Otázky na RNG

??

zdravim...ja by som sa chcela opytat ze co sa da robit proti streptokokovi...beriem antibiotika..uz tretiu krabicku...no streptokok ma stale drzi..vdaka za rady..

RNG

Dumbier si mozes vyrobit sama,
POsekaj koren na platky asi 3-5 mm hrube, daj da 20% cukroveho roztoku, povar 15 minut pomaly, rozloz platky na pekac a nechaj susit v peci na 100 stupnoch celzia.Suche platky vydrzia dlhe roky
Syrup z dumbiera pouzivaj na prichutenie cajov, malinoviek atd. Musis ho chladit.

RNG

859, , Betain HCl je kysly a zrejme ho potrebujes, ked si mala spomalene travenie a "zly zaludok". Mozno sa ti dlhodobou palou trochu poskodil uzaver medzi pazerakom a zaludkom. Pocit kyslosti totiz necitis zo zaludka, ale len v pazeraku. Zaludok je proti kyselinam dokonale chraneny.
Ak mas malo kyselin, tiez to vplyva na absorbciu mineralov. Mozno by si mala skusit v buducnosti radsej mineraly "pre starsich', ako napr. Bone Essentials,(Kapsula, forma mineralov vysoko absorbovatelna aj pri nedostatku kyselin) so spirulinou.
Pocit pokazeneho zaludka je len pri nedostatku kyselin alebo bakterialnych otravach.Asi musis brat VIAC betainu HCl

RNG

859, , Betain HCl je kysly a zrejme ho potrebujes, ked si mala spomalene travenie a "zly zaludok". Mozno sa ti dlhodobou palou trochu poskodil uzaver medzi pazerakom a zaludkom. Pocit kyslosti totiz necitis zo zaludka, ale len v pazeraku. Zaludok je proti kyselinam dokonale chraneny.
Ak mas malo kyselin, tiez to vplyva na absorbciu mineralov. Mozno by si mala skusit v buducnosti radsej mineraly "pre starsich', ako napr. Bone Essentials,(Kapsula, forma mineralov vysoko absorbovatelna aj pri nedostatku kyselin) so spirulinou.
Pocit pokazeneho zaludka je len pri nedostatku kyselin alebo bakterialnych otravach.Asi musis brat VIAC betainu HCl

959

RNG a ešte niečo. Býva mi veľmi často zle,na zvracanie, pocit že odpadnem, zavrate.Najma keď mam isť niekde, kde je veľa ludí,to mam tieto stavy stale.
Aj dnes mi je od rana takto.Dcerka mala vystupenie a od rana ako som sa zobudila mi bolo zle od žaludka, na vystupení som myslela, že skolabujem,pozvraciam sa.Vtedy mám aj hnašky.Ťahá sa to roky.So žaludkom mam problémystale, pocit akoby som ho mala pokazený.Je to iste psych.razu.Čo na to?
A tiež pri cestovaní je mi zle od žaludka.Kinedril veľmi nechcem, som po ňom ako omamená.Máš na to nejaké preparáty?Ty si raz spomýnal, že ješ sušený ďumbier.Ale to neviem si zadovážiť.Niečo nemáš v obchode?

959

RNG, ešte niečo.Keď si dam po jedle Betain, tak občas pozorujem také -no nevie to opísať, ako kyslé, alebo pálenie v žaludku.Može to byť Betainom?
Vieš,ja veľa jedla naraz nejem, ale keďže mám to pomalé trávenie, tak si davam radšej po 2 Betainy naraz.Nie je to veľa keď mám malu porciu a možno preto mám potom taku kyslosť, či čo je to v žaludku.Akoby som zjedla citron, alebo čo.

959

RNG, takže si nemam kupovať ani tie drasl. tablety v kapsuliach?
A tie mineraly na kosti si mysliš, že sa mi tiež nerozpušťaju v tele?
Ale zatial som nepobadala, žeby mi telo taký tvar tablety vylučilo.
Tak mi prosím odpiš na tieto dve otazky:
1.či nemam zameniť tie drasl. tablety za kapsuly
2.či su vhodné pre mna aj tie normalne mineraly na kosti+spirul., či mi to telo absorbuje.
Ďakujem

Martin_242

RNG prosím Ťa, ako dlho môže byť kryštalická kyselina askorbová zarobená vo vode?
Myslím tým stratu účinnosti, keď ju mám zarobenú vo vode v chladničke viac ako 24 hodín?