Otázky na RNG

moncika

ja viem,suhlasim s tebou.len som sa smiala ze su to podnikatelia roka :-) a este dodacia lehota 14 az 30 dni tak to ma dorazilo.
RNG ten st.john wort sa moze brat aj pri uzivani kortikosteroidov a imunosupresiv?a ako dlho po uzivani je vidno nejake vysledky-zlepsenia?dakujem

RNG

Moncika, umenie je kupit co najlacnejsie priamo od velkovyrobcu, a predavat so ziskom, ktory neoderie zakaznika o kozu ale zaplati naklady s dovozom schvalovanim clom a behom predajne s malickym zasluzenym ziskom.
To je moj nazor a zasada. Preto mam ine ceny za rovnakokvalitny (casto rovnaky) tovar.

moncika

RNG len pre zaujimavost-aj pre ostatnych ako niektory slovenski obchodnici zarabaju.skoro som odpadla pri tej cene.ved oni to nakupuju za 10usd :-))nechapem
helianthos.sk

RNG

959, K(draslik kalium potassium) je v prirode vzdy viazany na nieco. To nieco moze byt chlor(KCl), moze byt fo forme karbonatu(K2CO3 a KHCO3) alebo viazany na rozne organicke kyseliny, ci uz ovocne(citronova=citraty, octova=acetaty, jablcna=maleaty) alebo aminokyseliny(arginat, glukonat,...) kedze proces viazania=zlucovania je popisovany niekde ako zachytenie(chele, grecky klepeto) organicke zluceniny s kovmi su oznavovane ako chelaty , a pripade aminokyselin z ktorych sa skladaju bielkoviny(proteiny) tiez sa oznacuju ako proteinove chelaty.
Malicke molekuly vypadnu cez sitko ladvin velmi rychlo, velke molekuly zostavaju v krvi velmi dlho a tak ich hladina v krvi je vysoka a pravdepodobnost zabudovat sa v tele je zavisla od doby, ako dlho latky zostanu v obehu.
Preto odporucam vsade tieto velke organicke molekuly ako lepsi zdroj mineralov, menej ich treba na vacsiu ucinnost.
Mam napr kalcium vo forme citratu, glycinatu, tak isto magnezium, dokonca v diuretickej zmesi(water pill) mam aj draslik vo forme glycinatu(glukonan)(proti strate draslika mocom). Zialbohu je ho tam len malo.
Ucinna davka by bola (v tejto forme) aspon 100 mg draslika, a take pilulky zatial nedovazam

aaaaaaajkôl

ahoj RNG prosim ta mohol by si mi napisat kolko priblizne stoja tie doplnky co obsahuju serotonin, kt. pomahaju pri SF. dakujem

959

Uhm,chápem a ďakujem za podrobnejšipopis. Ale tie produkty, alebo ako to mam nazvať ako glukonat, proteinovy chelat atď.../vobec neviem čo to je/ to sa dá bežne kupiť?
Vieš, ja som uplny laik do tejto problematiky čo sa týka liekov a doplnkov.Mne to musiš po lopate vysvetliť.Ak by sa to dalo kupiť, tak v akej je to forme a ako to uživať?

Už ťa otravujem, že? Až ano, tak mi to prepáč.Ale som naozaj nesmierne vďačná za tvoje rady. Vážim si ich a všetko čo mi poradíš, tak zodpovedne splním do bodky, lebo naozaj mi tvoje mudre rady pomahaju. Jednoducho aj keď ťa nepoznám osobne, verim ti a veˇmi si ťa vážim, RNG.

RNG

podla literatury telo obsahuje okolo 115 gramov draslika a je z velkej casti rozne zabudovany v tele. Je to treti najcastejsi mineral v tele, hned po vapniku a horciku. Takze vybudovat tie hladiny bude daco trvat!Hlavne ked aj zobrany draslik sa z velkej vacsiny nezabuduje ale vyluci.
Mozna ine formy draslika by boli ucinnejsie na zabudovanie, KCl je prilis mala molekula a prirychlo prepadne v "sitku" ladvim Mozna glukonat, proteinovy chelat, glycinat by boli ovela ucinnejsie, "zabudovatelnejsie" formy, ktore sa zdrzuju v krvi dlhe dni a nie ako KCl, ktora vypadne za pol hodiny do mocu.
Tu je to podobny problem ako aj s inaksimi mineralmi, zabudovanie velmi zavisi od ich formy(chemickej/biologickej vazby a kombinacie s inymi zivinami a mineralmi)

959

RNG, srdečná vďaka za tvoju ochotu.
Dobre, skusim ich vysadiť a uvidím, čo to so mnou urobí.Dufam, že mi neklesne tá hodnota draslika tak veľmi nizko.
Inak banány jem, hoci ich nemám veľmi v laske.Tiež konzumujem veľa ovocia, najma zeleniny a pijem denne tu mrkvovu šťavu, ktoru si každý večer odšťavujeme. No ale vidíš, roky som to praktizovala a draslik som mala vždy nizky. Akonahle som natrafila na teba a tvoje skvelé a mudre rady, draslík som mala minule prvýkrát OK.Ale to iba odvtedy, ako som začala užívať BETAIN HCL, ktorý mi pravdepodobne upravuje trávenie, ktoré som mala v hroznom stave.Ale to, aby som bola v poriadku chce iste čas.Však? Neda sa niečo upraviť za 2 mesiace, čo som mala pokafrané skoro 10 rokov.

RNG

959, nemyslim, ze ich musis brat.Prinajhorsom jedz extra 2 banany denne, to je tiez velmi bohaty zdroj draslika. Banany rasti na este nevycerpanej pode, takze maju okolo 400 mg draslika na kus.