Otázky na RNG

Martin_242

RNG: Kolega má problémy s chrbticou a kĺbami, kúpil si glukosamín/chondroitín 60 toboliek, každá s obsahom 300 mg glukosamínu a 50 mg chondroitínu za príšernú cenu 1100,-SK. Keď mi ten výrobok ukazoval, okamžite som ho upozornil na Tvoje produkty, nakoľko Tripple Strength 90 tabliet každá s obsahom 750 mg glukosamínu a 600 mg chondroitínu za 540,-SK je niekoľkonásobne výhodnejšia kúpa, ale všimol som si upozornenie:
"Ak máte alebo ste mali problémy s prostatou, diabetes alebo hypoglykémiu, použitie výživového doplnku konzultujte s lekárom."
kolega má 56 rokov a má zväčšenú prostatu, chodí na vyšetrenia a užíva na ňu lieky.
Na výrobku Glukosamín MSM komplex toto upozornenie týkajúce sa prostaty nieje.
Má to teda na svedomí práve chondroitín?
Nebude pre kolegu teda vhodnejší Glukosamín MSM komplex?
Ďakujem!

RNG

dante, zaujimave. Asi ti to znizi tlak. Niektore nootropika su mierne vasodilatatory(rozsirovace ciev) a destresuju.
Asi si pumpujes normalne hodne adrenalinu, co ta drzi hore a nootropika ti tu vyrobu znizia a relaxujes.
Kava-kava tak pracuje, aj 5-HTP niekomu.
Je to ale velmi individualne.
Kofein a ine alkaloidy su vasikonstriktory(zuzovace ciev), tak isto nikotin a dechty. Tym ze sa cievy zuzia zvysi sa tlak a obvykle aj aktivita tela-teda pre vacsinu ludi.
Nie ale napr mojej zene, ta moze vypit dve espresa, dvojite a kludne po nich zaspat....Mna by to drzalo celu noc hore.

renka

Dostanem teraz u vas momentálne 5-HTP a s čím ho mám užívať?? A čo je SJW - niečo podobne?? Ake su ich ceny?

danthe

Preco,ked uzivam ginko(gingio),stale po jeho uzivit dostanem utlm a zaspim?Ved by to malo praveze posobit opacne a nabudit cloveka.Alebo sa mylim?Mam to vyskusane,aj ked zoberiem 2 tabletky ginka vecer po jedle,hned som unaveny,malatny a potom sa mi dobre spi az do rana.Podobne ucinky mam aj pri inych nootropikach.Je to normalna reakcia?

RNG

obe aktivne zlozky maju plno pripisovanych ucinkov, z ktorych najhlavnejsie su nootropics, tj na aktivitu mozgu a tiez na prekrvenie v celom tele(antioxidanty).
Takze pouzitie je hlavne na stimulaciu mozgu, vcitane ako casto uzitocna pomocka pre Alzheimerovych pacientov(tak ako aj mnohe ine nootropics)

RNG

smyle, to je presne to iste zlozenie, co by som odporucal aj ja a ktore v USA ma viacero vyrobcov.
Odporucal by som davku 1 az 2 denne podla potreby, ale nie 5, kde ako som uz spomenul mali niektori studenti problemy( snaziaci sa obrazne povedane "zozrat " ucebnu latku...)

smyle

RNG,
chcela som sa spytat ku ginkgu - vidim, ze viacerch tato tema zaujima-, na krabicke ku BIO-BILOBE,spol. Pharma Nord je uvedene, ze 1 tableta obsahuje 100 mg standardizovaneho vytazku obsahujuce 24 mg flavonoglykozoidov a 6 mg terpenolaktonov.
Chcem sa spytat:
1) co su to tie terpeno...
2) stoji podla teba za to, skusit tento vyrobok? ak ano, 1 tableta denne - ako sa pise, ze sa ma brat, je podla toho, co si pisal ty, zrejme malo...tak kolko 2- 3???
3) a uz len, budem rada, ak sa ti podari v tvojom obchodiku mat aj dake ginkgo, ktore povazujes za kvalitne...zatial musim poskusat, co slovensky trh ma:-))
KRASNY DEN

RNG

radecka, samozrejme sa da kapsula quercitinu otvorit-je to len obycajna zelatinova, ziadna specialna-len som to este nikdy nechutnal, nakolko to zmeni chut jedla.
Prosim, ked to vyskusate, povedzte mi. Momentalne ani nemam doma Quercitin inac by som to zo zvedavosti sam vyskusal. Ale asi to bude znesitelne, ved kapsula quercitinu(400 mg) obsahuje zhruba tolko, kolko stredne velka cibula.

RNG

elesar, ked ti jablko dobre zabera na travenie, je to pravdepodobne stimulacia motility(pohybu v crevach) jablcnym pektinom, co je jedna z vybornych foriem rozpustnej celulozy=vlakniny.
Takze u teba sa nejedna natolko o nedostatok zaludocnych kyselin ale o spomaleny pohyb v crevach.
Jablka ti daju masu vlaknin, do ktorej sa crevna peristaltika moze zapriet. Podobne su pektiny z citrusovych(Citrucell)psyllium, arabinogalaktany zo zivice stromov atd..
Mozno by si mal jest viac zelenin a menej chlebovin.To radim vpodstate kazdemu, nakoniec.