Otázky na RNG

jancecka

RNG, vedel by si mi prosím ťa vypracovať stravovací plán? podrobnosti by som ti poslala, napíšem ti aj všetko s čím mám problém a odporučil by si mi nejaké doplnky

RNG

dominikah, lutujem, v tomto ti pomoct nemozem.
Ja odporucam a dodavam do svojich obchodov len potravinove doplnky neskodne, prirodne a ucinne.
Som proti vsetkej skodlivej chemii, a hlavne tak skodlivej ako roacuttane

dominikah.

ahoj, rng som zufala...potrebujem jednu krabičku roaccutanemg dobrať. prosimťa nevieš mi to nejako zohnať? nechcem doplacať tuto na slovensku za to cez 1000sk lebo moja dermatologička ma niečo z poistovnou a musela by som doplacať. a iná kožná mi to nechce predpísať, ale ja to chcem dobrať-čiže mi chyba presne jedna krabička. mam 20 a nepoznam žiadne dievča v okoli čo malo také strašne akne ako aj a bojim sa že sa mi to vrati, potrebujem to dobrať. dakujem za hocijaku odpoved.

RNG

Elesar, to by ziadalo dizertacny pracu odbornika, a aj to by asi nebolo velmi presne.
O co sa totiz jedna, je ze nikto poriadne nevie, co vlastne telo potrebuje. Na povodne odporucene denne davky sa po 60 rokoch dalsieho vyskumu neda vobec spoliehat a medzitym sa vynorilo hromadu novych vedomosti o tele a cely problem sa miesto zjednodusenia stal podstatne komplikovanejsi.
Presne podla porekadla: cim viacej viem, tym viacej vidim do toho, ako vlasne malo viem.
Dnes je zname, ze mame oslabene travenie kvoli nedostatku prijmanych aj v tele vytvaranych enzymov, hlavne sa to rejavuje s vekom.
Je zname, ze niektore mineraly chybaju v pode v dostatocnych kvantitach a preto aj v plodinach. Kto co ale potrebuje doplnit je hrozne individualne, lebo telo si casto vie poradit aj s mensimi mnozstvami a tak zamaskuje nedostatky.Jedna sa hlavne o draslik, vapnik, horcik, bor, zinok selen a rozne stopove prvky.
Pri napraveni travenia sa casto situacia velmi zlepsi, lebo telo vytazi viac aj napriek potrave s nizkymi hodnotami zivin.
Civilizacne choroby vyplyvajuce zo zmeny prirodnej stravy na upravenu sa daju tiez ciastocne opravit roznymi doplnkami(vlakniny, vitaminy, enzymi, probiotika).....
Tema je nekonecna.
Ja som tu na fore hlavne propagoval celkovy smer, ciastocny navrat k povodnym jedlam(makrobiotika do urcitej miery), udrzba=cistenie a regeneracia organov a doplnenie vitaminov a mineralov, ktorych mame nedostatok, aspon podla toho, ako sa postupne zistuje roznymi vyskumnikmi.
Takze tazko povedat, ktore su "top ten" lebo je to velmi individualne, podla stavu tela.
Ja tlacim hlavne lecitin(52 % ludi zomiera na zapchate cievy a z toho zlyhanie organov, takze to je moj #1.
Probiotika su asi # 2
Extra vlakniny #3
pre starsich hlavne extra enzymi a kyselinu na travenie su #4
vitaminy ABCDE vo vacsich davkach ako hovoria stare odporucene davky je #5
A dalej je to velmi individualne, ale cistenie pecene, ladvin, detoxifikacia tela su tu tiez velmi dolezite.
Z mineralov je to draslik, selen jod a zinok, pre niektorych aj vapnik, horcik, bor a stopove, co treba dodat podla potreby extra.
A tu koncim, lebo sa inac dostanem do specializovanych oblasti, ktore sa netykaju vsetkych, len niektorych.

elessar

RNG...casto pises o tom, co vsetko nasmu telu v modernej dobe plnej chcemie a intenzivneho polnohospodarstva chyba. vies urobit nejaky vseobecnzy suhrn, coho ma moderny clovek nedostatok a co by teda mal uzivat vo forme potravinovych doplnkov? ja viem, ze kazdemu chyba nieco ine a zavisi to napr. od sposobu stravovania atd. ale predsa, da sa urobit nejaky top 10, priblizne top 20 toho, coho ma clovek najvacsi nedostatok??? vdaka.

RNG

GMP je peciatka(good manufacturing product) ktoru moze ziskat pracne vyrobca, ktory je schvaleny organizaciuo vyrobcov NNFA(dnes uz Natural Products Association,
www.naturalproductsassoc.org
Ktora ma vyse 10 000 clenov, hlavne vyrobcov, s misiou dat na trh len kvalitne vyrobky a tym posilnit reputaciu celeho doplnkoveho priemyslu.
Maju k dispozicii desiatky nezavislych laboratorii, prisne kriteria na ziskanie a hlavne udrzanie si(robia namatkove kontroly nie len u vyrobcov ale aj beru obcas ,neoznamene, vzorky produktov z roznych predajni)
Kriteria pre obsah:ucinne latky musia byt presne uvedene a dodrzane v kazdej flasi na +-5%!!!!!
A okrem toho samozrejme hygiena, len neskodne E-cka(pridavky, podla sucasnych znalosti).
V poslednom case aj nas "velky strazny pes" federalna organizacia FDA s nimi uzko spolupracuje na hygiene a cistote a tusim od septembra toho roku(ak to nepredlzia) sa budu moct v USA predavat len GMP produkty, na skoncenie machinacii pochybnych vyrobcov.
Ja sa snazim mat len GMP produkty, pokial viem potrebne zmesi najst v tej kvalite. Nie vzdy sa to podari, ale je to coraz pravdepodobnejsie.

sariana

Dakujem RNG.
V prispevku zo vcera 18:42 si sa ma pytal na vahu. Tu mam normalnu. Mozno to oneskorenie menstruacie suvisi s vysadzovanim antiepileptik.
Za to sa ti musim tiez podakovat. Velmi mi pomohli doplnky od teba - stressB, horcik a zmes olejov - som konecne zdrava:)

RNG

Helle, najprv nemam sajnu, ci sa jedna o virus. Bolesto v brusnekj dutine a krce mozu byt z roznych nakaz.
Kedze si si nie je ista, treba adresovat vsetky moznosti.
Odporucam brat 2x30 kvapiek GSE do pol litra vody, pit postupne par hodin, a 3x1 gram chaparalu(larrea tridentata)
(8-13-18 hodina)

Tak zasiahnes vlastne skoro vsetky nakazy.
GSE ber rano a naobed/poobede, ale nie neskor, ako 6 hodin vecer.
potom o deviatej si daj silnu davku dobrej probiotickej zmesy s jablkom