Otázky na RNG

RNG

nikotin a dechty z fajcenia skodia zdraviu.
Ale plesne a kandida je sposobena zlou crevnou florou(treba tam mat spravne probiotika) a privela sacharidami, hlavne rafinovanymi cukrami a jemnymi bielenymi mukami.
Kokosovy olej, oreganovy olej a nizkosacharidova dieta je cesta von.
A samozrejme pouzivanie Probiotik

RNG

danthe, odporucam brat 5-HTP na vecer, 50 az 100 mg na hlbsi a pokojnejsi spanok. Ci ho mas pouzivat viac na depresie alebo ine nervove poruchy, to musis vyskysat sam na sebe. Kazdy sme inaksi.
Pred jedlom, s jedlom, po jedle. s lecitinom ci rybacimy olejami, nemyslim, ze na tom velmi zalezi.
Teoreticky na prazdny zaludok je najlepsia absorbcia pre niektore latky do tela, hlavne enzymi, ale nikde som specificky necital, ze by to mal byt pripad 5-HTP.
Zas su niektore latky, ktore sa lepsie absorbuju v pritomnosti inych, napr mineraly treba brat s trochu(nie privela) jedlom alebo Spirulinou, na Probiotika je dobra kombinacia s jablkom na vecer.

RNG

ninik, je vela ludi, co maju obcas pauzu v biti srdca.Ak je to len tak, bez bolesti a kratka, nie je to ziadny problem. Moja mama to mala napr kombinovane s anginou pectoris a malym srdco, a ked mala 12 rokov, lekari jej povedali, ze sa 13 roku asi nedozije.
Dozila sa 96, vychovala troch chlapciskov, presla cez 2 svetove vojny, pracovala na plno.
Jedine, ako sme vedeli, ze ma nejaky problem bolo, ked vystupila po schodoch, musela na chvilu zastavit a vydychat sa. Ale ona mala aj tlak v hrudi s tym zaroven.
Na mna to tiez prislo vekom a naucil som sa jej techniky, ked citim tlak v hrudi, zastavim vsetku cinnost, este aj myslenie na minutu-dve a telo sa regeneruje.
Nestava sa mi to casto, len snad raz dva krat do roka, ale keby som si to chcel "rozcvicit", ako mi viaceri radili, asi by to skoncilo vaznym poskodenim srdca.
Odkedy ale beriem viac draslika, este sa mi to nestalo, a to uz ide na treti rok.
Mozno, ze je to len specialna forma srdecnej tetanie?

alcot

nikotin zhoršuje kandidu? mam biely povlak na jazyku..a neviem prestať fajčiť. a žiaden chleba...? alebo čo by si poradil. a z čoho môže byť ten povlak na jazyku? dávnejšie som užíval nadmieru alkohol. velmi vela

danthe

RNG,kupil som si v tvojej predajni 5-HTP.Neviem vsak,kedy ho mam uzivat,ci po jedle alebo pred jedlom a kolko.Mozem sucasne kombinovat 5-HTP aj s Omega3 a Lecitinom?Mozes mi,prosim ta,poradit?

RNG

fidorka 2, "opatrnost je matka mudrosti", nikdy nezacinaj nic nove s velkou davkou, ale co s najmensou a postupne to zvysuj az po ucinnu davku.
Kazdy sme inaksi, nie kazdemu to pomoze,rozni ludia potrebuju rozne davky, a to sa casom meni. Musis sa naucit pocuvat svoje telo a doplnit len to, co si vyzaduje a len vtedy, ked si to vyzaduje.
Hovorime o doplnkoch, nie liekoch.

RNG

Lizanka, ja osobne pouzivam a odporucam 30 kvapiek GSE do pol litra vody, raz az 2 krat denne. Navod na flaske hovori 15 kvapiek, to bolo schvalene v USA vladnou organizaciou FDA.
Kedze ale vyrobca citricidalu udava toxicku davku 4000 gramov citricidalu na kg vahy=12 gramovGSE na kg(240 kvapiek na kg telesnej vahy) sme radove velmi daleko a mozno odporucenu davku bez nebezpecia toxicity zvysit.

RNG

krpatucka, pribalovy listok vytvaraju slovenske autority, nie ja.
......
Dong Quai riedi krv, preto sa neodporuca pouzivat zenam s krvacavostou.
Ty mas sklon k vysokej zrazanlivosti, tj opaku krvacavosti.
Pre teba je to pomocka PROTI tromboidom,
podobne ako vitamin C,E , rybaci olej a enzymi(bromelain,papain a hlavne nattokinaza a serrapeptaza).
.......
Nimed(nimesulide) je NSAID, podobne ako aspirin a ine, potlaca ucinne bolest ale zialbohu je velmi skodlivy na pecen, horsie ako naproxen alebo acetaminophen, takze ho mnohe krajiny uz zakazali predavat. V USA nebol nikdy schvaleny.

fidorka2

RNG, ďakujem Ti za odpoveď no mne sa dávka 3x3 zdá byť trochu veľa, bála by som sa to užiť, asi začnem len s jednou tbl 2x denne, a keď to nezaberie potom si zvýšim dávku