Otázky na RNG

RNG

gingko royal neuvadza percento ucinnej latky gingkosidov,len miligramy
nespecifikovaneho extraktu.
Doc simon uvadza na Gingko forte, 40 mg s koncentraciou 24% gingkosidov(gingkoflavonidy).
Ja by som odporucal aspon 100 mg denne(24% gingkosidov), ale menej, nez 500 mg, lebo to sposobovalo zopar pripadov predavkovania u studentov, ktori chceli nasilu si "naliat vedomosti do hlavy" rychlym sposobom.

RNG

959, ja pouziva 1000 gramov askorbatu vapenateho za hodinu, ci uz vo forme ester C, alebo buffered C.
Kedze lekarne sa drzia starych odporucenych dennych davok z roku 1948, pavacsine, zbytocne do nich chodis pre tieto silne megadavky.
Ja ich mam v mojich obchodoch a iste su aj v inych.

959

RNG, tak som tu s tou otazkou.
Dnes citim, že na mňa lezie asi chripka.Dala som mužovi kupiť v lekarni ten askorban sodný, alebo vapenatý/chcela som to brať prvé dva dni vo vačšom množstve ako si pisal/.
Manžel ale prišiel domov naštvaný, že čo som mu dala kupiť, že sa na neho pozerali ako na idiota, že 5 ludí v lekarni to nepočili, že pozerali všetky C vitam.a žiadny to neobsahoval a že v čistom zložený take niečo neexzistuje.
Daôli mu toto-povedz mi, či je to dobré:
ZLOŽENIE TABLETYPOŤAHOVANEJ:
vit.C, kyselina L-askorbová-60mg
uhličitan vapenatý-100mg
rutin-25mg
vit.E-10mg
zinok-5mg
objemové činidlo-mikrokrištál.celuloza
zahusťovadlo-sodná soľkarmelozy
protihrudkujuca latka-stearan vapenatý
povlaková latka-Opdry lak

No, čo ty na to?Však to nie je vobec to, čo som chcela?
A ten askorban sodný, alebo vapenatý, to sa predava ako samostatná tableta, alebo ako?
A myslíš, že toto mi telo absorbuje? Bojim sa že ju vylučim,lebo nie je želatínova a inak sa mi aj ťažko podrvila, bola akasi mokrá.

Prosim napíš,že koľko ich brať a koľko denne selenu keď mam tu virozu.
Ďakujem

michal88

RNG,raz si spominal,ze si kedysi uzival ginko a aj vo vecsich davkach.Ktoru dostupnu firmu,vyrobcu,ktory je u nas na trhu,mi mozes odporucit?

emmmma

RNG, uz par rokov si neviem rady, bola om aj u kozneho brala som vodicky, kortikoidne masticky..a nic.moj probl.je ze sa mi strasne šupe ucho,strasne sa spini, masti, šupe neviem ci je to nejaka alergia alebo co...je mi to neprijemne lebo si si pravidlene cistim a stale su ako zanedbane.Dakujem za odpoved