju najvyssi priemerny vek z narodov.)

RNG

struhany kokos obsahuje aj kokosovu olej aj trochu cukrov aj hodne vlaknin. Je to vyborna potravina.
Odtucneny kakaovy prasok je dost siroky pojem. Ak je odtucneny chemicky(dutch alkaline procesing=odmasteny luhom), tak by som ho uz nenazyvala plnohodnotna potravina, ale chemicky spracovany potravinarsky vyrobok.
Ale je aj tak pomerne dobry doplnok.