Otázky na RNG

ivva

Ahoj RNG, prosím ťa, keď používam GSE na vyplachovanie úst kvôli zapáleným ďasnám, mám si potom ústa vypláchnuť aj čistou vodou alebo netreba? Ďakujem

RNG

neodbornik, nizkosacharidova dieta neobsahuje sacharidy(ziadny chlieb, ziadne produkty z muky, cukru,skrobu, vcitane ryze, zemiakov,celozrnnych produktov atd)
Idealne ako liecba by sa mala pouzivat len kratko, tyzden -dva.
A sacharidy sa nahradia zeleninami, masom syrami orechami a specialne niekolkymi lyzicami kokosoveho oleja. Nikto tu nehovori o chudnuti, lebo ten kokosovy olej je velmi kaloricky a dava hromadu energie, vcitane mechanickej, na rozdiel od inych olejov, ktore davaju prakticky len teplo.

RNG

Betain sa rozpusta dobre vo vode.
Na ten draslik aj tak odporucam radsej pouzivanie soli s draslikom(ta spominana tzv sol so znizenym obsahom sodika, ktora ma 38% draslika)
Vseobecne neodporucujem tabletky s postupnym uvolnovanim pre kazdeho, lebo za prve obsahuju zbytocne latky pre telo a za druhe su ludia, ktori ich nevedia rozpustit.
Aj co sa tyka mineralov, su zmesy ovela rozpustnejsie a absobovatelnejsie, naviac v kapsuliach, tie doporucujem starsim, co maju problem s absorbciou.
Napr Bone Essentials, v kapsuliach a forma organicky viazana pre vysoku absorbciu(citraty, maleaty, glycinaty, glukonaty.....)

neodborník

ked mam kandidu mi odporučili nizkosacharidovu dietu....to znamena žiaden chleba.. a chcem sa opytať či celozrnny môžem. či je to vhodne? alebo čo este môžem jesť aby som neschudol, prežil v uvodzovkách.

luodd

mam strašné suchý jazyk a sliznicu na vnutorných stranach líc. a vzadu na koreni biely jazyk vstrede už menej ...ale nepríjemné suché to je.. čo to je?

959

AhojRng,idem ťa zase kus pootravovať.
Mám problém s tým vylučovaní tabliet v stolici.Až sa pamataš, myslela som si, že je to zinok.Ale asi nie, nakoľko ho už celý neberiem, iba ako si odporučil, tak necelu 1/2 tbl.si rozdrvím na prášok a tak to zjem.
Ale bohužial, dnes som mala zase vylučenu tabletu.A včera som jedla jedine tu tabletu draslikovu.Možno že ju už roky telo vylučuje a preto mam aj hladinu draslíka nizku.A vždysom sa divila, že denne uživam draslikovu tabletu a vždy je to kalium nizke.A asi je príčina v tomto.Ta bableta je ako som ti pisala s postup. uvolnovaním a keďže ju vylučim, tak v tele nič nezostane.Tvar má tiež ako ten Zinc for acne/preto som myslela, že je to ona-hoci neviem, možno že aj tu telo vyhodilo/.
Inak tu draslikovu tabletu som sa pokušala rozpustiť vo vode, ale sa neda. Je tvrdá ako skala.Ani ler rozlomiť sa nedá.
Tak neviem, asi ich fakt nejdem brať, ako si mi povedal, alebo dostať tieto tablety aj v kapsuliach od toho istého vyrobcu.To by bolo asi pre mna lepšie.
Bože normalne sa bojim, že vlasne všetky tablety čo uživam, tak sa mi takto vylučuju a nemám z nich nič.Ale iné som zatiaľ nezbadala, že by mi telo vylučilo.Ani miner.na kosti, spirulinu, Betain som neregistrovala,že by ich telo vyluč.celé.
Poraď, čo robiť, prosím.Mam ich fakt vysadiť, alebo zameniť za tie v klapsuliach a čo ostatné tablety,ktoré beriem, alebo budem brať, radšej drviť, alebo brať celé?

RNG

Inac su tu casto spominane aj rozne zelene(mlade travy, riasy a pod) tieto 'superjedla" maju casto velmi dobry ucinok na telo, specificky na kozu.
Z jednotlivych su na trhu spirulina, chlorella,dunaliena salina,mlada jacmenna trava, razna trava,(rye grass, barley grass) ....
Alebo mnohozlozkove zmesy tychto a inych, ako napr Good N Green, ktora ma 35 roznych zloziek.
Klucova je ale zasada, ze su to superjedla, nie lieky, takze davky, ktore su ucinne na telo nie su v miligramoch, ale aspon niekolko gramov a viac.
Niekomu pomozu aj surove(nepasterizovane ) stavy z roznych pustnych rastlin, hlavne divoko rastucich, ako aloe, agave, nopal.
Tieto okrem stopovych mineralov(divoko rastuce na nepolnohospodarskej pode)obsahuju cenne liecive polysacharidy, ako napr manozy, galaktozy a ine, ktore sa zahriatim rychlo premienaju na jednoduche cukry, ktorych mame aj tak uz prebytok.

RNG

"vrodene" exemy su obvykle reakcia na niektore lastky, ktore telo nevie spracovat=rozlozit.
Ja na jeho mieste by som skusil v prvom rade brat nejake enzymi na precistenie tela a travenie(cistenie=enzymi na prazdny zaludok, enzymi s jedlom=na travenie toho jedla) a mazal si oblastniecim hojivym a zaroven protiplesnovym, ako napr kokosovy olej s par kvapkami GSE.
Mozno by si mal raz tyzdenne namazat jodovy flak velkosti dlane(=10-15 kvapiek) pod pazuchou(jodova tinktura je najlacnejsi zdroj jodu a postupne ho telo z toho flaku absorbuje dovnutra.
Jod telo potrebuje na vytvaranie hormonov, enzymov a na rozne procesy v tele.